אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה תלמדו ומה לא בבתי הספר צילום: עמית שעל

מה תלמדו ומה לא בבתי הספר

תלמידים יקרים, אלה עיקרי הדברים שהמבוגרים האחראים החליטו בשבילכם: אנחנו כאן כדי להראות לכם שאפשר גם בלי שייקספיר וצ'כוב, שעדיף שתהיו ממלכתיים ודתיים ושלא מוכרחים תעודת בגרות

01.09.2016, 12:40 | לילך וולך

תלמידים ותלמידות יקרים ויקרות, ברוכים הבאים לשנת הלימודים החדשה, שנת תשע"ז. חדדו עפרונות, פכרו אצבעות, ורשמו לפניכם את עיקרי הדברים שהמבוגרים האחראים החליטו בשבילכם.

אנחנו כאן כדי להכין אתכם לחיים האמיתיים; אנחנו לא כאן כדי להפוך אתכם ליפי נפש, להססנים, מטילי ספק, אכולי אשמה או שוברי שורה. אנחנו כאן כדי להפוך אתכם לאזרחים היעילים ביותר שנוכל - למבריגי הברגים הזריזים ביותר, שואבי המים המסורים ביותר, חוטבי העצים ששואלים הכי פחות שאלות. אנחנו כאן כדי להצמיח את הכלכלה, ליישב את השממה. השממה התרבותית תחכה. אנחנו כאן כדי להראות לכם שאפשר גם בלי.

אפשר בלי וויליאם שייקספיר, למה מי זה שייקספיר? מה הוא כבר אמר האנגלי הזה? שוורד הוא ורד הוא ורד? וואלה, לא נשמע לנו הכרחי.

ארכיון, צילום: גדי קבלו ארכיון | צילום: גדי קבלו ארכיון, צילום: גדי קבלו

אפשר בלי אנטון צ'כוב וגני דובדבנים והשחפים שלו. נגמרו כל הש"י עגנון והחיים נחמן ביאליק שעכשיו אנחנו פנויים לעוד בולשביק? אם יש לכם יותר מדי זמן פנוי תפתחו איזה פרק תהילים טוב. תשמעו את החדש של איל גולן. לא צריך לרעות בשדות זרים, ברוך השם יש הכל פה בבית ואין שום צורך להיות חמדנים ולנהות אחרי גויים.

עדיף שתהיו ממלכתיים ודתיים. הכי טוב. לא חרדים חלילה, חרדים זה עניין לא משתלם כמעט כמו ערבים. לאלו וגם לאלו חילקנו הכי פחות תקציבי חינוך - אין לכם צורך באנגלית, היסטוריה או מתמטיקה. את אלו תשאירו לאחרים, אתם יכולים להיות פועלים או בני ישיבה. לא תמיד צריך לקפוץ מעל לפופיק של הקאסטה אליהם נולדתם. תראו איך טוב להם בהודו שהם יודעים לאן הם שייכים.

לא מוכרחים בגרות. מה קרה? חסרה לכם תעודה לתלות על הקיר? אם אתם מתחנכים במרכז, אז בטח שצריך. וגם חמש יחידות מתמטיקה תעשו, כי כל יחידות המודיעין והמיחשוב לא יאיישו את עצמן. אבל אם נולדתם לפריפריה, פשוט הסתכלו סביבכם, רובכם לא זכאים לבגרות. זה בסדר גמור, ואין שום צורך להתרגש. לא כולכם נולדתם אותו הדבר, וככל שתפנימו את זה יותר מהר, יהיה יותר טוב לכולם.

הימנעו מצרות ואל תטרידו את המבוגרים, יש לנו מספיק על הראש גם בלעדיכם. אם יש לכם מבטא - הסתירו אותו. אם אתם אתיופים - הורידו ראש. אם אתן בנות - שמרו על עצמכן בעצמכן. היו צנועים, היו כנועים ואל תשאלו יותר מדי שאלות. שננו היטב את המסלול שהכנו עבורכם ואל תסטו ממנו ימינה או שמאלה. למדו לאהוב אותו, היו מוקירי תודה. כשאתם תהיו גדולים תוכלו להחליט בעצמכם על העתיד של הבאים בתור, ועד אז פשוט תצטרכו לסמוך עלינו שישבנו וחשבנו בכובד ראש, ושזה היה הכי משתלם לנו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות