אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוצים לשדרג את הרכב או הדירה? בתכנון מדוקדק תוכלו להגשים את החלום צילום: shutterstock

רוצים לשדרג את הרכב או הדירה? בתכנון מדוקדק תוכלו להגשים את החלום

תכנון כלכלי ליומיום, שישאיר אתכם מאוזנים, הוא הצעד הראשון להתנהלות פיננסית נבונה. בצעדים הבאים הגדירו את מטרותיכם ובררו כמה תוכלו לחסוך

04.09.2016, 12:08 | ליאורה הירשהורן

חולמים על חופשה ארוכה, מכונית משודרגת או בית חדש? תכנון כלכלי משולב לטווח הקצר ולטווח הארוך יבטיח לכם התמודדות עם אתגרי היומיום לצד הגשמת החלומות שלכם.

תכנון כלכלי בטווח הקצר

 

בטווח הקצר חשוב לנהל את התקציב היומיומי כשאתם בפלוס. ניהול תקציב הוא הצעד הראשון בדרך להתנהלות פיננסית נבונה. לשם כך, עליכם לבדוק מה ההכנסות שלכם ולהכיר היטב את סעיפי ההוצאות שלכם. תקציב מאוזן, בו ההכנסות גדולות מההוצאות, ייתן לכם את השליטה בכספים שלכם, יצמצם את תשלומי החובות וימנע גם הרבה מתחים ולחצים. מחשבון ניהול תקציב באתר האוצר שלי יוכל לסייע לכם ביתר קלות לבנות תקציב מבלי להחסיר פרט.

קראו עוד בכלכליסט

לאחר שבדקתם לעומק את כלל ההכנסות שברשותכם, כמו גם את כלל ההוצאות שלכם – עליכם לבדוק האם אתם מאוזנים. אם ההוצאות גדולות מההכנסות שלכם, זה אומר שאתם חיים במינוס. עליכם לקבוע סדר עדיפויות ולבדוק באילו מסעיפי ההוצאה אתם יכולים לצמצם. מצב בו אתם מצויים בגירעון חודשי עלול להידרדר במהירות למצב בו אתם עלולים לנטול הלוואות מיותרות. אם ההכנסות שלכם גדולות מההוצאות, מצבכם טוב. המשמעות היא שיש לכם הכנסה פנויה, שיכולה לשמש בין היתר לחיסכון.

מזראטי. אולי תצטרכו להתפשר על הרכב מזראטי. אולי תצטרכו להתפשר על הרכב מזראטי. אולי תצטרכו להתפשר על הרכב

החיסכון יאפשר לכם להתמודד עם כל מיני הפתעות, לא תמיד נעימות בטווח הקצר. אם פתאום התקלקל הרכב, צריך לממן טיפול שיניים לילד או שבן הזוג חס וחלילה חלה. במקום להיות מופתעים, כרית ביטחון של חיסכון יכולה להכין אתכם להיות ערוכים לכל הוצאה בלתי צפויה. לכן, חשוב לנסות ולהגדיל את החיסכון. צפו בסרטון של משפחת שנקל 'דבר ראשון – כסף לחיסכון'. כמו החיסכון, גם קניית ביטוח יכולה לסייע לכם להגן על האנשים והדברים היקרים לליבכם ולהתגבר על הוצאות גדולות בלתי צפויות בטווח הקצר. בעת הקנייה, יש לשקול האם המחיר שתשלמו עבור הביטוח שווה את הפיצוי שתקבלו אם הדבר אותו ביטחתם ייפגע. קראו עוד כיצד להיערך לצפוי וללא צפוי באתר האוצר שלי.

תכנון כלכלי בטווח הארוך

 

בטווח הארוך, לכולנו יש חלומות. אנחנו חולמים על בית חדש, מכונית משודרגת או חופשה משפחתית מפנקת. תכנון כלכלי לטווח הארוך יאפשר לכם להגשים את כל החלומות האלו, מבלי להזדקק להלוואות גדולות נוספות. כדי להגשים את החלום שלכם, כדאי להגדיר מה אתם בדיוק רוצים. גם אם זה נראה רחוק – בצעד אחר צעד, אפשר להפוך את החלום למציאות. לשם כך, כדאי לחסוך מה שאפשר. למרות ההפתעות הלא צפויות שקרו לכם אולי בטווח הקצר, חיסכון ארוך טווח יכול לסייע לכם להפוך חלום למציאות. קראו כיצד מגשימים חלומות והיעזרו במחשבון חיסכון לשם כך.

תכנון כלכלי לטווח הארוך מצריך מכם לנהל את הפנסיה שלכם. כדי לדעת בדיוק כמה חסכתם עד כה, מה צפויה להיות הקצבה שתקבלו בגיל הפנסיה ומה גובה דמי הניהול שאתם משלמים – היעזרו בדו"ח הפנסיה שנשלח לביתכם ובדו"ח הפנסיה האינטראקטיבי באתר האוצר שלי שיקל עליכם למצוא כל פרט. השאיפה היא שבפנסיה תוכלו לחיות כמו שאתם חיים כיום ולכן רמת ההכנסה בפנסיה צריכה להיות זהה לזו שאתם רגילים אליה כיום. אם הקצבה הנוכחית הצפויה לכם אינה מספקת אתכם, זה זמן טוב להגדיל את ההפרשות החודשיות, או לחילופין לכלול מרכיבים נוספים בשכר המבוטח, השכר ממנו מפרישים לכם כל חודש לפנסיה.

רוצים לקרוא טיפים נוספים על התנהלות פיננסית נבונה? היכנסו לאתר האוצר שלי ותוכלו ליהנות ממגוון רחב של כלים ומידע על הנושאים שמעניינים אתכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
אתה טועה. הוא מתאים לכולם. כמי שהיה 18
אתה טועה. הוא מתאים לכולם. כמי שהיה 18 שנה עצמאי, אני יכול לבשר לך, שהכותרת היתה צריכה להיות: סוף מעשה במחשבה תחילה. כעצמאי בתחומי, היתי לפעמים מקבל שכר בסדר גודל של שנה עד שנה וחצי בתשלום אחד. תאמין לי, שהרבה כח רצון ומשמעת עצמית נדרשו ממני, שלא "לפוצץ" את הסכום בזמן קצר - הרבה מאד עבודה עצמית.
Box  |  04.09.16
לכל התגובות