אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"ברקליס הלווה בחשאי 3 מיליארד דולר לקטאר - למימון רכישת מניותיו" צילום: בלומברג

"ברקליס הלווה בחשאי 3 מיליארד דולר לקטאר - למימון רכישת מניותיו"

לפי תביעה שהוגשה בבריטניה, גיוס ההון של ברקליס ב-2008 היה הונאה של בעלי המניות, שיצאה לפועל באמצעות שורה של עסקאות לא חוקיות"

02.09.2016, 14:24 | שירות כלכליסט

הבנק הבריטי ברקליס הלווה 3 מיליארד דולר לקטאר למימון רכישת מניות, כחלק ממאמצי הבנק להשיג השקעות במזה"ת בעיצומו של המשבר הפיננסי ב-2008, כך עולה מתביעה שהגישה חברת ההשקעות של אמנדה סטבלי, PCP קפיטל פרטנרס.

קראו עוד בכלכליסט

על פי התביעה, שהוגשה בבית המשפט הגבוה בבריטניה, ברקליס לא חשפו את דבר ההלוואה ושילמו למשקיעים הקטארים 280 מיליון ליש"ט (371 מיליון דולר) נוספים בתשלומים "חבויים". בתביעה גורסים כי גיוס ההון של 7.3 מיליארד ליש"ט מצד הבנק היה "הונאה על בעלי המניות".

"גיוס ההון של ברקליס מאוקטובר 2008 היה הונאה של בעלי המניות, שיצאה לפועל באמצעות שורה של עסקאות לא חוקיות והתנהלות לא ישירה כלפי בעלי מניות קיימים ומשקיעים פוטנציאלים", טוענים ב-PCP.

בניגוד לבנקים אחרים בממלכה כמו לויד ורויאל בנק אוף סקוטלנד, בברקליס הצליחו להימנע ב-2008 מחילוץ ממשלתי בזכות הזרמות הון ממשקיעים פרטיים באבו דאבי וקטאר. אולם, הבנק עומד במרכז חקירות של הרגולטורים בשל אותן עסקאות חילוץ. ב-PCP טוענים כי הולכו שולל בנוגע לעסקה ולכן הם דורשים בתביעה פיצויים של 750 מיליון ליש"ט מברקליס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות