אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת להב במו"מ למכירת נכס בגרמניה ב-20 מיליון יורו נטו צילום: ישראל יוסף

חברת להב במו"מ למכירת נכס בגרמניה ב-20 מיליון יורו נטו

הנכס באסן נרכש לפני פחות מחמש שנים בכ-3 מיליון יורו. סה"כ התזרים מהנכס לאורך התקופה הוא 17.5 מיליון יורו, תשואה של 18.5% על ההון העצמי לכל שנת השקעה

25.08.2016, 11:51 | גולן חזני

חברת להבבמו"מ מתקדם למכירת נכס בבעלות חברת בת זרה באסן שבגרמניה.

קראו עוד בכלכליסט

הנכס נרכש לפני פחות מחמש שנים במחיר של כ-3 מיליון יורו כולל הוצאות וההשקעה של הון עצמי כ-9 מיליון יורו. להב דיווחה כי נחתם הסכם למכירת הנכס לקרן השקעות זרה ב-35.5 מיליון יורו, בניכוי יתרת הלוואה של 20 מיליון יורו היתרה של המזומנים מהנכס 15 מיליון יורו.

אלי להב, בעלי חברת להב, צילום: חיים הורנשטיין אלי להב, בעלי חברת להב | צילום: חיים הורנשטיין אלי להב, בעלי חברת להב, צילום: חיים הורנשטיין

סה"כ התזרים מהנכס לאורך התקופה הוא 17.5 מיליון יורו, תשואה של 18.5% על ההון העצמי לכל שנת השקעה (92% לכל התקופה). הנכס מושכר במלואו לדויטשה בנק עד 2020.

לפני שבועיים מכרה להב נכס בדורטמונד ברווח תזרימי של 11 מיליון שקל והתשואה השנתית להון העצמי מעל 20% לשנה. בשבוע שעבר דיווחה על הסכם לרכישת פורטפוליו של נכסים פוטו וולטאים במחיר של כ-83 מיליון שקל עם תשואה חזויה להון עצמי של כ-22%.

החברה שבשליטת אלי להב פרסמה אתמול דווח מיידי על כוונתה לגייס אג"ח על בסיס תשקיף

מדף קיים. הגיוס יהיה בגובה עשרות מיליוני שקלים ויהווה גיוס אג"ח ראשון של להב, כאשר כספי הגיוס מיועדים להמשך אסטרטגית החברה לרכישת נדל"ן מניב ופיתוח תחום האנרגיה הירוקה המתחדשת. להב מימש באחרונה את יתרת אחזקותיו בגרנד קניון בבאר שבע.

את ההנפקה יובילו פועלים אי בי איי ומנורה מבטחים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
העיקר שבעתיד לא יעשו פשלות !!!!  זה הכי
העיקר שבעתיד לא יעשו פשלות !!!!  זה הכי חשוב ! פשלה אחת יכולה למחוק חברה ! לכן אני מציע להם לנהוג בזהירות,,, לא לבצע עיסקאות רק בשם העיסקה , וגיוס חוב בעיניי לא סימן כל כך חיובי לבעלי המניות ! אם מממשים נכסים אז למה גיוס חוב ?  אולי יש להם ביד עסקת זהב ודיל השנה שעוד לא פירסמו !!!
Guitar  |  28.08.16
לכל התגובות