אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות מקרקעי ישראל תשיב כסף לרוכשי מגרשים שלא הוכשרו לבנייה צילום: אוראל כהן

רשות מקרקעי ישראל תשיב כסף לרוכשי מגרשים שלא הוכשרו לבנייה

בימ"ש פסק שרמ"י תבטל חוזה עם שמונה רוכשי מגרשים בגדרה לאחר שלא התאפשר להם לבנות עליהם את בתיהם, חמש שנים לאחר הרכישה

28.08.2016, 19:51 | אביב גוטר

בית המשפט המחוזי בלוד פסק שרשות מקרקעי ישראל (רמ"י) תבטל את החוזים עם שמונה רוכשי מגרשים בגדרה ותשיב להם את כספם, לאחר שלא התאפשר להם לבנות עליהם את בתיהם.

קראו עוד בכלכליסט

הרוכשים זכו ב-2010 בחמישה מגרשים במכרזי בנה ביתך ואף שילמו עליהם הוצאות פיתוח. ואולם, גם כחמש שנים לאחר מכן לא הוחלה על הקרקע תוכנית פיתוח מאושרת, כך שהם לא יכלו להגיש תוכנית בנייה לוועדה המקומית.

עבודות פיתוח. הכרחיות למימוש הסכם הרכישה, צילום: אוראל כהן עבודות פיתוח. הכרחיות למימוש הסכם הרכישה | צילום: אוראל כהן עבודות פיתוח. הכרחיות למימוש הסכם הרכישה, צילום: אוראל כהן

באמצעות עורכי הדין יורם גרוס ויחיאל קיי פנו התובעים לרמ"י בבקשה לבטל את ההסכמים, ולאחר שקיבלו תשובה שלא הניחה את דעתם, פנו לבית המשפט בבקשה שיבטל את ההסכמים. רמ"י טענה מנגד שהאחריות לאי-קיומה של תוכנית פיתוח מוטלת על המועצה המקומית גדרה.

השופט יעקב שפסר פסק שרמ"י התנהלה בחוסר תום לב הן במשא ומתן לפני חתימת החוזה והן בקיום החוזה עצמו, ושהיא אינה מתחשבת בציפיות ובאינטרסים הלגיטימיים של התובעים. השופט קבע שרמ"י הפרה את החוזים עם התובעים בכמה אופנים, במיוחד כשלא אפשרה להם להשלים את הבנייה בתוך זמן סביר. עוד הוא קבע שלא ייתכן שהרשות לא מאפשרת לרוכשים להשתחרר מהסכם חכירה שהם אינם יכולים לממש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
ככה שודדים אזרחים. השופט היה צריך לקבוע קנס
ככה שודדים אזרחים. השופט היה צריך לקבוע קנס עצום על הגופים הממשלתיים וקנס מתמשך כל חודש שלא ניתנים האישורים ולא השטות הזו של החזרת הכסף. נתנו למדינה פרס של קבלת אדמה "מועשרת" והחזר פשוט לציבור. המדינה צריכה לשלם להם מס שבח.
Bullhorn  |  29.08.16
7.
הרוויחו כסף , החזירו לרוכשים כסף ששילמו לפני
הרוויחו כסף , החזירו לרוכשים כסף ששילמו לפני חמש שנים ועכשיו יוציאו למכירה חוזרת במחיר כפול בגלל עליית מחירי הנדלן. ככה המדינה עושה כסף. במקום לפצות אותם על הזמן ועל עליית מחירי הנדלן בתקופה של חמש שנים. בושה לקרטל מדינת ישראל
Pizza  |  28.08.16
לכל התגובות