אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת נטו עצרה משלוח סלמון בכניסה למפעל עקב חשש לליסטריה צילום: שוקה כהן

חברת נטו עצרה משלוח סלמון בכניסה למפעל עקב חשש לליסטריה

החברה נוקטת משנה זהירות בעקבות פרשת חיידק הסלמונלה שהתגלה בקורנפלקס תלמה של יוניליוור וכן בטחינה הנסיך, סלטי שמיר וחברות נוספות. מדובר במשלוח דגי סלמון קפואים שהגיע מצ'ילה ומשמש כחומר גלם עבור סלמון מעושן

24.08.2016, 15:14 | נורית קדוש

נטו, חברת המזון השישית בגודלה, זיהתה חשש לליסטריה בחומר גלם ומנעה כניסתו למפעל. מנטו נמסר כי הבדיקות התבצעו עוד טרם כניסתו של חומר הגלם למפעל ולכן אין חשש כי הגיעו מוצרים מזוהמים למדפים. החברה נהגה נוקטת משנה זהירות בעקבות הביקורת החריפה שספג הענף לאחרונה על רקע הסתרת מקרי זיהום במזון.

קראו עוד בכלכליסט

עוד נמסר מהחברה כי במשלוח דגי סלמון קפואים אשר הגיע מצ'ילה והמשמש חומר גלם עבור סלמון מעושן, ערכה החברה בדיקות בקרה שגרתיות. באחת מתוך חמש בדיקות, נמצא חשש לליסטריה, לכן המשטח בודד ולא הוכנס למפעל בקריית מלאכי. בעקבות הגילוי,משטחים נוספים מאותו משלוח נבדקו ונמצאו תקינים. עוד נטען כי גם המוצרים הסופיים ממשלוח זה (דגי הסלמון המעושנים) נבדקו ונמצאו נקיים מליסטריה.

משבר הזיהום במזון החל לפני כחודש עת נודע כי חיידקי סלמונלה זיהמו קו ייצור של קורנפלקס תלמה במפעל יוניליוור. בעקבות כך הוציאה החברה הודעה כי כל המוצרים הנגועים הושמדו בטרם יצאו לרשתות השיווק, אך לאחר מכן התגלה כי משטחים נגועים כן יצאו מהמפעל ומכרו ללקוחות. הדבר הוביל לבהלה בקרב הצרכנים ורשתות הזיהום. זמן קצר לאחר מכן נמצא חיידק הסלמונלה גם בסלטי שמיר. המקור לזיהום במוצרים אלו הוא במפעל טחינה הנסיך שהטחינה הגולמית שהוא משווק משמש כחומר גלם להכנסת סלטים בחברות שונות. בעקבות כך ירדו סלטים של סלטי שמיר ומוצרי טחינה הנסיך מהמדפים. בהמשך הודיעו גם חברת בארכה על חשש לזיהום במוצריה.

גם חברת סלטי מיקי על חשש לזיהום במוצרי הסלמון הקפוא שלה וקראה ללקוחותיה להחזיר את המוצרים לחברה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות