אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בסביבת נתניהו ממשיכים לתקוף את כ"ץ: "מזועזע מהפגיעה הצינית בנוסעים" צילום: חיים צח לע"מ

בסביבת נתניהו ממשיכים לתקוף את כ"ץ: "מזועזע מהפגיעה הצינית בנוסעים"

כך לפי גורם בלשכת ראש הממשלה, שמאשים את שר התחבורה במשבר הרכבת; לדבריו, מדובר במשבר יזום ומיותר שנועד לערער את היחסים בין נתניהו לחרדים; במקביל, שר העבודה חיים כץ מגבה את ישראל כ"ץ

03.09.2016, 19:20 | רוני זינגר

גורמים בלשכת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, המשיכו גם לקראת צאת השבת להטיח האשמות בשר התחבורה ישראל כ"ץ ולהאשימו במשבר הרכבת. לדברי אחד הגורמים, "ראש הממשלה מזועזע מהפגיעה הצינית של כ"ץ בנוסעים". במקביל, שר העבודה חיים כץ מגבה את התנהלותו של שר התחבורה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הגורם, מדובר במשבר יזום ומיותר מצידו השר, שנועד לערער את היחסים בין ראש הממשלה לציבור החרדי או לחליפין לפגוע בתדמיתו של ראש הממשלה בציבור הכללי.

לדברי הגורם, מלכתחילה לא היה כל צורך ליזום עבודות בשבת. ניתן היה לבצע את העבודות במועדים אחרים שלא היו פוגעים - לא בציבור החרדי, לא בנוסעים ולא בחיילים. למשל, ניתן היה לשלב את העבודות בהשבתת הרכבת לשמונה ימים שתתקיים בשבועות הקרובים באישור משרד התחבורה. הגורם ציין כי "ישראל כץ מחזיק את ציבור הנוסעים והחיילים כבני ערובה במשבר המיותר והמלאכותי שיזם, לאחר שנכשל ניסיונו להשתלט על מוסדות הליכוד".

הגורם מסר כי ראש הממשלה עושה הכל כדי למזער למינימום את הפגיעה בציבור ביממה הקרובה. על כן סיכם ראש הממשלה עם שר הביטחון להעמיד אוטובוסים לרשות החיילים ביממה הקרובה, וכן ראש הממשלה את משרד התחבורה לתגבר את קווי התחבורה הציבורית בין תל אביב לחיפה באוטובוסים נוספים.

 

 , צילום: ערן יופי כהן צילום: ערן יופי כהן  , צילום: ערן יופי כהן

אתמול הודיעה יהדות התורה למשרד ראש הממשלה כי אינה מקבלת את הצעת הפשרה בנוגע לעבודות הרכבת בשבת. על פי נוסח הפשרה, 17 פרויקטים של עבודות לא יתבצעו במהלך השבת ואילו שלושה פרויקטים נוספים, שלגביהם נטען כי קיים חשש לחיי אדם באם יבוצעו בימי חול, יבוצעו בשבת. ואולם נציגי יהדות התורה בחנו מקרוב את שלושת הפרויקטים האמורים והגיעו למסקנה כי אין שום סיבה שלא לקיים בהם עבודות במהלך השבוע.

בעקבות כך ביטל ראש הממשלה בנימין נתניהו את כלל העבודות, לרבות זו בתל אביב, תקף את בחריפות את שר התחבורה ישראל כ"ץ וטען כי האחרון מסר מידע סותר בנוגע לאופי העבודות מתוך כוונה לערער את הקואליציה. בעקבות ביטול העבודות, יושבת קו תל אביב-חיפה עד מחר בערב, וכן תושבת תחנת נתב"ג.

 

כץ למען כ"ץ

 

שר העבודה והרווחה חיים כץ, השוהה בימים אלה בחופשה בחו"ל מסר הערב תגובה ראשונה למשבר הרכבת. כץ שאחראי על אישורי העבודה בשבת, מתייצב לימין שר התחבורה, וקורא לנתניהו שלא לשקול את פיטוריו של כ"ץ: שר התחבורה עושה עבודה מצוינת ונוהג בנושא העבודות ברכבת ישראל באופן ממלכתי ובהתאם לחוק ולטובת כלל הציבור במדינת ישראל. כשר שממונה על מתן היתרי העבודה בשבת אני קורא לראש הממשלה לשבת ולהידבר על מנת להביא לסיום המשבר ופתרון הבעיה עם המפלגות החרדיות.

"אני בעד שמירה על הסטטוס קוו בכל הקשור להעסקת עובדים ביום המנוחה השבועי ובכוונתי להמשיך ולהפעיל סמכויותיו בהתאם לעילות שבחוק שעות עבודה ומנוחה כפי שהיה עד כה".

מלשכת נתניהו נמסר אתמול לנציגי החרדים כי ראש הממשלה פנה לשר העבודה בבקשה להוציא צווי הפסקת עבודה ואולם בשל העובדה שכץ שוהה בחו"ל ולא יכול לחתום בעצמו, ויתר נתניהו על הפנייה והסתייע היועץ המשפטי לממשלה למציאת דרך משפטית אחרת שעצרה את העבודות.

שר האוצר משה כחלון הגיב הערב לראשונה על משבר הרכבת ויצא נגד העימות הפנים מפלגתי בליכוד: "מצער שעימות פוליטי אישי פנים מפלגתי הביא לפגיעה מיותרת באזרחי המדינה הנזקקים לתחבורה ציבורית סדירה. אני קורא לכל הצדדים לשמר את הסטטוס קוו שהיה נהוג ולהימנע מכל פגיעה בו. מעבר לכל עימות פוליטי עומדים אזרחים שזכאים לקבל שירותים תקינים תוך התחשבות ממשית באיכות חייהם ובצרכי החיים עצמם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
את ביבי החלש בבייייצים , לא עובדים לא
את ביבי החלש בבייייצים , לא עובדים לא תורמים ,גונבים מליארדים למיעוט שלא משלם מיסים ,ורוצצצחים את הזקנים והנכים אליהם לא מגיעים כספי מחיה מינימאליים ,כל עוד האיש הזה בשלטון - השחיטות האיומה לא תיבלם.אירוני ועצוב שר ה"בריאות" מחסל את הקשישים והנכים בסיטונות.
Bullhorn  |  04.09.16
16.
את ההתנהגות של ביבי צריך להתחיל לבחון בכלים
את ההתנהגות של ביבי צריך להתחיל לבחון בכלים פסיכולוגיים. האיש חש שכיסאו מאוים. הוא פוחד מכל דבר שזז סביבו. כל שר שעושה עבודה טובה ואהוד על הציבור מהווה לדידו של ביבי איום ממשי על כיסאו ומעמדו. הוא לא מסוגל לפרגן לאף שר בממשלתו מבלי שיפרגן קודם כל לעצמו על הישגים של אותו השר. בהיסטוריה האנושית יש דוגמאות למנהיגים עם דפוס התנהגות כזה אשר הגיע בדרך כלל אחרי שנות שלטון מרובות. בד"כ סופם של מנהיגים אלו היה רע ומר. למשל ידוע שסטלין היה נוהג להדיח ואף לחסל את מקורביו הסובבים אותו בכל כמה שנים. מחשש שהם ינסו לחסל אותו. ביבי מתנהג כמו אחד שמרגיש כי כיסאו מתנדנד ואוטוטו הולך לקרוס. סביר להניח שההתנהגות הזאת של ביבי מועצמת על ידי רעייתו שרה אשר אותה בוחן הציבור כולו כבר שנים רבות בכלים פסיכולוגים ואפילו חמור מזה. אני לא מתלהב מי יודע מה מישראל כץ, אבל צריך להודות שהאיש הזה הוא ביצועיסט ממדרגה ראשונה. מה שהוא עשה לכבישי ישראל ובנמלי ישראל במשך 7 השנים האחרונות לא עשה אף אחד לפניו. צריך להסיר את הכובע בפניו.
Hammer  |  04.09.16
לכל התגובות