אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גדולים באפריקה: יפן תממן תשתיות ביבשת ב-30 מיליארד דולר צילום: אי פי איי

גדולים באפריקה: יפן תממן תשתיות ביבשת ב-30 מיליארד דולר

כך לפי התחייבותו של רה"מ אבה המבקר ביבשת; יפן מעוניינת ליהנות ממשאבי הטבע הנרחבים של אפריקה - התעניינות שרק גברה בעקבות אסון פוקושימה שהוביל לעלייה בייבוא הנפט והגז הטבעי

27.08.2016, 17:00 | שירות כלכליסט

ראש ממשלת יפן שינזו אבה התחייב בפני מנהיגי אפריקה כי יפן תעביר 30 מיליארד דולר במימון פרטי וציבורי לפרויקטי פיתוח תשתיות ביבשת.

קראו עוד בכלכליסט

יפן הענייה במשאבים מעוניינת ליהנות ממשאבי הטבע הנרחבים של אפריקה, וההתעניינות הזו רק גברה לאחר האסון הגרעיני בפוקושימה לפני כמה שנים, שהוביל לעלייה בייבוא נפט וגז טבעי.

אבה, המבקר בניירובי בירת קניה לרגל השתתפותו בכנס טוקיו הבינלאומי השישי לפיתוח אפריקה (TICAD), אמר כי חבילת המימון תועבר לאורך שלוש שנים החל מהשנה הנוכחית, והיא מיועדת לפרויקטי תשתית ביבשת, שיצאו לפועל בשיתוף עם הבנק לפיתוח אפריקה.

"בשילוב עם השקעות מהמגזר הפרטי, אני מעריך כי הסכום יעמוד על 30 מיליארד דולר. ההשקעה הזו היא הבעת אמון בעתיד של אפריקה, השקעה שתאפשר ליפן ולאפריקה לצמוח ביחד", אמר אבה בכינוס בו השתתפו 34 מנהיגים מרחבי אפריקה.

הסכום הנוכחי של 30 מיליארד דולר מגיע בנוסף ל-32 מיליארד דולר שיפן התחייבה להעביר לאפריקה לאורך תקופה של חמש שנים בכינוס TICAD הקודם שנערך ב-2013. אבה טוען כעת כי 67% מהסכום הזה כבר בשימוש בפרויקטים שונים. "ההתחייבות החדשה שלנו תגביר ותרחיב את ההשקעה שהשקנו לפני שלוש שנים", הדגיש.

ההשקעה הישירה הכוללת של יפן באפריקה הסתכמה בשנה שעברה ב-1.24 מיליארד דולר, ירידה מ-1.5 מיליארד דולר ב-2014, כך על פי נתוני ארגון הסחר החיצוני של יפן. לשם השוואה, סין ביצעה ב-2015 השקעה אחת של 2 מיליארד דולר בגינאה המשוונית העשירה בנפט לבדה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
לא מעניין אותם פירות ההשקעות  כי הם יודעים
לא מעניין אותם פירות ההשקעות  כי הם יודעים שזה לא השקעה זה קנייה של שירותים ומוצרים תמורת משאבים.  אף אחד לא בונה כביש ומצפה שהאגרה של התושבים תממן אותו... לא נראה לי שהם בכלל ינסו להרוויח פירות.. הם בונים כל מיני דברים ומקזזים את התשלום מהתשלומים של היבוא.. אין דרך אחרת.  הם לא טיפשים היפנים וגם לא הסינים.  הם מודעים בדיוק כמוני וכמוך למעשי העוקץ הממסדי שם ואני בטוח שהם שמחים אפילו להשתמש בשוחד גם... 
Palmtree  |  28.08.16
5.
אין שום עתיד להשקעה באפריקה. והיפנים לא באמת
אין שום עתיד להשקעה באפריקה. והיפנים לא באמת משקיעים בה, לא במובן שהשקעה רגילה עובדת. הם קונים משאבי טבע בתמורה לפעילות מול הממשלות ביבשת, בשביל זה אלו השקעות ממשלתיות של היפנים אף חברה יפנית לא תעשה עסקים עם האפריקאים בלי גיבוי של ממשלת יפן לכסף כי אחרת אין כסף.  היפנים רוצים נפט ועוד כל מיני דברים כי הם אי שמייבא הכל, ובתמורה הם עוזרים להם בביצוע פרויקטים כי המדינות הנכשלות האלה בנויות בצורה כל כך עקומה ומושחתת שאין אף קופצים על המכרזים שלהם, האי הוגנות טבוע בדרך שהם למדו לעשות עסקים.  ואני מכיר לפחות כמה אנשי עסקים שניסו ונכשלו בצורה מכפירה רק כי לא היה שום סיכוי הוגן באמת מלכתחילה.  מציע להתרחק מהם כמו אש לא סתם הם במצב שבו הם נמצאים.  למרות שאני מקווה שבשביל של האנשים המסכנים שם המצב ישתפר. 
Palmtree  |  28.08.16
2.
סביר שרק מעט מהכסף הזה ישרת את המטרה
סביר שרק מעט מהכסף הזה ישרת את המטרה לה הוא נועד. מרבית הכסף יזרום לכיסי שליטים ומקורבים לשילטון. מה הפלא ש34 מנהיגים "דאגו" להגיע למפגש עם אבה. לא מעניין אותם רווחת תושבי ארצם רק כמה מהכסף המובטח יגיע לכיסם הפרטי. זו אפריקה ושחיתות חלק בלתי נפרד מהתרבות האפריקאית. אף אחד לא יכול לשנות את המציאות המושחתת בה הם חיים גם לא 30 מליארד דולר מיפן.
Button  |  27.08.16
לכל התגובות