אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התאחדות לכדורגל והמנהלת הכריזו על השבתת כל הליגות בישראל צילום: עוז מועלם

התאחדות לכדורגל והמנהלת הכריזו על השבתת כל הליגות בישראל

עופר עיני, יו"ר ההתאחדות לכדורגל ואורן חסון, מנכ"ל מנהלת ליגות הכדורגל, הודיעו לשרים כי הם מפסיקים את הפעילות של הכדורגל הישראלי בגלל שלא נחתם הסכם השיווק עם הטוטו

30.08.2016, 15:40 | שירות כלכליסט

בצהריים שלחו עופר עיני, יו"ר ההתאחדות לכדורגל ואורן חסון, מנכ"ל מנהלת ליגות הכדורגל, מכתב לשרת התרבות והספורט, מירי רגב ולשר האוצר, משה כחלון, מכתבים בהם הם מודיעים כי הם מפסיקים את הפעילות של הכדורגל הישראלי בגלל שלא נחתם הסכם השיווק עם הטוטו.

קראו עוד בכלכליסט

עופר עיני ומירי רגב. מופסקת הפעילות, צילום: אורן אהרוני עופר עיני ומירי רגב. מופסקת הפעילות | צילום: אורן אהרוני עופר עיני ומירי רגב. מופסקת הפעילות, צילום: אורן אהרוני

"למרות ההבטחות החוזרות ונשנות שנתנו לנו כי הנושא יבוא על פתרונו, לא נחתם הסכם החסות עם המועצצה להסדר הימורים בספורט", נכתב במכתב. "לפיכך, וכפי שהודענו לכם, ומכוח האחריות המוטלת על כתפינו, לצערנו, אנו נאלצים להודיעכם כי כל פעילויות הכדורגל הישראלי נפסקות בזה מהיום".

בהודעה שנמסרה מההתאחדות לכדורגל נכתב: "לנוכח העובדה שעד לשעה זו טרם נחתם הסכם השיווק עם הטוטו, שלחו יו"ר

ההתאחדות עופר עיני ומנכ"ל מנהלת הליגות, אורן חסון, מכתבים לשרת הספורט ושר האוצר, כי החל מרגע זה הכדורגל הישראלי מפסיק את פעילותו בכל הרמות, למעט נבחרת ישראל. כמו כן, הוציא יו"ר ההתאחדות מכבי ליו"ר הבקרה התקציבית בדרישה להורות לקבוצות לגייס בהתאם את הסכומים החסרים".

המשמעות של המהלך, כרגע, היא שלא יתקיימו משחקים בליגות הנוער והילדים. עם זאת, פגרת הנבחרות תמשיך כשבועיים - שאמורים להעניק לצדדים הזדמנות נוספת לחתום על ההסכמים.

הטוטו וההתאחדות לכדורגל ומנהלת הליגות, ביחד עם משרד הספורט ומשרד האוצר הגיעו לסיכום על הסכם חוזה שיווק, סיוע בתשלומי אבטחה, לפני מספר חודשים - אך ההסכם לא נחתם בגלל דרישות הטוטו ועניינים משפטיים.

עדיין לא התקבלה תגובת משרד הספורט ומשרד האוצר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
מצד אחד, רצוי, מומלץ וחכם לסגור את כל
מצד אחד, רצוי, מומלץ וחכם לסגור את כל תחום הכדורגל ה-לכאורה "מקצועני" בארץ, לשלוח את כל העסקנים להיות ירקנים (בפראפראזה על דבריו של שלמה שרף), את כל מאות המיליונים שייחסכו להעביר לקידום ופיתוח פעילויות ספורט עממי בישראל למען קידום הבריאות התרבות והספורט של כל האזרחים והאזרחיות. מצד שני, המשך קיום הכדורגל הישראלי במתכונת הנוכחית, לפחות מבטיח שבכל משחק מיטב המופרעים והמשוגעים של כל אזור  ואזור יכונסו במתחם סגור ומוגדר אחד, ובכך, לפחות לפרק זמן של מספר שעות, באה  גאולה וישועה לכל התושבים השקטים והשלווים. איש איש במקומו.
Plane  |  31.08.16
4.
חבר של מירי רגב , עוד דגנראט. מי
חבר של מירי רגב , עוד דגנראט. מי בכלל מסתכל על הליגה הישראלית בכדורגל , כדורגל שכונתי פרימיטיבי עם "אלילים" דלשמאטה . זה פלא שהנבחרת הלאומית לא מגיעה לשום הישגים בשום מפעל בינלאומי ? אין כאן שום מיסתורין . נוכל לצפות בהנאה ובשקט במשחקי הליגה הספרדית האנגלית !
Grapes  |  30.08.16