אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנזק האישי של אלוביץ' מפיצוץ עמוס 6: 100 מיליון דולר

הנזק האישי של אלוביץ' מפיצוץ עמוס 6: 100 מיליון דולר

לפי ההערכות, מניית חלל תקשורת ש-64% ממנה מוחזקים ע"י יורוקום של אלוביץ' צפויה לצנוח בעד 50% במהלך יום המסחר

04.09.2016, 06:57 | גולן חזני
פיצוץ הלוויין עמוס 6 בסוף השבוע האחרון ואובדן הלוויין עמוס 5 בנובמבר בשנה שעברה הסבו נזק אישי של 100 מיליון דולר לשאול אלוביץ' ולחברת יורוקום שבבבעלותו.

יורוקום מחזיקה ב־64% ממניות חלל תקשורת ששוויין בטרם החל המסחר הבוקר עמד על 518 מיליון שקל. לפי ההערכות, מניית חלל תקשורת צפויה לצנוח בעד 50% במהלך יום המסחר בעקבות הפיצוץ. עדיין לא ניתן לכמת את הנזק הכספי המדויק שייגרם לאלוביץ', אולם לפי ההערכות, הנזק לחברת יורוקום שבבעלותו לבדו יעמוד על כ־70 מיליון דולר.

לכך יש להוסיף את העובדה כי אובדן עמוס 5 הסב לאלוביץ' נזק ישיר של 130 מיליון שקל שנגרם כתוצאה מהירידה במחיר המניה.

ליורוקום יש חובות לבנק הפועלים, לבנק דיסקונט ולקונסורציום שכולל את בנק מזרחי טפחות, בית ההשקעות פסגות וחברות הביטוח כלל ומנורה בהיקף של 800 מיליון שקל.

ההלוואה נלקחה בסוף 2014 והיא אמורה להיפרע במלואה עד 2019. לפי ההערכות, עד היום החזירה החברה לבנקים 450 מיליון שקל, כך שעליה לפרוע עוד כ־350 מיליון שקל.

כנגד ההלוואה העמיד אלוביץ' ביטחונות בדמות נדל"ן ואת מניות חלל תקשורת. לא ברור אם הירידה הצפויה במניית חלל תקשורת היום תחייב את אלוביץ' להעמיד ביטחונות נוספים.

לפי גורמים בסביבת בנק מזרחי טפחות, מניות חלל תקשורת הן רק גיבוי לביטחונות שהועמדו כנגד החוב ולא מהוות בעצמן את אחת הבטוחות.

כמו כן הם מציינים כי לאחר אובדן עמוס 5 המניות עלו בחזרה לאחר שהתקבלו כספי הביטוח וכי תסריט שכזה עשוי לחזור על עצמו גם הפעם.

 , צילום: אי פי איי צילום: אי פי איי  , צילום: אי פי איי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות