אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משבר הרכבת: "כניעה מבישה שמזיקה לרבים כל כך" צילום: נמרוד גליקמן

משבר הרכבת: "כניעה מבישה שמזיקה לרבים כל כך"

מפגינים בתל אביב מחו על הפסקת העבודות שגרמה לעצירת הפעילות בקו תל אביב-חיפה עד מחר בערב; "עשרות אלפי אנשים משותקים"

03.09.2016, 21:40 | ליאור גוטמן

מחאה סביב משבר הרכבת: כמה עשרות מפגינים נאספו הערב (שבת) בתל אביב כדי למחות על מהלכי הממשלה ועל הפסקת עבודות התשתית בסוף השבוע, זאת בהוראת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ובעקבות לחץ הסיעות החרדיות. הפסקת העבודות גרמה לעצירת הפעילות בקו תל אביב-חיפה עד מחר בערב, וכן את השבתת תחנת נתב"ג עד מחר ב-05:00.

קראו עוד בכלכליסט

ח"כ תמר זנדברג (מרצ) תקפה את נתניהו ואמרה ש"לא זכורה לי כניעה מבישה כל כך, שהזיקה כל כך, לרבים כל כך. עשרות אלפי אנשים משותקים מנסיעה, כמו פיונים על לוח המשחק של נתניהו, כ"ץ וליצמן". מוקדם יותר הגישה יו"ר מרצ, זהבה גלאון, בג"ץ נגד הפסקת העבודות. כן נאספו חתימות על ידי ח"כים מהאופוזיציה לקיום דיון בנושא במליאה במהלך פגרת הקיץ.

 , צילום: נמרוד גליקמן צילום: נמרוד גליקמן  , צילום: נמרוד גליקמן

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון הרב עו"ד אורי רגב הוסיף ש"הכניעה ללחצי החרדים מובילה אותנו היישר לעבר הקמתה של מדינת הלכה. קיימת התעלמות מוחלטת מהציבור ומצרכיו. המפלגות החרדיות הוכיחו פעם נוספת שהן משרתות סקטור אחד בלבד, ומבחינתן - ששאר הציבור יישא בתוצאות סחיטתן ובעלותה. לא בקדושת השבת מדובר אלא בקדושת הקואליציה". רגב הוסיף כי "יש לדחות את הרעיון ההזוי שהרבנות היא מי שתקבע מה הן עבודות חיוניות הדרושות לבטיחות שהימנעות מהן עלולה לסכן חיים ולא יתכן שרבנים יכתיבו את היקפו של חופש התנועה בישראל".

מדוברות אגד נמסר הערב שאין לחץ חריג בתחנות שהחברה מפעילה. "נערכנו עם עשרות אוטובוסים ועם קופאים ועובדים נוספים. מחר נוסיף עוד מאה אוטובוסים כדי לעמוד בעומס. אולי יש עיכוב נקודתי פה ושם אבל לא יותר מדי", טען רון רטנר דובר החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
אח"כ שלא  יתפלאו שלאזרח אין אמון בתחבורה ציבורית
אח"כ שלא  יתפלאו שלאזרח אין אמון בתחבורה ציבורית שכל כך חשובה לפיתוח ...וכולם הולכים וקונים רכבים פרטיים עם עומס מיסים מטורף . כל פעם מחדש שוברים את האמון והיכולת לסמוך על מערכת הסעות ציבורית פעם זה שביתות פעם זה תקלות והפעם - זה ממשלת דמיקולו אז אני לא יכול לסמוך כל פעם מחדש על מערכת עלובה ומקרטעת זו  - וכנראה שנגזר עלינו לשלם את המחיר ברכב פרטי ממש עליבות
Pumpkin  |  04.09.16
2.
הציבור צריך להתעורר אן פה ליכוד שמאל מרכז
הציבור צריך להתעורר אן פה ליכוד שמאל מרכז יש פה בעיה חמורה שביבי הוא הכלב ששומר על החרידים הכופרים לא עובדים חיים על חשבונכם הציבור לא משרתים בצבא ובחוצפה יגידו עם לעבוד כן או לא קודם שיעבודו את אשם אחר כך נדבר הם כופרים גם בתורה וגם בביבי הבובה ברבי די עד לפה ביבי לך הביתה לא רוצים אותך מושחת אישתך לנוה תירצה ואתה לכלא מעשיהו מושחת שקרן מה שעשה ישראל כץ אף שר בממשלה שלך לא עשה אז שב בשקט ולא ניסלח ולא נישכח
Grapes  |  03.09.16