אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה לי פגרת נבחרות עכשיו? צילום: איי אף פי

מה לי פגרת נבחרות עכשיו?

לוח השנה של הכדורגל הוא האויב הגרוע ביותר של הענף כרגע. השחקנים משחקים יותר מדי, התאחדויות לכדורגל מתקשות לבנות רוח קבוצותית חזקה, ובנבחרות ובמועדונים מוציאים מיליונים על שחקנים שעשויים להיפצע לכל העונה, בזמן שהם משחקים עבור קבוצה אחרת לחלוטין

29.08.2016, 09:09 | אוריאל דסקל
במארס 2016 מנג'ר סנדרלנד, סם אלרדייס, מתח ביקורת על פגרת הנבחרות שבאה לה ככה פתאום לקראת היישורת האחרונה של העונה. "משחקי ידידות מטופשים, לעזאזל!", אמר במסיבת העיתונאים השבועית שלו. "עכשיו יהיו לנו עוד שבועיים ארורים עד שנשחק פעם נוספת", הוא המשיך. "עכשיו יש לנו עוד שבועיים ארורים לחכות בשביל שהתאחדויות הכדורגל ירוויחו כסף ממשחקי הידידות המטופשים הארורים האלה".

זה מצחיק בגלל שכיום אלרדייס מנג'ר נבחרת אנגליה וקשה להאמין שהוא ייצא ככה נגד משחקי נבחרות. עם זאת, פגרת הנבחרות בספטמבר, כמעט כמו פגרת הנבחרות במרס, תקועה בגרון של כדורגל המועדונים.  

קראו עוד בכלכליסט

סם אלרדייס. לא יצא נגד הכדורגל הבינלאומי בקרוב, צילום: רויטרס סם אלרדייס. לא יצא נגד הכדורגל הבינלאומי בקרוב | צילום: רויטרס סם אלרדייס. לא יצא נגד הכדורגל הבינלאומי בקרוב, צילום: רויטרס

רמת העניין במשחקים הללו, בדרך כלל, נמוכה. ובדרך כלל האוהדים מודאגים יותר שהשחקן של הקבוצה שלהם יפצע בתאקל עם איזה בלם אוקראיני או קשר אלבני. ובכלל, איך זה שעכשיו, ממש לא מזמן, סיימו עם היורו וכבר מתחילים שוב פעם עם הנבחרות?!

לוח השנה של הכדורגל הוא האויב הגרוע ביותר של הכדורגל כרגע. השחקנים משחקים יותר מדי, התאחדויות לכדורגל מתקשות לבנות רוח קבוצותית חזקה בנבחרות ומועדונים מוציאים מיליונים על שחקנים שעשויים להיפצע לכל העונה בזמן שהם משחקים עבור קבוצה אחרת לחלוטין.

המסקנה ההגיונית היא שצריך להפריד בין כדורגל נבחרות לכדורגל מועדונים. 7 חודשים רצופים של כדורגל מועדונים ואז 3 חודשים מעניינים ומרתקים של כדורגל נבחרות (מוקדמות, טורנירי גמר, משחקי נבחרות ב', משחקי ידידות וכו'). לאחר מכן, חודשיים של מנוחה ויש לנו בובה של עונת כדורגל בלי הפסקות וחזרות שפוגעות ברצף העבודה והמשחקים.

יש בזה הרבה מאוד היגיון. אבל היגיון אינו העקרון המנחה של ארגוני הכדורגל העולמיים. לא של פיפ"א ולא של אופ"א.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
מצד שני ככה מאמני נבחרות יוכלו לשבת עם
מצד שני ככה מאמני נבחרות יוכלו לשבת עם הנבחרות לתקופה של יותר משבוע וחצי כל פעם ולנסות לבנות שיטה וצורת משחק לנבחרת שלהם מאשר עוד אסופה של כוכבים שמשחקת איך שהם רוצים... ככה לא תקבל טורנירי כדורגל שהם יש 2-3 קבוצות שיוזמות משחק כדורגל (גרמניה, ספרד) וכל השאר שסוגרות בהגנה ויוצאות למתפרצות (פחות או יותר כל קבוצה מהיורו האחרון כולל פורטוגל). אחת הסיבות לכך היא שיטת המשחק הנהוגה בליגה- בספרד ובגרמניה משחקות רוב הקבוצות בליגה את השיטה שבה הנבחרת שלהם משחקת ולכן הכדורגל שלהם ניתן לצפייה בניגוד לשאר המדינות שפשוט נותנים את הכדור לשניים שלושה כוכבים שיעשו את העבודה בזמן שהשאר נשארים מאחור ומתגוננים. תן למאמני נבחרות זמן לאמן וגם תיראה טורנירי נבחרות יותר מהנים לצפייה... 
Beer  |  29.08.16