אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל חלל: "נזדקק לשנתיים לפחות כדי לשגר לוויין חדש" צילום: אוראל כהן

מנכ"ל חלל: "נזדקק לשנתיים לפחות כדי לשגר לוויין חדש"

בשיחת ועידה עם משקיעים אמר המנכ"ל דוד פולק: "אני מעריך שיהיו התפתחויות חיוביות". סמנכ"ל הכספים איציק שיינברג הוסיף כי החברה תידרש לקבלת החלטות מהירות: "המגעים עם הרוכשת הפוטנציאלית נמשכים. לא צופה מחלוקת עם תע"א לגבי כספי ההשבה"

04.09.2016, 13:14 | גולן חזני

"נזדקק שנתיים לפחות כדי לשגר לוויין חדש", כך אמר היום (א') מנכ"ל חלל תקשורת, דוד פולק, בשיחת ועידה שעסקה בכישלון השיגור של עמוס 6 והשלכותיו על החברה.  

קראו עוד בכלכליסט

איציק שיינברג, סמנכ"ל הכספים של החברה אמר בשיחה כי "בניית עמוס 6 התארכה מעבר לזמן בשנה וחצי - לווינים כאלה מוכנים תוך 24 חודש. נצטרך לקבל החלטות מהירות כדי לספק את השירות ללקוחות. נקבל החלטות בקרוב ולא נמתין הרבה זמן. זה תלוי בלוחות הזמנים של יצרנים בינלאומיים".

שיינברג הוסיף כי בעוד שחלק מהלקוחות עמם נחתמו הסכמים על מתן שירותים מעמוס 6 יהיו מוכנים לדחייה של שנתיים, שורה של לקוחות יבטלו את ההסכמים עם החברה. "נוכל לשמר חלק לא מבוטל מצבר ההזמנות של עמוס 6, אבל ישנם לקוחות, כולל פייסבוק, שלא נמצא להםפתרונות ביניים וכנראה שנפסיד אותם", אמר שיינברג.

בדיווח לבורסה שהוציאה אמש חלל, שכלל פירוט על השלכות אובדן הלוויין, נאמר כי פייסבוק צפויה לבטל את ההתקשרות עם החברה לנוכח האירועים.

בדיווח נאמר עוד כי בשלב זה לא בוטל הסכם מכירת חלל לקבוצת Xinwei הסינית - שהותנה בהשלמת שיגור עמוס 6 וכניסתו למסלול. חלל ציינה כי היא בוחנת ביחד עם הרוכשת אפשרות לתיקון ההסכם והתאמתו למצב החדש. בשיחת הוועידה אמר שיינברג כי "המגעים עם הרוכשת הרוכשת הפוטנציאלית נמשכים. העסקה עדיין לא ירדה מהפרק".

לגבי תביעות ההשבה שתציג חלל לתעשייה האווירית אמר סמנכ"ל הכספים כי בחזית זו לא צפויות בעיות. "אנחנו לא צופים שום מחלוקת עם התעשיה האווירית לגבי כספי ההשבה שלנו". בה בעת, הוסיף שיינברג, אין לחלל זכות תביעה מול חברת השיגור SpaceX בשל כישלון השיגור, למעט הזכות להשבת הסכום ששילמה חלל לחברה האמריקאית, 50 מיליון דולר - סכום שתקבל חזרה בשל כישלון השיגור.

אשר לאפשרות שהציגה חלל בהודעתה אמש, לפיה SpaceX תספק לה שירותי שיגור חדשים עתידיים במקום השבת הסכום אמר סמנכ"ל הכספים כי "עדיין אין החלטה בעניין. היא תתקבל בקרוב לאחר שנדון בכל השיקולים".

המנכ"ל פולק סיכם את השיחה בגישה אופטימית: "נעדכן אתכם בהתפתחויות, ואני מעריך שיהיו התפתחויות טובות".

יוסי וייס מנכ"ל התעשייה האווירית ודוד פולק מנכ"ל חלל תקשורת, צילום: תע"א יוסי וייס מנכ"ל התעשייה האווירית ודוד פולק מנכ"ל חלל תקשורת | צילום: תע"א יוסי וייס מנכ"ל התעשייה האווירית ודוד פולק מנכ"ל חלל תקשורת, צילום: תע"א

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות