אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי נזיפות מקלינטון והבית הלבן: מיילן מגדילה ההנחות לאפיפן צילום: EpiPen

אחרי נזיפות מקלינטון והבית הלבן: מיילן מגדילה ההנחות לאפיפן

לטענת החברה, ההנחות יבטיחו הוזלה אפקטיבית של 50% במחיר התרופה השנויה במחלוקת עבור חולים שאין להם ביטוח רפואי, או שיש להם ביטוח המעניק כיסוי חלקי בלבד

25.08.2016, 14:19 | גיל קליאן

בעקבות הלחצים מצד הילרי קלינטון, הבית הלבן והסנאט - מיילן הודיעה היום (ה') על תוכנית להוזיל את מחיר תרופת האפיפן (EpiPen) לצרכן.

קראו עוד בכלכליסט

מיילן לא הוזילה את מחיר התרופה עצמה, אלא הודיעה על הרחבת זכאות להנחות שהיא מציעה ללקוחות בארה"ב שאינם מבוטחים בביטוח רפואי או סובלים מביטוח רפואי חסר. לטענת החברה, אותה הרחבת זכאות תפחית אפקטיבית את מחיר התרופה לאלרגיה לצרכן ב-50%. בדיווח שלה ציינה מיילן כי בשנת 2015, 80% ממשתמשי האפיפן לא שילמו דולר אחד מכיסם על התרופה, אך מצב זה השתנה בעקבות השינויים באופן מתן הביטוח הרפואי בארה"ב.

מיילן תבצע מספר צעדים, בהם הכפלת רמת הזכאות לתוכנית הסיוע של החברה, כך שתעמוד מעתה על פי 4 מקו העוני הפדרלי. כמו כן תרחיב החברה את התכונית שלה לחלוקת התרופה חינם לבתי ספר, וכן תאפשר לחולים להזמין את האפיפן ישירות מהחברה בעלות מופחתת.

כעת לא ברור האם הודעה זו תרצה את אנשי הממשל בארה"ב - שיצאו חזיתית נגד מדיניות התמחור של החברה. כמה סנאטורים פנו השבוע לחברה בבקשה לפרטים על מדיניות התמחור של התרופה, ואילו הילארי קלינטון יצאה אתמול בגלוי נגד החברה ואמרה כי יש להוזיל את מחיר התרופה. לדבריה, מדובר בשערורייה. "מדובר בדוגמה מטרידה של חברה אשר מנצלת את הלקוחות שלה. זה דבר רע כאשר חברה שמה את הרווח לפני המטופלים שלה", אמרה בהתייחסות לאפיפן של מיילן.

 

לרוח דברים אלה הצטרף גם דובר הבית הלבן ג'וש ארנסט, שאמר בתידרוך לעיתונאים כי "המוניטין של חברות הפארמה בעולם ייפגע במידה והם ימשיכו להתנהג כתאבי בצע בכל מה שקשור למחירי התרופות". הפרשה החלה לצבור תאוצה ביום שני, כאשר 2 סנאטורים פנו רשמית לחברה בדרישה לקבל פרטים על אופן התמחור של אפיפן. יתכן כי מדובר בתחילתה של חקירה רשמית נגד החברה, לאחר שעוררה עליה זעם ציבורי כאשר העלתה את מחיר התרופה במאות אחוזים.

 

מחיר מזרק האפיפן עלה מ-100 דולר בשנת 2008, למחיר של 500 דולר השנה, כאשר מיילן רכשה את התרופה בשנת 2007.

רוברט קורי יו"ר מיילן, צילום: הילה ספאק רוברט קורי יו"ר מיילן | צילום: הילה ספאק רוברט קורי יו"ר מיילן, צילום: הילה ספאק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות