אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהל נכסי ענבל אור דורש מפרקליטיה לשעבר לחשוף את שכר הטרחה שקיבלו צילום: עמית שעל

מנהל נכסי ענבל אור דורש מפרקליטיה לשעבר לחשוף את שכר הטרחה שקיבלו

לכלכליסט נודע כי עו"ד ארז מבקש לדעת האם הועברו לפרקליטיה לשעבר של אור תכשיטים או כספים לשמירה בנאמנות. הוא אף פנה לביהמ"ש וביקש לחייב את עו"ד זעירא לחשוף בפניו את ההסכם שלו עם אור

31.08.2016, 06:50 | זוהר שחר לוי

המנהל המיוחד לנכסיה של ענבל אור עו"ד איתן ארז דורש פרקליטיה לשעבר לחשוף את סכומי הכסף שהועברו להם במסגרת שכר הטרחה שקיבלו מאור במטרה לגלות מהיכן קיבלה את הכספים. "מתגלה תמונה חמורה לפיה החייבת שילמה לעורכי דינה ולאנשי מקצוע אחרים מאות אלפי שקלים במזומן לצורך שכירת שירותיהם — זאת חרף ובניגוד לצו הקפאת ההליכים אשר נתן בית המשפט", טוען ארז.

קראו עוד בכלכליסט

מאז החלו ההליכים המשפטיים בעניינה ובעניין חברת אור סיטי נדל"ן בחודש פברואר האחרון החליפה אור מעל לעשרה עורכי דין, מספר רואי חשבון ואף מספר יועצי תקשורת שנשכרו לייעץ לה בעקבות המשבר. רובם לא החזיקו מעמד מעל חודש וחלקם ייצגו את אור בדיון אחד בלבד בבית המשפט. בין השאר ייצגו את אור עוה"ד יעקב וינרוט ואילן בומבך כשהאחרון שייצג אותה, למשך תקופה של כשלושה חודשים, היה עו"ד אוריאל זעירא.

ענבל אור, צילום: עמית שעל ענבל אור | צילום: עמית שעל ענבל אור, צילום: עמית שעל

בחודש שעבר הודיע שופט הפירוקים על פירוקה הקבוע של קבוצת אור סיטי נדל"ן ומינה את עו"ד ארז כמפרק קבוע לחברות. יחד עם זאת, באשר להכרזתה של אור כפושטת רגל, טרם הוכרע הדיון.

בימים האחרונים פנה עו"ד ארז לכל אותם בעלי תפקיד שייצגו את אור מאז חודש פברואר בדרישה לקבל לידיו את הסכמי שכר הטרחה עליהם חתמו מול אור אישית או מול חברות בקבוצת אור סיטי נדל"ן.

עו"ד ארז פנה בין השאר לעו"ד זעירא בדרישה לדעת מה הסכומים שהתקבלו מאור, והאם יש ברשותו תכשיטים של אור או כספים שנשמרו בנאמנות.

עו"ד זעירא התנגד למסירת הממסכים בטענה כי אלו חוסים תחת חיסיון עו"ד לקוח וכי מסירת המסמכים תפגע בזכויותיהם של פושטי רגל לקבלת ייצוג משפטי. באשר לכספי נאמנות, הבהיר עו"ד זעירא בתשובתו כי "אין ולא הופקדו בידיי בנאמנות כספים או כל רכיב אחר".

לדבריו, דרישת המנהל המיוחד "מעוררת אי נוחות רב ודומה כי יש בה כדי לפגוע הן בחיסיון עו"ד־לקוח והן בזכות לייצוג של פושטי רגל. ברור יהיה לכל מי שייצג את ענבל אור בפרט, ופושטי רגל בכלל, כי הוא יידרש לחשוף בפני הנאמן את הסכם שכר הטרחה (אשר ייתכן וכולל סודות מסחריים) ואת ההתחשבנות עם הלקוח. כך, גם פושטי רגל יחששו מלשכור ייצוג משפטי מטעם זה".

עוד ציין זעירא כי, לפי החלטות קודמות של ועדת האתיקה, הסכם שכ"ט עם פושט רגל חוסה תחת חיסיון עו"ד־לקוח. כמו כן, לאחר שנועץ עם אור עצמה והיא מתנגדת לחשיפת המסמכים "אין לי אלא להפנות אותך לקבלת צו שיפוטי מתאים".

בהתאם לתגובה זו פנה עו"ד ארז לבית המשפט בדרישה לקבל צו שיפוטי שיחייב את עו"ד זעירא להעביר אליו את המסמכים. לדבריו, מדובר בבקשה לגיטימית ו"אין כל סיבה להתנגדות למסירת המסמכים ולא היה צורך להטריד את בית המשפט בבקשה".

עו"ד אוריאל זעירא מסר כי "זאת אינה הפעם הראשונה בה דורש עו"ד ארז מסמכים חסויים וכבר נענה בעבר כי בקשה זו אינה אתית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

37 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

37.
יודע מה, סבבה. אבל עוד יותר רלוונטי ולגיטימי
יודע מה, סבבה. אבל עוד יותר רלוונטי ולגיטימי לדעת כמה מחסכונות הנושים הותר למפרק לשאוב. נראה לי שזה הטיעון היחיד שבו הסכמתי עם אור. יש לי תחושה שהמספר יעורר פלצות. וזה זה לא יידמה לשכר חודשי מאוד מפנק אלא הרבה הרבה מעבר לכך
Bee  |  08.09.16
34.
אני לא בטוח שזעירא אינו צודק. על פניו,
אני לא בטוח שזעירא אינו צודק. על פניו, נראה שיש ממש בטענת החסיון. מצד שני, זה כן לגיטימי לשאול כמה מן הנדוניה שנותרה ונועדה לשוב לכספי הלקוחות המרומים, הולכת לכיסו הנפוח של המפרק המיוחד. מפרק, שאכן נגוע בניגוד אינטרסים ויש לו לכאורה אינטרס להמליץ על כשאיות הפירוק. זה לא מספיק שאיתן את איתן מסכימים כמה מכספי הלקוחות ראוי לנדב למפרק, יש גם צורך בשקיפות כלפי ציבור הנפגעים שזה כספם שמנודב לו.
Bee  |  08.09.16
לכל התגובות