אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רווחי הפורמולה 1 זינקו ב-30% צילום: איי אף פי

רווחי הפורמולה 1 זינקו ב-30%

"טלגרף" פרסם את הדו"חות האחרונים של חברת דלתא 2 הרשומה בלוקסמבורג, מהם עולה כי הרווח התפעולי עבור 2015 עלה ב-76.3 מיליון דולר ל-329.9 מיליון דולר, הודות לירידה בשווי הליש"ט, שהפחיתה את העלויות

31.08.2016, 15:25 | שירות כלכליסט

החברה האם של פורמולה 1 דיווחה על עלייה של 30% ברווחים, על רקע השמועות על מכירה של מארגנת מרוצי המכוניות.

קראו עוד בכלכליסט

פורמולה 1 מירוץ מכוניות, צילום: איי אף פי פורמולה 1 מירוץ מכוניות | צילום: איי אף פי פורמולה 1 מירוץ מכוניות, צילום: איי אף פי

העיתון הבריטי הטלגרף פרסם את הדו"חות האחרונים של חברת דלתא 2 הרשומה בלוקסמבורג, מהם עולה כי הרווח התפעולי עבור 2015 עלה ב-76.3 מיליון דולר ל-329.9 מיליון דולר, הודות לירידה בשווי הליש"ט, שהפחיתה את העלויות.

ההכנסות של דלתא 2 נובעות מארבעה מקורות עיקריים: ספונסרשייפ, אירוח חברות, זכויות שידור ודמי אירוח מרוצים, שהוא גם מייצר ההכנסה הגבוהה ביותר – 715 מיליון דולר בשנה. המרוצים בשנה שעברה כללו חזרתו של הגרנד פרי המקסיקני, שהחליף את המרוץ הגרמני עבור דמי אירוח גבוהים יותר.

חברת האירועים המקסיקנית CIE והממשלה הפדראלית חתמו ביולי 2014 על חוזה עם קבוצת הפורמולה 1 לחמש שנים, במסגרתו מקסיקו סיטי תארח סיבוב באליפות. החוזה שווה 72 מיליון דולר בשנה.

מהחשבונות של דלתא 2 עולה שכלל העלויות בשנה שעברה ירדו ב-77.5 מיליון דולר ל-1.3 מיליארד דולר, וההכנסות הסתכמו ב-1.7 מיליארד דולר. "הקבוצה הרוויחה מהמרת עלויות ביורו לליש"ט, שהיה נמוך יותר", מסר סמנכ"ל הכספים דנקן לוארץ.

התוצאות הפיננסיות של הפורמולה 1 פורסמו לאחר שבשבוע שעבר דיווחו בסקיי ניוז כי ליברטי מדיה גרופ היא המועמדת המובילה לרכישת התחרויות, לאחר שהציעה עסקה שתכלול את רישום הבעלים בנאסד"ק בניו יורק.

על פי הדיווח, ליברטי מדיה מנהלת "דיונים מפורטים" עם בעלת השליט בפורמולה 1, חברת הפרייבט אקוויטי CVC קפיטל פרטנרס. לפי ההצעה שהגישה ליברטי מדיה, המניות של החברה האם של פורמולה 1 ירכשו בשני שלבים תמורת מזומן ומניות.

השלב הראשון, שיכלול רכישה של אחזקת מיעוט, עשוי לצאת לדרך בתוך שבועות ספורים. בסקיי דיווחו כי השלב השני יתבטא בכך שליברטי תרכוש את שאר החברה. מהלך זה יהיה נתון לאישור הרגולטורים וידרוש גם את אישור פדרציית המכוניות הבינלאומית (FIA) השמועות על עתידה של פורמולה 1 צצו בחודשים האחרונים. חברות נוספות ששמן עלה בהקשר של השקעה בספורט הן סקיי עצמה, שותפות בין חברות המדיה הבינלאומיות דיסקברי וליברטי גלובל, קרן ההשקעות בספורט של קטאר, חברת הפרייבט אקוויטי סילבר לייק וענקית הטכנולוגיה אפל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות