אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שובר מסך: הבעיה המסתורית שמשביתה את האייפון 6 צילום: בלומברג

שובר מסך: הבעיה המסתורית שמשביתה את האייפון 6

עוד ועוד משתמשים מדווחים על ריצוד במסך שפוגע בתכונת זיהוי המגע שלו. אחד המקורות לבעיה הוא ככל הנראה הנטייה לשאת אותו בכיס האחורי שגורמת לכיפוף של לוח האם

24.08.2016, 19:12 | רפאל קאהאן

מזה מספר חודשים ניתן לראות בפורום התמיכה של משתמשי האייפון 6 של אפל תלונה שחוזרת על עצמה: המסך של המכשיר נוטה לפתח ריצוד אפרפר בחלקו העליון וכתוצאה נפגמת תכונת זיהוי המגע שלו. במקרה הטוב, המכשיר נמצא תחת אחריות של החברה ומתוקן, ובמקרה הרע, המשתמש נאלץ לרכוש מכשיר חדש, כי אפל לא מוכנה להכיר בתקלה כתוצאה של בעיית עיצוב.

קראו עוד בכלכליסט

באתר מדריכי התיקונים הידוע ifixit פרסמו היום (ד') תחקיר שערכו לפיו יצרנית האייפון מתעלמת מבעיה קיימת. על פי בדיקה שבוצעה בקרב בעלי מעבדות לתיקון מכשירים וכן בקרב מומחי מיקרו-הלחמה, עולה שישנה עלייה בכמות המכשירים הנשלחים לתיקון בשל הבעיה הזו. הסיבה לכך נעוצה בתופעה שנצפתה לאחר השקתו של האייפון 6, וזכתה לכינוי Bendgate: משתמשים זיהו שהמכשירים החדשים מתכופפים בקלות בהינתן לחץ שמופעל עליהם בשני הצדדים לאורך.

היקף התופעה עדיין לא ברור, אבל היא אופיינית למכשירי אייפון 6 וגרסת הפאבלט הפלוס ולא ליורשו ה-6S. התיאוריה הנפוצה והסבירה ביותר גורסת כי התקלה נובעת מכיפוף קל במכשיר שנוצר עקב נשיאתו בכיס האחורי למשל. אמנם זה לא יגרום לכיפוף משמעותי במכשיר, אך זה כן יעודד קימור מסויים שייווצר במהלך הזמן, קימור זה משפיע בתורו על לוח האם שמתכופף גם הוא וההלחמות מתנתקות לאיטן.

המשתמשים טוענים שמדובר בתקלה שנובעת מעיצוב המכשיר ודורשים מאפל שתכיר בבעיה. אך עד כה היא לא הסכימה לכך, וכפי שמסורת ההודאה שלה בתקלות מלמדת, יש סיכוי סביר שללא מאבק ציבורי היא גם לא תכיר בכך.

מומחים מסכימים שהבעיה קשורה ללוח האם ובעיקר לשבבי ניהול המגע שמאפשרים למכשיר לזהות את נגיעות האצבעות של המשתמשים על גבי המסך. החלפת המסך, אם כן, לא תפתור את התקלה. אבל טכנאים דיווחו שניתן לטפל בבעיה בקלות על ידי החלפת השבבים הבעייתיים או פשוט על ידי הלחמה מחדש של המגעים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה