אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה בישראל: יעל אנדורן ואייל גבאי מנפיקים קרן ריט למגורים צילום: תומי הרפז

לראשונה בישראל: יעל אנדורן ואייל גבאי מנפיקים קרן ריט למגורים

קרן הריט צפויה לצאת להנפקת מניות בבורסה בת"א; הקרן תרכוש דירות במס רכישה מופחת בשיעור של 0.5%, בהשוואה ל-8% שמשלמים המשקיעים; הקרן תשכיר את הדירות ודמי השכירות שיניבו ישמשו כדיבידנד לבעלי מניותיה

31.08.2016, 08:46 | אורן פרוינד

מגוריט ישראל, קרן הריט למגורים הראשונה בישראל, יוצאת להנפקת מניות ראשונית (IPO) בבורסה בתל-אביב. הקרן פרסמה היום תשקיף לציבור, והיא צפויה לצאת לרואד שואו (סבב פגישות מול משקיעים) כבר בשבוע הבא ולהשלים את ההנפקה בחודש הקרוב באמצעות גוף החיתום אקסלנס.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בפלטפורמה של קרן ריט ללא נכסים שמגבשים כעת אייל גבאי, מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר שישמש יו"ר הקרן ויעל אנדורן, מנכ"ל משרד האוצר לשעבר שתשמש יו"ר ועדת האסטרטגיה של הקרן. מנהלים נוספים בקרן הם גיא פרג (יו"ר דירקטוריון אספן גרופ) ואורי ברוך (לשעבר מנכ"ל בנק מרכנתיל דיסקונט), שיכהנו כדירקטורים בדירקטוריון הקרן.

יעל אנדורן, צילום: עומר מסינגר יעל אנדורן | צילום: עומר מסינגר יעל אנדורן, צילום: עומר מסינגר

מגוריט תנסה לגייס בבורסת תל אביב לפחות 200 מיליון שקל, הסכום המינימאלי הדרוש בכדי לרשום קרן ריט למסחר בבורסה. הקרן עצמה ריקה מנכסים ולכן השווי בהנפקה למעשה יהיה סכום הגיוס הכולל שתצליח לגייס מהמשקיעים עם פרמיה מסויימת על הפלטפורמה. אנדורן וגבאי כבר קיבלו התחייבויות משורה של גופים מוסדיים וציבוריים שישקיעו הון ראשוני בהיקף של 180 מיליון שקל בשלב המוסדי של ההנפקה.

השקיעים שהודיעו על כוונה לקחת חלק בהנפקה הם קופת הגמל של אקסלנס, קרן קיימת לישראל וקרנות פנסיה וצדקה המיועדות לחסכון ארוך טווח. לאחר מכן מגוריט תבצע שלב ציבורי של ההנפקה כשהיא מקווה לגייס בסך הכל 200-250 מיליון שקל. בהנחה שההנפקה אכן תושלם, תהיה זו הנפקת המניות הראשונית השנייה של השנה לאחר וונטייז. חברה נוספת שמבצעת בימים אלו הכנות לקראת הנפקת מניות ראשונית היא שלנו של עודד קובו, בנו של איש הנדל"ן בבו קובו.

מגוריט הוקמה על רקע הטבות מיסוי חדשות, שהעניק משרד האוצר כדי לעודד השקעות בדיור להשכרה לטווח ארוך, על פיהן קרנות ריט שיתמקדו בתחום המגורים להשכרה בישראל, יוכלו לרכוש דירות במס רכישה מופחת בשיעור של 0.5%, בהשוואה למס רכישה בשיעור של 8% שמשלמים משקיעים הרוכשים דירות.

הקרן הודיעה כי תרכוש לפחות 20 יחידות דיור בכל פרויקט בפריסה גיאוגרפית או מקבצי דיור שיוצעו למכירה על ידי המדינה. הקרן תשכיר ותחזיק את הדירות לפרקי זמן ארוכים. על פי החוק הקרן מחויבת לחלק באופן קבוע מדי שנה לפחות 90% מרווחיה, שינבעו מדמי השכירות שיניבו הדירות, כדיבידנד לבעלי מניותיה.

בניין מגורים, צילום: עמית מגל בניין מגורים | צילום: עמית מגל בניין מגורים, צילום: עמית מגל

קרן מגוריט מציינת בין יתרונותיה קבלת הנחות בעת רכישת דירות מיזמי נדל"ן, שכן היא תרכוש במקשה אחת מקבצי דיור גדולים והנחה במס רכישה. הנחות אלו יאפשרו לקרן ליהנות ממחירי רכישה נמוכים בסדר גודל משמעותי לעומת מחירי הרכישה של אותן דירות על ידי משקיעים פרטיים. בנוסף, יהנו משקיעי הקרן מפיזור הסיכון שכן הקרן תרכוש דירות בפריסה ארצית.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

29 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

27.
הם יביאו את עצמם אבל הכסף והסיכון מהפנסיות
הם יביאו את עצמם אבל הכסף והסיכון מהפנסיות שלנו ,שישימו חצי מהכסף הון עצמי ואז שינפיקו . יש מלא דוגמאות של אנשים מוכשרים לא פחות שגרמו נזקים אדירים לחוסכים .נורא קל לקחת סיכונים על חשבון אחרים ,מקסימום אומרים אופס סליחה לא הצליח וממשיכים לבלוף הבא .
Candy  |  01.09.16
25.
אם כל אחד מהם ישתכר לחודש עד 15
אם כל אחד מהם ישתכר לחודש עד 15 אלף שקל לרבות תוספות שכר. אני שם את כל כספי בקרן הזאת. אך מה לעשות שהחבורה הזאת תמצוץ את כל הרווחים למשכורות מנופחות ותחיה עוד 20 שנים על חשבון כספי הציבור. יעל אנדורן, איך יש לך את החוצפה ועזות המצח לפעול בדיוק כמו קודמייך, חשבו שהבאת רוח חדשה למשרד האוצר. הפרצוף שלך בדיוק כמו של קודמייך. כל כלכלן במשרד האוצר הוא פצצה מתקתקת לציבור הישראלי, אם לא בשוחד ואם לא בכיסא אצל עסקן וטייקון פרטי, עכשיו יש גם את "האלמנט"(כמו בגשש). בתוך משרד האוצר קידמו חוק, חבורה של כלכלנים, העבירו אותו קריאה טרומית, ואחר כך קריאה ראשונה ו/או שהעבירו אותו במחשכים של חוק ההסדרים. פשוט מזעזע!!!!!!!
Bike  |  31.08.16
לכל התגובות