אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנגבי רמז על תמיכתו בממשלת אחדות: "הן יותר אפקטיביות ולא נתונות לסחיטה" צילום: ארז חרודי, עושים צילום

הנגבי רמז על תמיכתו בממשלת אחדות: "הן יותר אפקטיביות ולא נתונות לסחיטה"

במקביל, יו"ר האופוזיציה טען בדבריו בכנס לשכת עורכי הדין בת"א כי הפגיעה בחירויות ההתאגדות והבעת דעה, לצד שינוי תדיר של חוקים, מהווים סכנה למשפט בישראל

30.08.2016, 10:58 | זוהר שחר לוי

השר צחי הנגבי רמז הבוקר (ג') על תמיכתו בממשלת אחדות בדבריו בועידת המשפט ה-5 של לשכת עורכי הדין המתקיימת בת"א: "שירתתי בכמה ממשלות וממשלות אחדות", כך לדבריו, "הן יותר אפקטיביות ויעילות, לא נתונות לסחיטה, מסוגלות לבצע רפורמות, מחזקות את הכלכלה ואת הביטחון, מסייעות לעלייה ועוד. בסוף זה תפקיד הממשלה שהציבור יצא נשכר. זו לא קריאה ישירה לאף אחד באולם, זו השקפת העולם שלי".

ואכן באולם שהה יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג. בנאומו בכנס ציין כי "בשנים האחרונות יש יותר ניסיונות להסגת גבול ולפגוע במערכת המשפט. שינוי תדיר של חוקים והתערבות מחוקקים מצטברים לסכנה גדולה למערכת".

הרצוג מתח ביקורת חריפה על התנהלות הממשלה וכאמור כינה אותה כמי שנוקטת ב"בריונות שלטונית": "אנחנו עדים להרבה מאבקים ציבוריים ותהפוכות בחיים הציבוריים שלנו. מערכת המשפט צריכה להיות יציבה, בלתי תלויה ועומדת מול כל רוחות הזמן והתקופה ונטולת פחדים מבריונות מילולית ופוליטית. שינוי תדיר של חוקים, פגיעה בחירויות ההתאגדות והבעת דעה, שנראות על נושא מסוים אולי סבירות אבל בסוף מצטברות לסכנה גדולה. מעשים אלו עלולים לעקר מן השורש את מערכת המשפט, שהיא היסוד החשוב ביותר של המערכת הדמוקרטית".

"לכן כאשר אומרים שופטים את דברם בפסקי דין מן הראוי שהמערכת תקבל גיבוי - גם אם לא אוהבים את הפסיקה. השמעת קולכם המקצועי והמוסרי לא אומרת שאתם מעדיפים עודף משפטיציה. אתם מבינים מה המחיר של עודף זה, יש לשמור על הבסיס המוסרי של המדינה", ציין הרצוג.

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג, צילום: אוראל כהן יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג | צילום: אוראל כהן יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג, צילום: אוראל כהן

ברקע, התייחס יו"ר האופוזיציה למאבקם של משפחות גולדין ושאול להשיב את גופות בניהם ולהתבטאות שר הביטחון אביגדור ליברמן לפיה לא יפעל בסוגיה."ממש לפני שנכנסתי לכאן שוחחתי עם דר' שמחה גולדין, אביו של הדר", סיפר הרצוג. "המשפחות הללו הן אמיצות וגאות ודורשות את המינימום הנדרש של סולידריות חברתית עם החייל הבודד. אין ספק שאנו מתמודדים עם אויב אכזר מאוד. את החמאס צריך לשבור ולרוצץ, מי שנמצא במערכת פוליטית הרבה שנים, מי שישב בישיבות קבינט, יודע שמדובר בדילמות מורכבות. אני מציע לשר הביטחון להפסיק לדבר. זה לא נכון לומר, בין אם בחדרי חדרים ובין בפומבי, מה שנאמר ופורסם לגבי היכולת להחזיר את הבנים הביתה. החזרת הבנים זה ציווי שקיים משחר קיומנו במדינה, ויודע הורה וחייל שהמדינה תעשה כל שיכולתה".

כמו כן, ספד הרצוג לשר לשעבר בנימין בן אליעזר ז"ל: "אני חושב על חבר שנלווה היום למנוחת עולמים, בנימין (פואד) בן אליעזר. הוא היה נוקט באמרה הגדולה שאני מאמין בה, שאין בושה גדולה יותר לאדם מחוסר אנושיות, ביום זה צריך לגלות אנושיות הן למשפחות גולדין ושאול והן למשפחתו של בן אליעזר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות