אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרב על הקצף: רשת "טמפל בר" תמלא את הבירה עד הסוף והתובענה הייצוגית תימחק צילום: איי אף פי

הקרב על הקצף: רשת "טמפל בר" תמלא את הבירה עד הסוף והתובענה הייצוגית תימחק

לקוחות רשת הברים האירית הגישו בקשה לאישור תביעה ייצוגית בטענה כי כמות הבירה שנמזגת לכוס קטנה מהכמות המובטחת. אחרי שבעלי הרשת הסכימו להקפיד על הכמויות בוטלה הבקשה

29.08.2016, 16:55 | זוהר שחר לוי

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר לאחרונה את בקשתם של 3 תובעים להסתלק מתביעה ייצוגית שהגישו נגד מספר ברים ברשת האירית "טמפל בר". זאת, לאחר שמנהלי הרשת התחייבו לסמן כהלכה את כוסות הבירה ולמלא אותן בהתאם.

מדובר בבקשה לאישור תביעה ייצוגית שהוגשה נגד מספר פאבים מהרשת לבית המשפט המחוזי בתל אביב בפברואר 2015. בתובענה טענו התובעים, לקוחות הרשת, כי כוסות הבירה שהיא מוכרת הן בנפח של ליטר, חצי ליטר ושליש ליטר, אך בפועל כמות הבירה שנמזגת לכוס קטנה מאותה הכמות.

לפי התביעה, בחלק מהכוסות אין סימון המורה על נפחה של הכוס ובחלק מהמקרים הסימון שגוי ואינו מדייק בנפח האמיתי שלה. בנוסף, נפח הבירה המוגש ללקוח כולל את נפח הקצף שאינו אמור להוות חלק מנפח הבירה אותה הצרכן זכאי לקבל.

"טמפל בר" (ארכיון) "טמפל בר" (ארכיון) "טמפל בר" (ארכיון)

מנגד טענו נציגי הברים כי הבירה מוגשת בכוסות המסופקות לה על ידי יצרני המשקה לפי סוגיהם. לפעמים, כך צוין, מוזמנות כוסות מיצרן מקומי והסטייה בנפח היא מזערית.

לאחר שהתקיימו 3 דיונים בבקשה לאישור תובענה ייצוגית, הודיעו נציגי הברים כי יצטיידו במלאי מספיק של כוסות מסומנות ויקפידו למכור את נוזל הבירה עד לסימון. על יסוד התחייבות זו ביקשו התובעים להסתלק מהתביעה.

"על יסוד התחייבות זו אני רואה לנכון לקבל את בקשת ההסתלקות", נכתב בפסק הדין. "הן מהטעם שהסטייה בנפחי הכוסות המסומנות נמצאה כמזערית, הן מפני שאין לשלול את הטענה כי חלק בלתי מבוטל של הלקוחות מעדיף בירה עשירה בקצף והן משום שהברים החייבו להחליף את הכוסות הבלתי מסומנות, שכמותן מועטה, בכוסות מסומנות".

השופטת שושנה אלמגור הוסיפה: "איני סבורה שבקשת האישור הינה מופרכת גם אם בסופו של דבר היה מתברר שמספר הכוסות הבלתי מסומנות כמו גם אלה שסימונן אינו מדויק אינו גדול וגם אם חלק מהלקוחות מעדיף כמות נדיבה של קצב אין לראות בבקשת האישור כמיותרת".

השופטת חייבה את בעלי הברים לשלם גמול של 5,000 שקל לתובעים ושכר טרחה של 25 אלף שקל לבא כוחם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
תביעה מביכה..... בזבוז זמן של בית המשפט וכמה
תביעה מביכה..... בזבוז זמן של בית המשפט וכמה שופטים.....שופטים מביכים עד אווילים. העיקר שעורך הדין קיבל כסף........... התביעה היא בדיחה, ולכן בואו ניקח את זה עוד צעד. תלכו ותמדדו את כמות הסודה/קולה/אורנג'דה בבקבוקים, ועל כל סטייה תגישו תביעה ייצוגית. הרי ברור שכשבבר מגישים בירה - המדובר בנפח הכוס ולא בנפח המשקה בתוך הכוס, וזה כולל את עניין הקצף (ואני מדבר על הנהוג והסביר). גם כשמוזגים כוס יין או כוסית אלכוהול בבר או במסעדה - הכמויות אינן זהות אלא ואיש לא מדד אותן.
Flame  |  30.08.16
לכל התגובות