אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נציב תלונות הציבור על השופטים: "התלונה נגד השופט דורות בעניין שרגא בירן מוצדקת" צילום: אתר בתי המשפט

נציב תלונות הציבור על השופטים: "התלונה נגד השופט דורות בעניין שרגא בירן מוצדקת"

בעקבות חשיפת "ידיעות אחרונות" דן השופט בדימוס אליעזר ריבלין בתלונה נגד השופט אביגדור דורות על שהקל על שרגא בירן בחיוב המס על דירותיו, למרות שהכירו וקבע: "ראוי ששופט ימסור לבעלי דין מידע שברשותו, העשוי להצביע על מה שנחזה להיות ניגוד עניינים"

29.08.2016, 16:20 | משה גורלי

"ראוי ששופט ימסור לבעלי דין מידע שברשותו, העשוי להצביע על מה שנחזה להיות ניגוד עניינים – וזאת אפילו סבר, כי אין מקום שיפסול עצמו מלשבת בדין", כך כותב נציב תלונות הציבור על השופטים, השופט בדימוס אליעזר ריבלין, ומצא את התלונה נגד השופט אביגדור דורות כמוצדקת. אולם משהכיר השופט בטעותו ונטל אחריות, ועל כך משבח אותו הנציב, קבע ריבלין שהבירור מוצה.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר היה בהתדיינות בין שרגא בירן לרשות המסים בשאלה האם הכנסתו של בירן מהשכרת הדירות שבבעלותו היא "הכנסה פסיבית" שחייבת במס מופחת.

השופט דורות פסק לטובת בירן, ולאחר שפסק, נחשף ב"ידיעות אחרונות"  כי דורות, כעורך דין פרטי, ייצג חברה שהייתה בבעלות משורשרת של בירן ושותפו לשעבר במשרד 'איתן מהולל ושדות' עו"ד איתן שמואלי, שהוא קרוב של בירן שהיה נשוי לדודתו.

את המידע הזה, קובע כאמור ריבלין, חייב היה השופט לגלות גם "שעה שהוא סבור, כי נתונים אלה מצויים בידיעת מי מהצדדים" וגם אם אין במידע הזה כדי לפסול את השופט.

השופט בדימוס אליעזר ריבלין, נציב תלונות הציבור על השופטים, צילום: גיא אסייאג השופט בדימוס אליעזר ריבלין, נציב תלונות הציבור על השופטים | צילום: גיא אסייאג השופט בדימוס אליעזר ריבלין, נציב תלונות הציבור על השופטים, צילום: גיא אסייאג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
חמור מאוד. ומראה רצף של שחיתות. השופטת ורדה
חמור מאוד. ומראה רצף של שחיתות. השופטת ורדה אלשיך קיבלה באופן אוטומטי את כל התיקים הכלכליים החשובים קיבלה טובות הנאה באמצעות בעלה ברצף מאוד ברור של תמורה. 1. אחרי חיסול פיקנטי הפך לדירקטור באוסם. 2. נתנה החלטות בתיק הקשור לבנק הבינלאומי שבעלה היה דירקטור בחברת האם שלו. 3. פסקה במקרים בהם הדיון השפיע ישירות על רשתות השיווק בישראל למרות שבעלה היה חבר דריקטוריון של "הריבוע הכחול" (האמא של מגה) 4. פסקה בנוגע לשינוי המבנה של חברת "דן" ואח"כ בעלה מונה לדירקטור בחברה. 5. אישרה את מכירת "נטויז'ן" ל"דיסקונט השקעות" אחר כך מונה בעלה לדירקטור בחברת "נטויז'ן" 6. פסקה בתיקים הקשורים לבנק הפועלים, אח"כ מונה בעלה לדירקטור בחברת "שיכון ובינוי" הנשלטת על ידי שרי אריסון(בעלת השליטה בבנק הפועלים) 7. האם הכל "במקרה" והשופטת שלנו ישרה כסרגל?! יבא המקרה בו זייפה פרוטוקול של דיון ויוכיח שלא כך הדבר... רק לי זה נראה תמוה???  
Box  |  30.08.16
12.
תרגיעו. - עושים עליכם מניפולציה : א. השופט
תרגיעו. - עושים עליכם מניפולציה : א. השופט לא הכיר אישית את בירן. הוא עידכן את מנהל בתי המשפט ברשימת לקוחות משרדו והוחלט שאין מניעה שישפוט בתיק. ב.אילו היה מעדכן הוא לא היה נפסל. לפרקליטות לא היתה בעיה עם העניין. ג.רשות המסים לא תערער כי היא יודעת שתפסיד. הבעיה בחוק ולא בפס"ד. ד. ברשות המסים ובפרקליטות היה מידע ברור שמשרדו של השופט בעבר ייצג את אחת החברות של בירן כך ששני הצדדים ידעו. צדיקות הפרקליטות חיכו לפסיקה וברגע שהובהר שהפסידו - פירסמו אותו. 
Butterfly  |  30.08.16
לכל התגובות