אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשד לליסטריה בשני משקאות שנמכרים בארומה ישראל צילום: תומריקו

חשד לליסטריה בשני משקאות שנמכרים בארומה ישראל

מדובר במילקשייק קוקוס ליצ'י ובמשקה אייס טבעוני קוקוס ליצ'י. מכירת המשקאות הופסקה והעניין הועבר לידיעת משרד הבריאות

29.08.2016, 12:53 | אורנה יפת

עכשיו: ליסטריה גם ברשתות המסעדנות ולא רק במפעלי המזון. ארומה ישראל הפסיקה מכירה של שני משקאות בעקבות חשד לליסטריה. מדובר במילקשייק קוקוס ליצ'י ובמשקה אייס טבעוני קוקוס ליצ'י.

קראו עוד בכלכליסט

סניף ארומה, צילום: זום 77 סניף ארומה | צילום: זום 77 סניף ארומה, צילום: זום 77

מכירת המשקאות הופסקה אתמול בערב לאחר שהחברה גילתה בבדיקות שביצעה כי באחת האצוות של המוצר קיים חשד לליסטריה. ברשת בתי הקפה מסרו כי הודיעו למשרד הבריאות על הבעיה. לדברי נציגי הרשת, דובר על חשד בלבד שכן שתי בדיקות מעבדה שנעשו העלו תוצאות סותרות.

לקוח שפנה לחברה בעמוד הפייסבוק שלה נענה כי בבדיקה יזומה שביצעה נתגלה חשד לליסטריה באחת האצוות, ולכן עצרה הרשת את שיווק המוצר למשך מספר ימים עד שיושלמו הבדיקות במפעל.

החשד לליסטריה בארומה ישראל מגיע לאחר שורה של זיהומים במפעלי מזון בשבועות האחרונים. לאחר הסלמונלה במפעל הייצור של קורנפלקס תלמה של חברת יוניליוור, נתגלו חיידקים במפעל טחינה הנסיך, סלטי שמיר וסלטי מיקי. בשבועות האחרונים בוצע ריקול של מאות מוצרים מזוהמים ממדפי רשתות השיווק.

מארומה ישראל נמסר בתגובה: "באחת הבדיקות השגרתיות והיזומות שביצע המפעל, נתגלה חשד לליטסריה באחת האצוות של מוצר אייס טבעוני. לכן עד להשלמת הבדיקות במפעל, החלטנו מטעמי זהירות לעצור את השיווק של האייס טבעוני ומוצר נוסף שיוצר מאותו חומר גלם במפעל - מילקשייק קוקוס ליצ'י. אנו מקווים שתוך ימים ספורים נחזור לשווקם".

ממשרד הבריאות נמסר כי "אתמול בשעות הצהריים התקבלה הודעה במשרד הבריאות, שרות המזון מחוז ירושלים, ממעבדת בקטוכם ומארומה ישראל כי ישנו חשש להימצאות חיידק ליסטריה במוצר אייס קוקוס מתאריך ייצור 8/8/16. כבר הבוקר יצא צוות בקרה למפעל, ונלקחו דגימות לבדיקות מעבדה. ארומה ישראל מסרה למשרד הבריאות כי שיווק המוצר הופסק ונאסף המוצר מכל הסניפים ברחבי הארץ. בהתאם להוראת משרד הבריאות המפעל החל בתהליכי חיטוי וניקוי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות