אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות הברקזיט: פולין תפתה אנשי פיננסים מלונדון צילום: אי פי איי

בעקבות הברקזיט: פולין תפתה אנשי פיננסים מלונדון

סגן ראש ממשלת פולין מתאוס מוראוויסקי ייפגש עם נפגעי ברקזיט בבנקים וקרנות השקעה ויציע חבילות תמריצים; לדבריו, חברות רבות כבר פנו אליו

30.08.2016, 23:26 | שירות כלכליסט

פולין מקווה להפיק תועלת מההיפרדות של בריטניה מהאיחוד האירופי ותפעל להעברת משרות בחברות שירותים פיננסיים מלונדון לוורשה — כך מדווח ה"פייננשל טיימס". ההתמקדות תהיה בבנקים המעוניינים להבטיח המשך גישה לשוק המשותף של האיחוד האירופי.

קראו עוד בכלכליסט

סגן ראש ממשלת פולין מתאוס מוראוויסקי יבקר מחרתיים בלונדון, ובכוונתו לנצל את הביקור כדי להיפגש עם מנהלי בנקים, קרנות גידור וקרנות השקעה ולהציע להם חבילת תמריצים. זאת כדי לשכנעם שפולין היא מקום אטרקטיבי להקמת פעילויות IT ובק־אופיס. מוראוויסקי ייפגש עם נציגי רויאל בנק אוף סקוטלנד, UBS, סיטיבנק, BNP פאריבה, קרדיט סוויס, פימקו ובלאקרוק.

לדבריו, חברות רבות כבר פנו אליו והחלו מגעים עם מוסדות פיננסים בלונדון על הקמת פעילות בק־אופיס בפולין. "בהחלט יש עניין לעזוב את לונדון", הדגיש בראיון לתקשורת הפולנית.

פולין אינה הראשונה שממהרת לנצל את השלכות הברקזיט. גם מרכזים פיננסיים מבוססים יותר כמו פריז, דבלין ופרנקפורט החלו בחיזורים אחר חברות שעשויות לעזוב את הממלכה.

עם זאת, גם לפולין יש מחלוקות עם האיחוד האירופי. המשבר הנוכחי נובע משינויים שערכה ממשלת הימין בבית המשפט החוקתי, ובשבוע שעבר הזהירה סוכנות דירוג האשראי מודי'ס כי המחלוקת המסלימה עלולה לפגוע בהשקעות במדינה ובפיתוח הכלכלי. אולם, מוראוויסקי דוחה את הטענות. "המשקיעים היום הרבה פחות מודאגים מהמחלוקת מכפי שהיו לפני שלושה או שישה חודשים", טען. "אני מקווה שהאנליסטים ייקחו בחשבון את מעמדנו הפיננסי היציב והאיכות המשתפרת של הצמיחה הכלכלית".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות