אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל דויטשה בנק מכחיש: מיזוג עם קומרצבנק אינו על הפרק צילום: בלומברג

מנכ"ל דויטשה בנק מכחיש: מיזוג עם קומרצבנק אינו על הפרק

מגזין גרמני דיווח כי הבנקים ניהלו דיונים מוקדמים, "בעלי אופי תיאורטי בלבד". מנכ"ל דויטשה ג'ון קריין: "הבנק אינו מחפש שותפים, חלק מהעבודה שאנחנו עושים היא להפוך את הבנק למעט קטן יותר"

31.08.2016, 13:47 | שירות כלכליסט

דויטשה בנק מכחיש את הדיווחים לפיהם הוא בדרך למיזוג עם המתחזרה קומרצבנק (Commerzbank). מנכ"ל הבנק הגדול בגרמניה ג'ון קריין (John Cryan) הודיע היום (ד') כי אופציית המיזוג עם הבנק השני בגודלו - או עם כל גורם אחר - אינה על הפרק. 

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת כנס בנקאות בפרנקפורט אמר קריין כי "הבנק אינו מחפש שותפים, חלק מהעבודה שאנחנו עושים היא להפוך את הבנק למעט קטן יותר".

מוקדם יותר היום פרסם המגזין הגרמני מנג'ר דיווח לפיו בדויטשה בנק בוחנים אפשרות למיזוג עם קומרצבנק, וכי בין הבנקים המתחרים התקיימו דיונים בשלבים מוקדמים ביותר, שהיו "בעלי אופי תיאורטי בלבד". מקומרצבנק לא נמסרה תגובה.

"מיזוג בין שני הבנקים האלה אינו סביר", הגיב לידיעות כריס ווילר, אנליסט בחברת אטלנטיק אקוויטיס בלונדון. "יהיו למהלך כזה השלכות בנושאי התחרותיות, והרבה אנשים יתייחסו לכך כאל חדשות שליליות".

דויטשה, בנק ההשקעות הגדול באירופה, הפסיד השנה כ-43% משווי השוק שלו, בהמשך לחולשה מתמשכת. בשנה שעברה הודיע הבנק על תכנית ארגון מחדש מקיפה, שכוללת קיצוצים של אלפי משרות, סגירת מאות סניפים, מכירת נכסים בעלי רמת סיכון גבוהה והקפאת תשלומי הדיבידנדים. בשל הירידה הניכרת בערכו, הבנק הגרמני נבעט לאחרונה ממדד יורוסטוקס 50 לראשונה מאז 1998.

את הרבעון השני של השנה סיים דויטשה בנק עם ירידה של 20% בהכנסות ל־7.4 מיליארד יורו. הרווח הנקי הסתכם ב־20 מיליון יורו, נפילה של 98% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.  

מטה דויטשה בנק בפרנקפורט, צילום: אימג מטה דויטשה בנק בפרנקפורט | צילום: אימג'בנק, Gettyimages מטה דויטשה בנק בפרנקפורט, צילום: אימג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות