אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למה שחקני פוטבול לא מרוויחים כמו שחקני בייסבול ושחקני כדורסל? צילום: אם סי טי

למה שחקני פוטבול לא מרוויחים כמו שחקני בייסבול ושחקני כדורסל?

יש פי 4 יותר שחקנים שיש לשלם להם ב-NFL מאשר ב-NBA. מעט יותר קבוצות, יותר מקומות בסגל ואחוז קטן יותר מההכנסות של הליגה, מסתכמים במתקפת קיטורים בטוויטר אחת לשנה משחקני NFL רבים

31.08.2016, 09:53 | שירות כלכליסט
המספרים לא משקרים. במשך למעלה מ-30 שנים, הפוטבול הוא הספורט הפופולרי ביותר באמריקה. הוא נהנה ממספר הצופים הגבוה ביותר – אם כי האצטדיונים של ה-NFL לרוב יכולים להכיל יותר אנשים מאצטדיוני בייסבול, כדורסל או הוקי – ובכל הקשור להכנסות, שאר הליגות מחווירות לעומת מה שה-NFL מכניסה בשנה. אולם, על אף היתרונות של הליגה בכל התחומים הללו, השחקנים הכוכבים שלה מרוויחים הרבה פחות מהכוכבים בליגות האחרות. בחלק מהמקרים, שחקנים אלמונים יחסית ב-NBA וב-MLB מרוויחים יותר מכוכבי ה-NFL.

קראו עוד בכלכליסט

שחקני NFL. יש 30 קבוצות NBA שסגל השחקנים שלהן מוגבל ל-15, בעוד שיש 32 קבוצות NFL שהסגל שלהן עומד על 53 , צילום: אם סי טי שחקני NFL. יש 30 קבוצות NBA שסגל השחקנים שלהן מוגבל ל-15, בעוד שיש 32 קבוצות NFL שהסגל שלהן עומד על 53 | צילום: אם סי טי שחקני NFL. יש 30 קבוצות NBA שסגל השחקנים שלהן מוגבל ל-15, בעוד שיש 32 קבוצות NFL שהסגל שלהן עומד על 53 , צילום: אם סי טי

זה קורה בכל שנה. תקופת ההעברות נפתחת ב-NBA וב-MLB, וחוזים מבוטחים לגמרי (דבר שלא קיים ב-NFL) מתחילים לצוץ. הסכומים נשמעים מטורפים ושחקני הפוטבול פונים לטוויטר כדי להתלונן. כדי להבין את התלונות, יש לשים לב להשוואה הזו. ביוני, אנדרו לאק הפך לשחקן המרוויח ביותר בהיסטוריית ה-NFL לאחר שחתם על חוזה לשש שנים בשווי 140 מיליון דולר.

פחות משבוע לאחר מכן, מייק קונלי מקבוצת הכדורסל ממפיס גריזליס הפך לשחקן המרוויח ביותר בהיסטוריה של ה-NBA הודות לחוזה לחמש שנים בשווי 153 מיליון דולר. החוזה הוא גם מובטח לגמרי. בתוך פחות מארבע שנים של קריירת משחק, לאק מסר מסירות לטווח של יותר מ-14 אלף יארד, הבקיע מעל 100 טאצ'דאונים והשלים קרוב ל-60% מהזריקות שלו. קונלי לעומת זאת, קלע במרוצת הקריירה שלו פחות מ-50% מהזריקות שלו וקולע בממוצע 13.6 נקודות למשחק, והוא כמעט ולא יורד להגנה.

נראה שברמה הכללית, לאק שווה יותר לקולטס מאשר קונלי לגריזליס. אם כך, מדוע הפער בשכר? ישנן כמה סיבות לכך, אך זה קשור לשני נושאים בסיסיים. על אף העובדה שההכנסות השנתיות של ה-NFL גבוהות בקרוב ל-9 מיליארד דולר מההכנסה השנתית של ה-NBA, שחקני הכדורסל זוכים לחלק מעט גדול יותר מההכנסות מאשר שחקני הפוטבול.

בנוסף, יש 30 קבוצות NBA שסגל השחקנים שלהן מוגבל ל-15, בעוד שיש 32 קבוצות NFL שהסגל שלהן עומד על 53. בקצרה, יש קרוב לפי 4 יותר שחקנים שיש לשלם להם ב-NFL מאשר ב-NBA. מעט יותר קבוצות, יותר מקומות בסגל ואחוז קטן יותר מההכנסות של הליגה, מסתכמים במתקפת קיטורים בטוויטר אחת לשנה משחקני NFL רבים.

שני גורמים נוספים שאי אפשר להתעלם מהם הם גיל ופציעות. רשימת שחקני הכדורסל ששיחקו גם אחרי גיל 40 היא ארוכה ומכובדת. אולם, לא ניתן לומר את אותו הדבר על שחקני הפוטבול. הרשימה אמנם כוללת כמה שחקנים מכובדים, אך מרביתם שיחקו הרבה אחרי השיא שלהם. סיכון גבוה יותר לפציעות נחשב לרוב לסיבה מדוע שחקני ה-NFL מרווחים פחות מהשחקנים בליגות אחרות, אך הסטטיסטיקה מפריכה במידה מסוימת את הטענה הזו.

לבסוף, מגיעים לנושא החוזים המובטחים. אותם נושאים של גיל ופציעות שמשפיעים על ההכנסה הכוללת שמרוויחים השחקנים, מסבירים גם מדוע ב-NFL לא מבטחים חוזים כפי שעושים ב-NBA וב-MLB.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
הפוטבול מכניס בערך כפול מהכדורסל, אבל העוגה מתחלקת
הפוטבול מכניס בערך כפול מהכדורסל, אבל העוגה מתחלקת על פי 3.5 שחקנים (שלא לדבר על זה שלכל קבוצה כ-20 מאמנים כאשר בכדורסל יש הרבה פחות). המאבק האמיתי של שחקני הפוטבול חייב להיות לא על סכומים אלה על הבטחת החוזים. אנדרו לאק בחיים לא יראה את כל ה-140 מיליון שלו המחוזה הזה. במזל יעבור את ה-100 ואז יתחילו לעשות פריסה מחדש וכו' וכל זה בתנאי שלא ייפצה בצורה מזעזעת כמו טדי בריג'ווטר אתמול שיש סיכוי שסיים את הקריירה בגיל 23.
Cocktail  |  31.08.16
1.
יש  הבדל מאוד גדול במספר המשחקים בNFL לעומת
יש  הבדל מאוד גדול במספר המשחקים בNFL לעומת ה-NBA: ב-NBA משחקים 1230 משחקים בעונה הרגילה (וביסבול אפילו הרבה יותר) וכ-80-100 משחקי פליי אוף (תלוי בהתפתחות הסדרות).  ב-NFL משחקים כחמישית מכך. ייתכן שגם זה משפיע על ההכנסות של הקבוצות, ועקב כך גם על שכר השחקנים.
Coathanger  |  31.08.16