אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אשליית ספטמבר צילום: חוויות ניר דוד

אשליית ספטמבר

חשבתם שבסיום החופש הגדול, אחרי שהילדים יחזרו ללימודים, תחזרו להיות רגועים ומאושרים? תחשבו שוב

31.08.2016, 09:07 | דנה קסלר

בתיאוריה אין דבר נהדר יותר מהחופש הגדול, גם לילדים וגם להורים. ובמשך עשרה ימים של חופשה משפחתית בחו"ל, למי שיכול להרשות לעצמו, זה אכן חלום. אם לא סופרים את הטנטרומים באמצע הדיוטי פרי, את התלונות הבלתי פוסקות על בחילה בנסיעות ואת הסירוב שלהם להסתכל מהחלון באוטו, גם כשבחוץ יש נוף עוצר נשימה ‑ חופשה בחו"ל היא אכן חלום. הבעיה מתחילה כשחוזרים. נשארו עוד חודש וחצי של חופש, נגיד, אותם יכולנו לבלות בכיף עם הילדים בים אילולא היינו צריכים בזמן הזה גם לעבוד ולבצע את כל יתר מטלות החיים.

כן, החופש הגדול הוא לא פשוט, אבל שרדתם את זה. נגיד שהתגלשתם במגלשת האבובים הדו־מסלולית החדשה בקרקס החקלאי במושב היוגב, וביקרתם באקווה כיף, פארק המים הצף בכינרת, וקפצתם עם גורי קנגורו בגן־גורו בניר דוד ורכבתם על פוני בחוות י.ר טוקסנה ברמת השרון, והצטלמתם עם ממותה בתערוכת עידן הקרח והדינוזאורים במוזיאון ארץ ישראל. נגיד שגייסתם סבים וסבתות ועשיתם משמרות ביניכם וקצת עבדתם, מתי שאפשר, גם בלילות, והרבה ניגבתם טפטופי קרטיבים וסעדתם ילדים עם וירוס בטן קיצי מסורתי. אבל זהו. עכשיו זה נגמר, ואתם סוף סןף נושמים לרווחה. שלא בצדק, אגב. 

ילדים עם קנגורו, צילום: חוויות ניר דוד ילדים עם קנגורו | צילום: חוויות ניר דוד ילדים עם קנגורו, צילום: חוויות ניר דוד

מרגריטה במשרד

סוף החופש הגדול מביא איתו תחושה מוטעית, נאיבית ואידיוטית, אותה ניתן לכנות "תסמונת ספטמבר". זאת התחושה שגורמת לכם להגיד לנציגים של חברות הכבלים שמתקשרים להציע לכם דילים "תתקשרו אליי בספטמבר", מתוך תחושה שבספטמבר הכל ייראה אחרת. המחשבה שמתקבעת לכם בראש במהלך החופש הגדול, ומתחזקת עם כל יום שעובר, היא שברגע שיתחדשו הלימודים החיים ישובו למסלולם.

בספטמבר הלחץ ייגמר, בספטמבר יהיה לכם את כל הזמן שבעולם, בספטמבר תהיו אנשים רגועים שעתותיהם בידיהם, בספטמבר תשבו במשרד ממוזג עם מרגריטה ביד ויהיה לכם פנאי לשוחח ארוכות ובסבלנות עם עובדי טלמרקטינג שבסך הכל רוצים בטובתכם. ואחרי העבודה יהיה לכם זמן לראות סרטים ולקרוא ספרים וללכת לחדר כושר ולפילאטיס, ותורידו בקלי קלות את הקילוגרמים שהצטברו במהלך החופשה, וחבריכם יחמיאו לכם על גזרתכם כשתיפגשו איתם סתם כך לדרינק ספונטני.

מיילים, מחלות וחוגים

כל זה הוא כמובן קשקוש מוחלט. "תסמונת ספטמבר" הוא מנגנון פסיכולוגי שנועד לעזור להורים לשרוד את החופש הגדול, אשליה מתוקה של אור בקצה המנהרה. אבל אין אור. עם בוא ספטמבר יש שבוע הסתגלות בגנים והר של ניירת ומיילים שהצטברו במהלך החופש ותורים לרופאים שחשבתם שהגיוני לדחות לספטמבר ומלא עבודה וחוגים שצריך להירשם אליהם ומחלות וחגים ועוד מיליון דברים שלא ייגמרו לעולם. כששנת הלימודים מתחילה נגמר החופש, וחוזרים להיות לחוצים ובקושי יש זמן להיות עם הילדים. אבל בסוף יגיע החופש הגדול ותוכלו שוב לנשום לרווחה. אתם תראו, בסוף יגיע יולי (שנה הבאה) והכל ייראה אחרת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות