אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קמפיין ממשלתי לעידוד ילודה הזכיר לאיטלקים את מוסוליני צילום: רויטרס

קמפיין ממשלתי לעידוד ילודה הזכיר לאיטלקים את מוסוליני

איטליה סובלת משיעור פריון נמוך של 1.35 לידות לאישה. ראש ממשלת איטליה הסתייג מהקמפיין וטען כי "הכלכלה מקשה על הבאת ילדים"

03.09.2016, 20:13 | שירות כלכליסט

קמפיין לעידוד הילודה באיטליה שהושק בשבוע שעבר עורר סערה במדינה וזכה לקיתונות של בוז וביקורת - כך על פי דיווח סוכנות הידיעות ANSA. ברשתות החברתיות ביקרו את הקמפיין, שקרא לזוגות במדינה "להגן על הפוריות" וטענו כי הוא לא מבין את הסיבות שעומדות מאחורי שיעור הילודה הנמוך באיטליה.

קראו עוד בכלכליסט

גם ראש הממשלה מתאו רנצי לא חסך בביקורת על הקמפיין ואמר בריאיון לתחנת הרדיו Rtl כי משרות יציבות ומעונות יום הם המפתח לעידוד הילודה במדינה. "אם רוצים ליצור חברה שמשקיעה בעתיד שלה ומביאה ילדים, צריך לוודא קודם כי התנאים מאפשרים זאת", הוסיף.

עם השקתו של הקמפיין רבות האשימו אותו בהיותו סקסיסטי. אחת המשתמשות בטוויטר כתבה "תזכירו לי באיזו מאה אנחנו נמצאות?" בעוד אחרת כתבה "גועל. ברור שכל הנשים האיטלקיות יושבות ומחכות לחסידות, לא?". באתר הקמפיין הנוכחי נכתב "פוריות היא עבור טובת הכלל". באחת מהמודעות נראית אישה מחזיקה שעון חול עם המילים "ליופי אין מגבלת גיל, לפוריות יש". חלק מהאיטלקים הצביעו על קריאה דומה בתקופת ממשלו של הדיקטטור בניטו מוסוליני בשנות ה־30, שאף הוא טען כי זו חובתן החברתית של נשים להביא ילדים בעולם.

מבקרי הקמפיין טענו כי בין הסיבות לכך שנשים איטלקיות נמנעות מהבאת ילדים נמצאים שיעורי האבטלה הגבוהים, המשכורות הנמוכות, מיעוט חוקים המגנים על זכויות נשים ומחסור במעונות יום לילדים. באיטליה גובר החשש כי הזדקנות האוכלוסייה תפגום בצמיחה הכלכלית ותהווה נטל על התשתיות. ב־2015 נולדו רק 488 אלף תינוקות, השיעור הנמוך ביותר מאז ייסודה ב־1861. שיעורי הילודה בשנה החולפת עמדו על 1.35 לידות לאישה, בהשוואה לממוצע האיחוד האירופי של 1.6 לידות לאישה.

 , צילום: איי אף פי צילום: איי אף פי  , צילום: איי אף פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מה זה משנה? איטליה נידונה להמחק מהיסטוריה. אם
מה זה משנה? איטליה נידונה להמחק מהיסטוריה. אם שיעור הלידות פחות מ-2 האוכלוסיה מתמעטת אבל זה עדיין תהליך הפיךץ אם שיעור הלידות פחות מ-1.8 התהליך כבר לא הפיך . רוב אירופה , מזרח ומערב , נמצאים בתחום שקטן מ-1.8 ולכן צפויים להמחק בתוך 50 שנים (אם לא יושמדו קודם על ידי פולשים)
Anchor  |  04.09.16
לכל התגובות