אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רעידת האדמה באיטליה: הממשלה תעביר סיוע חירום של 50 מיליון יורו צילום: רויטרס

רעידת האדמה באיטליה: הממשלה תעביר סיוע חירום של 50 מיליון יורו

ראש הממשלה מתאו רנצי הכריז על מצב חירום באזורים שנפגעו; הציע לבטל מסים לתושבים: "יש לנו מחויבות מוסרית לגברים ולנשים של הקהילות הללו"

27.08.2016, 12:31 | שירות כלכליסט
ראש ממשלת איטליה מתאו רנצי הכריז בסוף השבוע על מצב חירום באזורים שנפגעו מרעידת האדמה ביום רביעי, שגרמה למותם של לפחות 284 בני אדם. בעקבות רעידת האדמה, הנחשבת לאחד מאסונות הטבע החמורים ביותר שארעו במדינה, אישר רנצי צעדים מיוחדים והעברת 50 מיליון יורו בכספי חירום לאזורים הפגועים. ראש הממשלה אף מציע לבטל מסים לתושבים.

"עלינו להתמקד בבנייה מחדש. יש לנו מחויבות מוסרית לגברים ולנשים של הקהילות הללו", מצוטט רנצי בעיתון האיטלקי לה רפובליקה. "יש לנו מחויבות לקהילות הללו שיישארו קהילות. אנחנו חייבים זאת להיסטוריה של העיירות שיהיה להן עתיד והן לא ישארו רק זכרון".

אמטריצ אמטריצ'ה | צילום: איי פי אמטריצ

מאז רעידת האדמה ארעו עוד 1,000 רעידות משנה, החזקה ביותר מהן בעוצמה 4.7, כך לפי המכון הגיאולוגי האמריקאי. במקביל, בשל הזמן שעבר המחלצים אינם חושבים שיש סיכוי גבוה להצליח ולחלץ מההריסות עוד אנשים חיים.

רעידת האדמה גרמה לנזקים בשלושה אזורים: אומבריה, לאציו ומארקה, והיא הורגשה עד לעיר הנמל הדרומית נאפולי. אמטריצ'ה, שנבחרה בשנה שעברה לאחת הערים ההיסטוריות היפות ביותר באיטליה, כמעט ונהרסה לגמרי. רנצי ציין עוד כי פרויקט בשם בתים איטלקיים ידאג כי בתים שייבנו בעתיד יהיו מוגנים מפני האפשרות של רעידת אדמה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות