אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החרדים דורשים לצמצם עד ביטול עבודות הפיתוח של הרכבת בשבת צילום: הילה ספאק

החרדים דורשים לצמצם עד ביטול עבודות הפיתוח של הרכבת בשבת

ברכבת ישראל מסרו הערב כי ביטול של עבודות תחזוקה יעכב פיתוח של קווים עתידיים ויגרום לנזק של מיליוני שקלים

01.09.2016, 20:23 | ליאור גוטמן

הסיעות החרדיות דרשו היום (ה') לבטל את מרבית עבודות הפיתוח של רכבת ישראל שמבוצעות בשישי ובשבת. כך עולה מישיבה שהתקיימה היום בין מנכ"ל משרד ראש הממשלה יואב הורביץ, ראשי הרכבת וראשי המגזרים הדתיים והחרדיים.

קראו עוד בכלכליסט

בניגוד לפרסומים בתקשורת, החרדים לא דרשו לבטל את הנסיעות שמתקיימות במוצאי שבת, זאת למרות שבחלק מהשיחות הדרישה אכן עלתה, אולם היא נבלמה כמו שבאה הן על ידי לשכת ראש הממשלה והן על ידי בכירי הרכבת.

הדרישה של החרדים הגיעה לאחר הפיאסקו שאפף את עבודות הרכבת בנתיבי איילון בשבת האחרונה, אז הם "נזכרו" לדרוש את ביטולן, וזאת לאחר שחודש ויותר הציבור היה מודע לקיומן.

בניית תחנת רכבת, צילום: חברת נתיבי ישראל בניית תחנת רכבת | צילום: חברת נתיבי ישראל בניית תחנת רכבת, צילום: חברת נתיבי ישראל

עוד למדו בסיעות החרדיות, שכדי להוציא רכבת נוסעים לפעולה במוצאי שבת, על עובדי הרכבת להכין כל נסיעה לפחות חמש שעות לפני שהיא יוצאת לדרך בפועל, כלומר בכל מקרה חלק עובדי הרכבת כבר מתורגלים מזה שנים לעבוד בשבת, זאת לאחר אישור מקדים ממשרד הכלכלה.

מרכבת ישראל אישרו שאין שום סיכום חלוט על אף נושא ומסרו בתגובה ש"לפי המידע שיש בידינו כעת, דיוני ועדת המנכ"לים טרם הסתיימו וטרם סוכמו". עוד אומרים בסביבת החברה, שביטול עבודות תחזוקה יעכב פיתוח קווים עתידיים ויגרום לנזק של מיליוני שקלים.

גורמים בלשכת ראש הממשלה נתניהו מאשרים שאין ביטול קווי נסיעה. "בישיבה היום לא עלתה סוגיית ביטול קווים כלשהם", מבהירים שם. עוד אומרים שם שבנושא העבודות של פיתוח החברה - "אנשי הרכבת נשאלו מהם הפרויקטים שהם חייבים לבצע, והציגו 3 אתרי עבודות שאי ביצוען מהווה סיכון חיי אדם. ישנה חוות דעת של המשטרה בעניין. אנשי הרכבת הציגו 17 אתרים שמבחינתם אין חובה לבצע, כי אינם כרוכים בסיכון חיי אדם", כאשר הנושא עוד בדיונים, מסכמים שם.

מלשכת ראש הממשלה מחדדים בשעה האחרונה ש"בעקבות אי-דיוקים שפורסמו בתקשורת, פנה ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה, יואב הורוביץ, למנכ"ל רכבת ישראל בעז צפריר, וביקש להיערך כך שלא ייגרם נזק לציבור הנוסעים. מנכ"ל הרכבת השיב שהוא ייערך כך שהנזק יהיה מינימלי - אם בכלל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות