אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד ייצוגית נגד יוניליוור: נער נדבק בסלמונלה מהקורנפלקס - ואושפז צילום: ישראל יוסף

עוד ייצוגית נגד יוניליוור: נער נדבק בסלמונלה מהקורנפלקס - ואושפז

לפי הבקשה, יום לפני שהודתה בזיהום, פנה אביו של הנער ליוניליוור ודיווח על הפגיעה בבנו - אך נציגיה הכחישו כי מוצרים מזוהמים עזבו את המפעל

24.08.2016, 17:02 | זוהר שחר לוי

בקשה נוספת לתביעה ייצוגית הוגשה בימים האחרונים נגד יוניליוור בעקבות פרשת הסלמונלה: נער בן 15 הטוען כי לקה בזיהום של חיידק הסלמונלה לאחר שצרך קורנפלקס תלמה, בעקבותיו אף אושפז.

קראו עוד בכלכליסט

את התביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד איתן פלג לבית המשפט המחוזי בחיפה, מעריכים התובעים הייצוגים, הנער והוריו, בכ-76 מיליון שקל. לתביעתם מצורפת חוות דעת המצביעה לכאורה על קשר סיבתי בין צריכת הקורנפלקס לבין הזיהום.

לפי הבקשה, הנער אכל ממוצרי הקורנפלקס של החברה ולקה בזיהום חיידק הסלמונלה, תוך שסבל מתופעות קשות וממושכות ואף אושפז למשך 3 ימים במהלך חודש יוני האחרון. "בשל רשלנותה ומחדליה של החברה", כך נכתב לבית המשפט, הוסתר נושא הזיהום במוצרים משך תקופה ממושכת של מעל לחודש ימים".

עוד מפורט בתביעה כי בתחילת חודש אוגוסט, ניהל האב שיחות עם נציגי החברה וטען כי נגרם לבנו נזק וביקש כי החברה תכיר בטעותה ותפעל בדחיפות בהתאם. נציגי החברה התעקשו בפניו כי אף מוצר לא יצא מחוץ לכותלי המפעל אולם למחרת השיחות, ב-4.8 הודתה החברה לראשונה כי אכן הופצו אריזות נגועות לרשתות השיווק. הבקשה מאשימה את החברה בהסתרה, מכיוון שבמשך חודש ימים לא גילתה למשרד הבריאות ולציבור כי קיים חיידק במוצריה וכי חלק ממוצרים אלו שווקו לציבור.

מנכ"לית יוניליוור ענת גבריאל, צילום: שי יחזקאל מנכ"לית יוניליוור ענת גבריאל | צילום: שי יחזקאל מנכ"לית יוניליוור ענת גבריאל, צילום: שי יחזקאל

"המבקשים יטענו כי מעשיה ומחדליה של החברה עולים לכדי הטעיה. החברה הטעתה בהתנהלותה את קהל הצרכנים שרכש או צרך את המוצר, כאשר מנעו מהם ביודעין או תוך רשלנות פרטים מהותיים, בעיקר לגבי זיהום הסלמונלה, וכן באשר לסיכונים ותופעות הלוואי הכרוכים בשימוש במוצר, וזאת תוך הפרה בוטה של חוק הגנת הצרכן".

התובעים הייצוגיים דורשים בבקשה פיצוי כספי של 1,000 שקל לכל חברי הקבוצה בעבור פגיעה באוטונומיה וכן פיצוי של 10 אלף שקל לכל חבר מבין חברי הקבוצה אשר סבל מפגיעה בריאותית בשל אכילת המוצר הנגוע בזיהום וכן להורות על השבת סכום התמורה ששולמה בעבורה המוצר. הקבוצה עצמה מוערכת על ידי התובעים החל מעשרות אלפים צרכנים אולם לשיטתם חסר בידם מידע מדויק בנוגע לגודלה המדויק.

בתחילת החודש הוגשו מספר בקשות לתביעות ייצוגיות נגד יונילוור על רקע הזיהום בסדרת מוצרי קורנפלקס תלמה. הבקשה הראשונה הוגשה לבית המשפט המחוזי מרכז שבלוד והוערכה בכ-1.2 מיליון שקל. בבקשה זו טענו צרכנים כי החברה הסתירה מהציבור הימצאות חיידקי סלמונלה בפס הייצור, פעלה ביודעין לשיווק מוצר פגום ו"העדיפה את ההסתרה על פגיעה בהכנסותיה".

מיוניליוור נמסר בתגובה: "כשנקבל את כתב התביעה נלמד אותו ונגיב בבית המשפט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות