אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשדות חדשים: ספקי אורתם שילמו לנחום "דמי ייעוץ ותיווך" צילום: shutterstock

בלעדי לכלכליסט

חשדות חדשים: ספקי אורתם שילמו לנחום "דמי ייעוץ ותיווך"

בצוות החקירה בודקים מדוע ספקים שעבדו עם חברת הבנייה והתשתיות הציבורית העבירו במקביל מאות אלפי שקלים לחברה פרטית בבעלות אמיר נחום - מנכ"ל אורתם סהר הנחשד בעבירות מרמה

01.09.2016, 06:59 | תומר גנון

גילויים חדשים עולים מחקירת החשד לעבירות מרמה ומס שביצע, לכאורה, אמיר נחום, בעל השליטה ומנכ"ל אורתם סהר.

בצוות החקירה המשותף לרשות ני"ע ורשות המסים בודקים מדוע ספקים שעבדו עם חברת הבנייה והתשתיות הציבורית העבירו במקביל מאות אלפי שקלים בעבור "דמי תיווך וייעוץ" לחברה פרטית בבעלות נחום — אורתם הנדסה. 

קראו עוד בכלכליסט

ממידע שהגיע לידי החוקרים עולה כי הכספים הועברו לחברה הפרטית של נחום מספקים בתחום האלומיניום, תשתיות הביוב והמנופים. כך, למשל, בידי החוקרים חשבוניות שהוציאה החברה הפרטית של נחום לספקים אלה במהלך 2013: כ־1.6 מיליון לספק אלומיניום; כ־260 אלף שקל לחברת תשתיות ביוב; וכ־120 אלף שקל לחברת מנופים. כאמור, על החשבוניות שהוציאה אורתם הנדסה, שבה החזיק נחום בתקופה הרלוונטית לחקירה (2012–2015) ב־99%, נכתב שהן על "דמי תיווך וייעוץ".

בדיקת הכספים שהעבירו הספקים לחברה הפרטית של נחום, כאמור מנכ"ל ובעל השליטה (45%) באורתם סהר הציבורית, היא במסגרת חקירת החשד ולפיו הוא הסתיר ממוסדות החברה את מכלול קשריו העסקיים הפרטיים וזיקותיו הפרטיות ביחס לספקיה. בכך נחום גרם, לפי החשד, להצגת פרטים כוזבים בדיווחי החברה ובדו"חותיה הכספיים במהלך השנים 2012–2015, לרבות בנוגע לעלויות השירותים שקיבלה אורתם סהר מספקיה. על פי החשד, באמצעות יצירת מצגי שווא אלה גרף נחום לכיסו, ביחד עם אחרים, סכומי כסף משמעותיים בהיקף של מיליוני שקלים.

בחינת התשלומים שהעבירו הספקים לחברות הפרטיות של נחום מעלה חשד, לכאורה, שהוא גם פעל בניגוד עניינים בין האינטרס האישי שהיה לו בספק כזה או אחר לבין האינטרסים של החברה. כלומר, שעל פי החשד הוא דאג להעסיק בחברה הציבורית ספקים שהיה לו עניין כספי אישי בהם, וזאת כאמור מבלי שנתן על כך גילוי למוסדות החברה.

עוה"ד נבות תל־צור וירון ליפשס, המייצגים את נחום, מסרו: "חברת אורתם סהר היא מפעל חייו של אמיר נחום, ועצם המחשבה שהוא פעל במטרה לפגוע בה, בכל דרך שהיא, היא מופרכת מן היסוד. מטבע הדברים לא נוכל להתייחס לסוגיות הנמצאות כעת בחקירה, אך נבהיר כי נחום פועל כל העת לקידום ענייניה של החברה וציבור המשקיעים בה, הוא מעולם לא הסתיר דבר וחצי דבר מדירקטוריון החברה, והקפיד לקיים הפרדה מלאה ומוחלטת בין עיסוקיו הפרטיים לבין פעילויות החברה. נחום פעל לכל אורך הדרך בתום לב מלא, ואנו סמוכים ובטוחים כי כך יובהר בסיום החקירה".

מאורתם סהר נמסר: "דירקטוריון החברה לא מכיר טענות מסוג זה העולות בהקשר של מנכ"ל החברה ומביע בו אמון".

אמיר נחום , צילום: שחר תמיר אמיר נחום | צילום: שחר תמיר אמיר נחום , צילום: שחר תמיר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות