אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרוכש של חלל תקשורת נחשף: תאגיד סיני בעל פעילות בינלאומית עניפה צילום: יובל חן

הרוכש של חלל תקשורת נחשף: תאגיד סיני בעל פעילות בינלאומית עניפה

השלמת מכירת חלל תקשורת של שאול אלוביץ', עסקה שנחשפה לראשונה ב"כלכליסט", כפופה להיעדר שינויים מהותיים לרעה בעסקיה של החברה וכן לשיגור הלוויין עמוס 6 והשלמת בדיקתו במסלול. המכירה: תמורת 285 מיליון דולר

24.08.2016, 14:25 | גולן חזני וגיל קליאן

חלל תקשורתשבשליטת שאול אלוביץ' הודיעה היום (ד') כי מכרה את פעילותה לחברת Luxemburg Space Telecommunications, חברה לוקסמבורגית מקבוצת התקשורת הסינית Beijing Xinwei Technology Group. המו"מ למכירה נחשף לראשונה ב"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

הרוכשת היא חברה ציבורית הנסחרת בבורסה של שנגחאי לפי שווי של כ-50 מיליארד יואן (כ-8 מיליארד דולר). הקבוצה היא אחת מ-2,000 החברות הגדולות בעולם על פי מגזין פורבס. הקבוצה הוקמה ב- 1995 בבייג'ינג, שם גם נמצא המטה הראשי של החברה. הקבוצה מאגדת כ-40 חברות בנות, הפועלות ברחבי העולם. בין היתר פועלת הקבוצה בארה"ב, אירלנד, שבדיה, רוסיה, מלזיה, ניקרגואה, הולנד, ברזיל ועוד.

Xinwei היא חלק ממדד MSCI China A Index והיא מעסיקה מעל 2,000 עובדים. מחזור המכירות של הקבוצה הוא מעל חצי מיליארד דולר, כ-92% ממחזור המכירות הוא ממכירות בינלאומיות וכ-8% ממכירות בתוך סין.

מי שמייצג את הקבוצה בישראל הוא אלוף (מיל') עמי שפרן, בתפקידו האחרון היה ראש אגף התקשוב בצה"ל. אגף התקשוב מופקד על חיל הקשר ומערכות התקשורת, המחשוב, השליטה והבקרה וכן על הלוחמה האלקטרונית וההגנה של צה"ל בתחום הסייבר. שפרן שימש בתפקיד זה 5 שנים ופרש מצה"ל בתחילת 2013. מאז שחרורו עוסק שפרן בתחומי הסייבר והתקשורת במסגרת מספר חברות, ביניהן כאלו אותן יזם וייסד ומשמש גם כיועץ בכיר לפרוייקטים עתירי טכנולוגיה וחדשנות לגורמים עסקיים שונים. שפרן גם הקים את המרכז לטכנולוגיות סייבר באוניברסיטת אריאל שבראשו הוא עומד. שפרן היה חבר בוועדה לבחינת תקציב הביטחון (ועדת לוקר) ועמד גם בראש ועדה ציבורית מטעם מטה הסייבר במשרד ראש הממשלה להגדרת מקצועות הסייבר בישראל.

עמי שפרן עמי שפרן עמי שפרן

במסגרת ההסכם, תרכוש Luxemburg Space Telecommunications, בדרך של מיזוג משולש הופכי, את כל מניות החברה, בתמורה ל-285 מיליון דולר, המשקפת פרמיה של כ-41% ביחס למחיר הממוצע של מניית החברה בחודש האחרון. עם השלמת המיזוג, תהפוך חלל תקשורת לחברה פרטית בבעלות מלאה של Beijing Xinwei Technology Group. מניות חלל תקשורת יפסיקו להיסחר בתל אביב, אך החברה תמשיך לדווח לציבור כי האג"ח שהנפיקה ימשיכו להיסחר.

השלמת המיזוג כפופה לתנאים מתלים, ובהם: קבלת אישור האסיפה הכללית של חלל תקשורת, העדר שינויים מהותיים לרעה בעסקיה של החברה וכן שיגור הלוויין עמוס 6 והשלמת בדיקתו במסלול (in-orbit test).

עמוס 6, צילום: חלל תקשורת עמוס 6 | צילום: חלל תקשורת עמוס 6, צילום: חלל תקשורת

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה