אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ויולה משקיעה 27 מיליון דולר בחברת הפינטק ביהאף מרעננה צילום: נמרוד גליקמן

בלעדי לכלכליסט

ויולה משקיעה 27 מיליון דולר בחברת הפינטק ביהאף מרעננה

החברה הישראלית גייסה עד היום כ־129 מיליון דולר בשני סיבובים מרכזייים. בין משקיעי הקרן שהשתתפו בגיוס הנוכחי, סקויה ישראל, וינטג', ספארק קפיטל ו־MissionOG

30.08.2016, 07:47 | מאיר אורבך

קרן ויולה צמיחה משקיעה 27 מיליון דולר בחברת הפינטק הישראלית ביהאף (Behalf), כך נודע ל"כלכליסט".

החברה הישראלית גייסה עד היום כ־129 מיליון דולר בשני סיבובים מרכזייים. בין משקיעי הקרן שהשתתפו בגיוס הנוכחי ניתן לציין את סקויה ישראל, וינטג', ספארק קפיטל ו־MissionOG של מנכ"ל מאסטרקרד לשעבר.

ביהאף נוסדה ב־2011 על ידי בנג'י ושי פיינברג, ומספקת אשראי בתשלומים לעסקים קטנים, כמתווכת בין החברה הלקוחה לחברה אחרת ממנה נרכש ציוד. בגיוס הקודם שהיה ב־2015 הושקעו בחברה כ־110 מיליון דולר שחלק גדול ממנו היה גיוס חוב שמומן על ידי Victory Park Capital, חברת הלוואות טכנולוגיה שמתמקדת בחברות בוגרות.

ביהאף מעסיקה כיום כ־55 עובדים במשרדיה ברעננה (החברה יושבת במשרדי ווייז לשעבר) ועוד 15 בארה"ב, ובכוונתה להגדיל בכ־40% את מספר העובדים שלה בישראל ובארצות הברית בשנה הקרובה. כמו כן, החברה מדווחת על הכפלת הכנסותיה בכל שישה חודשים מאז הקמתה. הגיוס החדש יסייע לה להשקיע להגדיל בצורה משמעותית את ההשקעות במכירות, פיתוח עסקי ושיווק וחיזוק מעמדה כשחקנית מרכזית בתחום של מימון רכישות של עסקים קטנים.

בנג בנג'י פיינברג (שני מימין) בוועידה של כלכליסט (ארכיון) | צילום: נמרוד גליקמן בנג

במקביל הודיעה החברה על שורה של מינויים של בכירים בארצות הברית. Jorgen Bocklage, בכיר בתעשיית הפינטק בעולם ישמש כסמנכ"ל הכספים של החברה, Brian Kleinberg, בכיר באמריקן אקספרס לשעבר ישמש כאחראי על האסטרטגיה בחברה.

מרבית העסקאות בין עסקים לעסקים בארה"ב נעשות בהמחאות והעברות בנקאיות. מגבלה זו יוצרת לעסקים קטנים רבים קושי כאשר הם רוצים לרכוש ציוד. ביהאף מציעה לעסקים אלו אפשרות לממן את הרכישה במהירות באמצעות אשראי על בסיס תשלומים שהחברה עתידה לקבל.

בשיחה עם "כלכליסט" אומר בנג'י פיינברג, מייסד ומנכ"ל החברה, כי הגיוס החדש נועד לצמיחה. "אנחנו כבר לא חברה בתחילת דרכה אלא חברה שצומחת במהירות גדולה וצריכה מימון כדי להמשיך את קצב הצמיחה המהיר שלה", אומר בנג'י פיינברג, מייסד ומנכ"ל החברה. "הפתרון הטכנולוגי שלנו מאפשר לחברות לקבל אשראי במהירות רבה".

"ביהאף פועלת בשוק התשלומים ומימון חוב לעסקים קטנים ובינוניים, הצומח במהירות ומוערך על ידי אנליסטים כשוק של טריליוני דולרים, שלא זוכה לשירותים בנקאיים", אמר הראל בית־און, שותף כללי ומייסד בקרן ויולה צמיחה. "החברה מציגה שיעורי צמיחה מרשימים ויכולת שימור לקוחות גבוהה מאוד, הודות לכך שהיא מספקת שירות מהפכני שמשנה את הדרך בה עסקים קטנים ובינוניים רוכשים שירותים ומוצרים מהספקים הנבחרים שלהם, בתנאים משתלמים ביותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות