אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתן חץ: "ביפן 20 שנה אמרו שהריבית האפסית תשתנה. אז אמרו" צילום: צביקה טישלר

נתן חץ: "ביפן 20 שנה אמרו שהריבית האפסית תשתנה. אז אמרו"

על שוק הנדל"ן הבריטי אמר בעל השליטה באלוני חץ: "מה שהיה הוא שיהיה. מי שלחוץ יוצא עכשיו מהשוק ומי שנזיל כמונו מנצל את הפאניקה לרכוש נכסים"

24.08.2016, 16:36 | אורן פרוינד

"אנחנו נמצאים בעולם שצריך לפענח ולהבין אותו", אמר היום (ד') ל"כלכליסט" נתן חץ, שותף בגרעין השליטה של חברת הנדל"ן אלוני חץהישראלית, ביחס לסביבת הריבית האפסית בשוקי העולם. חץ אמר את הדברים על רקע הדוחות הכספיים של אלוני חץ שפורסמו היום ובעקבות העובדה שהחברה הבת (12.2%) PSP השוויצרית גייסה 125 מיליון פרנק בבורסת ציריך בריבית אפס ללא בטחונות.

קראו עוד בכלכליסט

"ביפן עשרים שנה אמרו שהריבית תשתנה והם עדיין בריביות אפס. אז אמרו. יש תקופה של ריבית נמוכה בכל העולם. גם בישראל התשואות מאוד נמוכות ואתה מבין שיכול להיות שהעולם הוא פחות אינפלציוני כתוצאה ממהפכת התקשורת והאינטרנט. המחירים יורדים ויכול להיות שאנו הולכים לתקופה ארוכה בריביות נמוכות. גם בארה"ב אתה רואה שסך הכל הם נמצאים בפחות מ-5% אבטלה וזה אומר שאין לחצים לעליית ריבית".

חץ המשיך ואמר "ואז אתה שואל איפה כדאי להשקיע את הכספי הפנסיה. יש בעיה של עלייה בתוחלת החיים במקביל לירידה בתשואות בעולם. המסקנה היא שהכי טוב להשקיע בנדל"ן מניב. הוא לא יכל לזוז לשום מקום. יש היום אורבניזציה בעולם. הצעירים רוצים לגור בערים. לכן הקרקעות במרכזי הערים הגדולות מתייקרות" .

אלוני חץ סיימה את הרבעון השני של 2016 עם עלייה של 10% ב-FFO שהסתכם בכ-87 מיליון שקל. הרווח הנקי הרבעוני של אלוני חץ עלה ב-20% בהשוואה לרבעון הקודם והסתכם בכ-98 מיליון שקל. אלוני חץ רשמה עלייה בהכנסות וברווחים בכל מגזרי הפעילויות שלה בכל העולם.

הקבוצה פועלת בחמישה שווקים עיקריים: ישראל, ארה"ב, שוויץ ובריטניה. אחזקותיה העיקריות של החברה הן אחזקה של 62% בחברת הנדל"ן הישראלית אמות ואחזקה של 72% בחברת האנרגיות המתחדשות אנרג'יקס. בנוסף, החברה מחזיקה ב-45% מחברת הנדל"ן האמריקאית - Carr, ב-12.2% מ-Swiss Property AG PSP השוויצרית ובבריטניה פועלת הקבוצה באמצעות אחזקה בקרנות השקעה בנדל"ן של חברת Brockton Capital.

חץ התייחס ליציאתה הצפויה של בריטניה מגוש היורו ולהשפעות של המהלך על שוק הנדל"ן בעולם: "באנגליה מתחיל לשקוע אבק הברקזיט. כולנו הופתענו בהתחלה אבל עכשיו כולם מבינים שמה שהיה הוא שיהיה. גם אם בריטניה תצא מגוש היורו ייחתמו מערכות יחסים חדשות עם המדינות השכנות ולא הרבה ישתנה מבחינה כלכלית. זו הסיבה שמי שלחוץ יוצא עכשיו מהשוק ומי שנזיל כמונו מנצל את הפאניקה לרכוש נכסים. ברוקטון שלנו ניצלה את המצב ורכשה נכסים בגלל המצב הזה". 

נתן חץ נתן חץ נתן חץ
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
לפני 40-50 שנה , יפן הייתה מודל לחיקוי
לפני 40-50 שנה , יפן הייתה מודל לחיקוי והסמן הימני של העולם לתעוזה כלכלית ופיננסית שנשענו על אורח החיים היפני המסורתי של הסתפקות במועט ועבודה במסירות וביעילות שעות רבות ביום מול שכר נמוך . באופן הזה התחרתה יפן בהצלחה גדולה מול הגדולות , אמריקה רוסיה ואחרות .  דווקא הגלובליזציה שהחלה במתינות כבר לפני כ 20 שנה הריעה עם יפן דווקא בזמן  שאזרחיה התברגנו ורצו להנות יותר מזיעתם ועמלם . זה רק חלק מהסיבות ולא נרחיב . התוצאה , נפילה גדולה ל"חור שחור כלכלי" שקברניטי הכלכלה היפנית והפוליטיקאים שלה מנסים לצאת ממנו בכל השיטות הידועות כבר 20 שנה ולא מצליחים . המדינה בקיבעון של סטגנציה הלקח חשוב מאוד כיום לכל כלכלה קפיטליסטית ובייחוד לארצות הברית שכלכלתה אומנם מתאוששת אבל לאט מדי ועם סממנים שמזכירים את השרטון שעלתה עליו הכלכלה היפנית . ולכן ילין והפד נמצאים כיום בדילמה רצינית אם להעלות בקרוב את הריבית כפי שראוי מכל היבט , או להמשיך ולהמתין . ללא ספק ההיסטוריה של הכלכלה היפנית בעידן המודרני עומדת גם לעיניהם . נראה בקרוב מאוד מה יקרה .
Umbrella  |  25.08.16
1.
מדבר מפוזיציה. נפילה בשער הלירה ב-20% הם הפסד,
מדבר מפוזיציה. נפילה בשער הלירה ב-20% הם הפסד, כל השאר זהו ספין שמעיד כי החברה בלחץ. אם ההלוואות ניתנו בריבית אפס ביורו (הריבית בבריטניה הייתה גבוהה משמעותית מהגוש) הרי שהנזק הוא משמעותי מאד.  להזכירכם, הימור על מטבע שקרס (הלירה הטורקית) הביאה את פישמן לחדלות פרעון יום טוב לאזרחי ישראל.
Tooth  |  25.08.16