אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדינאי מעמק הסיליקון: צוקרברג טס לביקור תנחומים באיטליה צילום: איי פי

המדינאי מעמק הסיליקון: צוקרברג טס לביקור תנחומים באיטליה

מארק צוקרברג יגיע לרומא כדי לפגוש באופן אישי את התושבים שנפגעו ברעידת האדמה ומזמין את משתמשי פייסבוק לשלוח לו שאלות

25.08.2016, 15:48 | שירות כלכליסט

צוקרברג פירסם אתמול (ד') פוסט בפייסבוק בו הוא מכריז על נסיעה לרומא ומזמין את עוקביו להגיע לסשן שאלות ותשובות שיערוך בעיר ביום שני. "יש לי פינה חמה בלב לרומא", כתב צוקרברג, "למדתי לטינית ולימודים קלאסיים במשך שנים רבות ואני אוהב לבקר בבתיהן של הדמויות ההיסטוריות האהובות עליי, כמו אוגוסטוס קיסר. אני אוהב את רומא כל כך, שאני ופרסיליה נסענו לשם לירח הדבש שלנו".

קראו עוד בכלכליסט

צוקרברג מנסה לגבש לעצמו תדמית של מנהיג ופעיל חברתי על ידי אימוץ מנהגים שמאפיינים פוליטיקאים כמו ביקור באזור אסון או, להבדיל, ההכרזה שלו שיתרום את מרבית הונו לצדקה. "אני מצפה בקוצר רוח לבלות זמן עם הקהילה האיטלקית שלנו אחרי רעידת האדמה", כתב בפוסט. "אני יודע כמה קשה לאנשים לאבד את ביתם ואת קרוביהם והמחשבות שלי נתונות לכל מי שנפגע מהאסון".

 , צילום: פייסבוק צילום: פייסבוק  , צילום: פייסבוק

לאחר הולדת בתו הבטיח מייסד הרשת החברתית כי יתרום 99% מהונו לצדקה ובמאי האחרון נודע שההשקעה הראשונה של הקרן תהיה בחברת אנדלה הניו-יורקית, המסייעת בהכשרת יזמים ומתכנתים באפריקה. כל זאת בזמן שצוקרברג ופייסבוק ממשיכים לספוג ביקורת על צנזור פוסטים, נקיטת עמדה פוליטית וכמובן חדירה לפרטיות ואיסוף מידע על המשתמשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
אתם מבינים את האבסורד שבקפיטליזם? לכאורה, הקפיטליזם הוא
אתם מבינים את האבסורד שבקפיטליזם? לכאורה, הקפיטליזם הוא אחיה התאום של הדמוקרטיה. זה לפחות מה שהקפיטליסטים מפמפמים לכולנו למוח מגיל אפס, דרך אמצעי התקשורת (שעליהם הם השתלטו באמצעות הררי הכסף ששאבו מהציבור העובד). בפועל, מה קיבלנו? דיקטטורה! קומץ אנשים שאיש לא בחר בהם - צוקרברג, לארי פייג', אילון מאסק ודומיהם - מנהלים את חיינו. ברוכים הבאים לעידן הקפיטלדיקטטורה! בעולם החדש שלפנינו, לא הציבור מקבל החלטות, דרך הממשלה שהוא בוחר. המיליארדר מחליט! לממשלה אין כבר רצון לעשות דבר למען הציבור - היא נשלטת ע"י המיליארדרים - ולכן היא לא תמסה אותם. ולכן אין לה כסף לפעול למען הציבור. איפה הכסף שבעבר הממשלה גבתה כמס מהמיליארדר? בחשבון הבנק של המיליארדר, או עדיף במקלט המס שלו באי נידח באוקיינוס השקט. איפה הכסף שהממשלה גבתה מהציבור העובד? בסובסידיות ציבוריות למליארדר! מהיום המיליארדר מחליט בשביל כולנו! אם למד לטינית בתיכון, ישקיע באיטליה. אם אוהב בלונדיניות, ישקיע בשבדיה. אם אוהב חומוס, ישקיע במזרח התיכון. אם אוהב מכוניות, ישקיע ברכב חשמלי. נשמע מצחיק? זו המציאות של חייכם. ואתם רוקדים.
Dice  |  25.08.16