אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עם הערת עסק חי, שלנו גרופ רוצה לגייס 95 מיליון שקל

עם הערת עסק חי, שלנו גרופ רוצה לגייס 95 מיליון שקל

חברת האפליקציות למובייל של רומן אברמוביץ' ועודד קובו רוצה לגייס לפי שווי של 600 מיליון שקל - חרף הפסדים צבורים של 22 מיליון דולר ותביעה הטוענת כי האפליקציה הבולטת שלה, בליינדספוט של דור רפאלי, מעודדת בריונות

31.08.2016, 19:43 | דרור רייך

חברת "שלנו גרופ", שבונה ומפעילה יישומים ואפליקציות, רוצה לגייס עד 95 מיליון שקל בבורסת תל אביב. החברה, שפרסמה תשקיף לקראת הנפקה, מעוניינת להנפיק 14.2 מיליון מניות במחיר של 6.7 שקל למניה, המשקף לחברה שווי של 600 מיליון שקל. 

קראו עוד בכלכליסט

החברה של רומן אברמוביץ' ועודד קובו התאגדה בישראל באפריל 2014 תחת השם מיוזיק מסנג'ר. בספטמבר 2015 שונה שמה ל"שלנו גרופ". לחברה אין עדיין הכנסות או לקוחות שמניבים הכנסות והיא מסתמכת על גיוסים בלבד. החברה צופה כי תציג רווחים כבר ברבעון השלישי של 2016. זאת נוכח תוכניתה האסטרטגית למכור מוצר או יותר מתוך הפרוטפוליו שלה מדי 4-3 שנים תמורת 80-40 מיליון דולר.

במחיצת הראשונה של 2016 הפסידה שלנו גרופ 15 מיליון דולר; זאת נוכח הוצאות הנהלה של 8 מיליון דולר, הוצאות מכירה ושיווק של 3 מיליון דולר ומחקר ופיתוח - 4 מיליון דולר. אלה התווספו להפסדים צבורים של 22 מיליון דולר לעומת קופת מזומנים של 10 מיליון דולר. פירמת רואי החשבון PWC (קסלמן וקסלמן) של החברה הוסיפה הערת עסק חי לדו"חותיה.

החברה צירפה לדו"חותיה הערכת שווי רחוקה מאוד מכך. על פי הערכת שווי מרואה החשבון יגאל טולדנו מ־BDO שצירפה החברה לתשקיף, שוויה עומד על 177 מיליון דולר. לחברה עדיין אין הכנסות או תזרים מזומנים, ולפיכך הערכה זו נשענה על השוואה לאפליקציות כמו וויז ו־Viber. אומנם בחברה לא צופים אקזיט קרוב של אחת הפעילויות, אך זו המטרה המוצהרת שלה.

אפליקציה ללימודי קוראן

שלנו גרופ מתמחה באפליקציות מובייל לסמארטפונים וטאבלטים ובשירותים מקוונים. לאחרונה נוספה לה פעילות מכירה מקוונת של תוספי תזונה. החברה, המעסיקה כ־60 עובדים, פעילה בארבעה תחומים. בתחום האפליקציות יש לה ארבע אפליקציות בפיתוח ושש שכבר פועלות, המוכרות שבהן כוללות את Music Messenger, שמאפשרת שיתוף קבצי מוזיקה ומתהדרת ברשימת משקיעים כמו המוזיקאים טייסטו, אביצ'י, וויל איי אם, דיוויד גואטה וניקי מינאז'; ואת בליינדספוט של דור רפאלי, אחיה של בר רפאלי, שמאפשרת שליחת הודעות אנונימיות בין משתמשים ללא כל צורך להזדהות ועוררה מחאה בשל החשש שתשמש פתח לבריונות.

בתחום השירותים המקוונים יש לה בין היתר שלושה מנועים לחיפוש בגדים, חמישה מנועים בפיתוח לחיפוש מוצרי אלקטרוניקה, חוסם פרסומות וסוכנות לניהול מערך שיווק דיגיטלי. בתחום הבינה המלאכותית כוללות האפליקציות של שלנו גרופ אפשרות ללימוד הקוראן, הברית החדשה ובישול איטלקי. בנוסף מציעה החברה את Ginseng.life, אתר למכירה מקוונת של תוספי תזונה.

1.2 מיליון דולר לקובו

אם ההנפקה שתוביל פועלים אי.בי.אי תצליח, קובו עתיד להשתכר 80 אלף דולר בחודש (עלות שכר של 1.2 מיליון דולר בשנה). זאת לאחר שמשך שכר של כחצי מיליון דולר מאז הקמתה.

לחברה משרדים בקיבוץ גליל ים בשטח של 500 מ”ר, ולאחרונה היא שכרה משרדים נוספים בהרצליה פיתוח בשטח של יותר מ־1,000 מ"ר, שיאוכלסו בינואר 2017.

לחברה מצפה דרך גם בחזית המשפטית: נגד בליינספוט עומדת תביעה ייצוגית בגין הפרת חוק הגנת הצרכן ועידוד בריונות והטרדה. כמו כן אקו"ם וחברת התקליטים Labies טענו כי אפליקצית המוסיקה Music Messenger מפריה זכויות יוצרים.

רומן אברמוביץ רומן אברמוביץ' ועודד קובו רומן אברמוביץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
כנראה שכל מנהלי קרנות ההון סיכון שמנוהלות על
כנראה שכל מנהלי קרנות ההון סיכון שמנוהלות על ידי אנשים ש*מבינים* טכנולוגיה, זרקו אותם מכל המדרגות אז הם באו לשוק ההון הישראלי. וכל השווי בנוי על ההערכה שהם יציליחו למכור את החברות בפורטפוליו שלהם לפי שווי של 40-80 מיליון דולר. 40 ו80 זה שני מספרים רחוקים מאוד אחד מהשני.. בקיצור מנסים לעשות סיבוב על המשקיעים הישראליים.
Tooth  |  01.09.16
לכל התגובות