אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראלית שנמלטה לצרפת מואשמת בהונאת פירמידה צילום: שאטרסטוק

ישראלית שנמלטה לצרפת מואשמת בהונאת פירמידה

לפי כתב האישום שהוגש היום לבית משפט השלום בחיפה, אבישג חוגי, תושבת נהריה לשעבר, הוציאה במרמה כ-2.6 מיליון שקל ממשקיעים שהיו מכרים שלה. היא הוסגרה לישראל בשבוע לאחר שנמלטה לצרפת ב-2011

25.08.2016, 13:14 | תומר גנון

הפרקליטות הגישה היום (ה') לבית המשפט השלום בחיפה כתב אישום על הונאת משקיעים נגד אבישג (רבקה) חוגי בת 38, תושבת נהריה לשעבר אשר הוסגרה מצרפת לישראל בשבוע שעבר. לטענת הפרקליטות, חוגי ביצעה הונאת פירמידה והוציאה במרמה כספים ממשקיעים בעשרה מקרים שונים.

על פי כתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז חיפה, בין החודשים מרץ 2010 ועד דצמבר 2011 פנתה חוגי למשקיעים פוטנציאליים, כמעט כולם מכרים שלה, והציעה להם להשקיע עבורם כספים בבורסה. היא הציגה עצמה בכזב כיועצת השקעות העובדת בחברת ההשקעות אקסלנס, והבטיחה להשקיע באמצעות החברה את כספם, עם סיכון להפסד שנע בין 2%-5% מגובה הקרן.

עו"ד שרון נהרי, צילום: אבי לוי עו"ד שרון נהרי | צילום: אבי לוי עו"ד שרון נהרי, צילום: אבי לוי

באותה תקופה הייתה חוגי מובטלת, ולא היו לה הכנסות לחשבונות הבנק שלה ממקור עבודה כלשהו, למעט העברות שבוצעו על ידי המשקיעים. כמו כן, לא היה לה רישיון לעסוק בייעוץ, שיווק או ניהול תיקים על פי החוק והיא לא עמדה בתנאי הסף לקבלת הרישיון כאמור.

על פי כתב האישום, חוגי התחייבה להשקיע את הכספים בהנפקות של סחורות, תעודות סל וניירות ערך זרים. להבטחת ההשקעות התחייבה להעביר למתלוננים ערבות בנקאית או שיק ביטחון. עם זאת היא לא סיפקה ערבות בנקאית, והעבירה למרביתם שיק ביטחון מחשבונותיה הפרטיים. היא מסרה למתלוננים בכזב כי ההעברה נעשית לחשבונותיה הפרטיים על מנת לזכות אותם בהטבה הניתנת לעובדי החברה בה היא עובדת. כמו כן, חתמה על הסכמי השקעה עם חלק מהמתלוננים.

אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

לאחר שהכספים הועברו לחשבונותיה, למטרת השקעתם בהתאם להתחייבויותיה ובהתאם להסכמים, ערבבה חוגי את כספי המתלוננים עם כספיה הפרטיים ועם כספי

משקיעים אחרים, השקיעה את הכספים באפיקי השקעה מסוכנים, שאינם אפיקי ההשקעה אליהם התחייבה במסגרת מצג השווא שהציגה למתלוננים, ועשתה בכספים שימוש הפרטי. בסך הכל קיבלה חוגי סכום כולל של כ-2.6 מיליון שקל.

בעקבות פניות מצד המתלוננים לקבל את כספם בחזרה, החזירה חוגי לחלק מהמתלוננים חלק מכספי מהשקעתם, סכום העומד על כ- 990 אלף שקל. חלקו העיקרי של סכום הכסף אשר הוחזר, מקורו בכספם של מתלוננים ומשקיעים אחרים. חוגי נמלטה מישראל בדצמבר 2011 ובאפריל 2015 נעצרה בצרפת ולבקשת משרד המשפטים הוסגרה לישראל.

לחוגי מיוחסות עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, גניבה בידי מורשה והלבנת הון. הפרקליטות מבקשת לעצור אותה עד תום ההליכים.

 

חוגי טענה בחקירתה, שהתנהלה ביחידת הונאה חוף של המשטרה, כי כל הכספים שקיבלה הושקעו כפי שהבטיחה אולם נגרמו הפסדים וכעל כן לא השיבה אותם למשקיעים.

 

ברשימת עדי התביעה בתיק מופיע בין היתר שמו של סוחר המניות עדי שלג, עד המדינה בפרשת הרצת מניות אי.די.בי אחזקות שבה הורשעו לאחרונה איש העסקים נוחי דנקנר ובנקאי ההשקעות איתי שטרום בתרמית בני"ע.

את חוגי מייצג עו"ד שרון נהרי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות