אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווחים: רומא תפרוש מהמירוץ לאירוח אולימפיאדת 2024 צילום: רויטרס

דיווחים: רומא תפרוש מהמירוץ לאירוח אולימפיאדת 2024

העיתון האיטלקי לה רפובליקה מדווח כי ראשת העיר החדשה, שהתנגדה נחרצות לאירוח האולימפיאדה, מתכוונת לבטל את ההצעה כבר בימים הקרובים

29.08.2016, 18:54 | שירות כלכליסט

דיווחים באיטליה מצביעים על כך שרומא תוותר קרוב לוודאי על ההצעה לארח את אולימפיאדת 2024. העיתון האיטלקי לה רפובליקה מדווח כי ראשת העיר החדשה של רומא וירג'יניה ראגי, שהתנגדה נחרצות לאירוח האולימפיאדה, מתכוונת לבטל את ההצעה כבר בימים הקרובים. על פי חלק מההערכות היא אף עשויה לעשות זאת עוד היום (ב') בטקס פרידה מהמשלחת הפראלימפית שיוצאת לריו.

קראו עוד בכלכליסט

אם ההצעה תרד מהפרק, תהיה זו הפעם השנייה ברציפות שרומא מגישה הצעה לאירוח האולימפיאדה אך נאלצת לסגת. ב-2012, בעיצומו של המשבר הכלכלי באיטליה, סירב ראש הממשלה דאז לאשר סיוע פיננסי שיתלווה להצעה לארח את אולימפיאדת 2020 ערב לפני מועד ההגשה לוועד האולימפי הבינלאומי (IOC).

הפעם, ראש הממשלה מתאו רנצי הוא דווקא תומך נלהב, אולם מכיוון שהמשבר הכלכלי נמשך הודיעה ראגי ממפלגת המחאה חמשת הכוכבים כי היא תקצה את המשאבים לשיפור השירותים והתשתיות בעיר, ולא לארגון אולימפיאדה. בעקרון היא יכולה להחליט עד ה-7 באוקטובר, תאריך היעד להגשת המסמכים לוועד האולימפי, אך נראה שהיא כבר החליטה.

מזרקת טרווי ברומא, צילום: europe1.fr מזרקת טרווי ברומא | צילום: europe1.fr מזרקת טרווי ברומא, צילום: europe1.fr

הביטול מתאים ליחס שהפגינו מארגני ההצעה האיטלקית במהלך האולימפיאדה האחרונה. בעוד שהיריבות בודפשט, לוס אנג'לס ופריז ניצלו בצורה המרבית את מסיבת העיתונאים של 30 דקות שהוקצתה להם, רומא דחתה את שלה ובסופו של דבר כלל לא ערכה אותה. ראגי גם לא נסעה לריו, זאת בעוד שראש עיריית לוס אנג'לס אריק גרסטי וראש עיריית פריז אן הידאלגו האריכו את השהות שלהם בברזיל.

התקציב של רומא לשלב הגשת ההצעות עומד על 27.5 מיליון דולר - נמוך משמעותית מהסכומים שהערים האחרות מקצות. 46% מהמתקנים שישמשו לאולימפיאדה ברומא כבר מוכנים ולא דורשים עבודה נוספת, 19% קיימים אך יחייבו שיפוצים, ו-5% צריך לבנות, אך כבר תוכננו. יהיו גם 7 מבנים זמניים.

אם רומא תיסוג, היא תהיה העיר השנייה מבין חמש המועמדות שפורשת בשלב מוקדם מהמירוץ, זאת לאחר שמשאל עם דחה בשנה שעברה את ההצעה של המבורג. זו תהיה גם מכה לוועד האולימפי שחווה ירידה בשנים האחרונות בהתעניינות מצד ערים לאירוח האולימפיאדה, לנוכח הזינוק בעלויות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות