אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיצוץ האוכלוסין העולמי יקרה יותר מהר ממה שחשבתם‎ צילום: רויטרס

פיצוץ האוכלוסין העולמי יקרה יותר מהר ממה שחשבתם‎

דו"ח של הלשכה העולמית לרישום אוכלוסין קובע כי אוכלוסיית העולם תגיע ל-9.9 מיליארד בני אדם עד 2050. קצב הצמיחה הגבוה ביותר ב-35 השנים הקרובות הוא באפריקה

01.09.2016, 12:02 | שירות כלכליסט

כבר שנים רבות מתריעים המומחים שאוכלוסיית העולם צומחת בקצב מבהיל. מה שמדאיג עוד יותר הוא שקצב הגידול עוד יותר מהיר ממה שחשבו המומחים.

על פי דו"ח של הלשכה העולמית לרישום אוכלוסין (Population Reference Bureau PRB), אוכלוסיית העולם תגיע ל-9.9 מיליארד בני אדם עד 2050. אוכלוסיית העולם מונה כיוםכ-7.6 מיליארד בני אדם, מה שאומר שבתוך 35 שנה, אוכלוסיית העולם יכולה לגדול ב-33%.

תחזית זו עוקפת אף את התחזיות העדכניות ביותר של האו"ם, שלפיהן אוכלוסיית העולם צפויה להגיע ל-9.6 מיליארד בני אדם עד 2050.

ילדים רעבים באפריקה ילדים רעבים באפריקה ילדים רעבים באפריקה

ישנן מספר סיבות שאוכלוסיית העולם צומחת בקצב כה גדול: התפתחותה של הרפואה, התזונה והגישה למזון, ותוחלת החיים הגבוהה כיום מאי פעם. על פי הדו"ח של האו"ם, כיום יותר בני אדם חיים עד לגיל הפוריות וישנה גם עלייה בהגירה למקומות בטוחים ומפותחים יותר.

לפי הדוח של PRB, האזור שבו צפויה האוכלוסייה לצמוח בשיעור הגבוה ביותר ב-35 השנה הקרובות הוא אפריקה. לדוגמה, אוכלוסייתה של ניגריה צפויה להכפיל את עצמה עד 2050. "למעלה ממחצית הצמיחה של האוכלוסייה העולמית עד ל-2050 צפויה להתרחש באפריקה. מתוך 2.4 מיליארד האנשים הצפויים להצטרף לאוכלוסיית העולם בין 2050-2015, 1.3 מיליארד יגיעו מאפריקה", קובע הדו"ח. 

צמיחתה של האוכלוסייה תהווה אתגר לא פשוט לדורות הבאים, וזאת בשל מחסור צפוי במים ובמזון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות38 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות