אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קולין קפרניק יתרום מיליון דולר לארגוני צדקה צילום: איי פי

קולין קפרניק יתרום מיליון דולר לארגוני צדקה

הקווטרבק של קבוצת הפוטבול סן פרנסיסקו פורטיניינרס, שבמרכזה של שערוריית מחאה בזמן ההמנון האמריקאי, הודיע לעיתונאים כי בכוונתו לתרום את מיליון הדולרים הראשונים שירוויח העונה לארגוני צדקה שמסייעים לקהילה

04.09.2016, 13:15 | שירות כלכליסט
קולין קפרניק, הקווטרבק של קבוצת הפוטבול סן פרנסיסקו פורטיניינרס, הודיע לעיתונאים כי בכוונתו לתרום את מיליון הדולרים הראשונים שירוויח העונה לארגוני צדקה שמסייעים לקהילה.

בשבוע שעבר לפני משחק טרום עונה נגד הצ'רג'רס, קפרניק כרע ברך במהלך השמעת ההמנון הלאומי, המשך המחאה שבה החל בפגרה כנגד מדיניות המשטרה ביחס לבני מיעוטים בארה"ב. הצטרף אליו חברו לקבוצה אריק ריד, בעוד שגם ג'רמי ליין מסיאטל התיישב בזמן ההמנון.

קראו עוד בכלכליסט

 "אני מתכנן לקחת את זה צעד אחד קדימה, אני עובד כבר עם הארגונים שיהיו מעורבים, ומוודא שאני מעורב בקהילות הללו, מעבר לכך שאתרום את מיליון הדולר הראשונים שארוויח השנה לארגונים שונים שיעזרו לקהילות ולאנשים", , צילום: איי פי "אני מתכנן לקחת את זה צעד אחד קדימה, אני עובד כבר עם הארגונים שיהיו מעורבים, ומוודא שאני מעורב בקהילות הללו, מעבר לכך שאתרום את מיליון הדולר הראשונים שארוויח השנה לארגונים שונים שיעזרו לקהילות ולאנשים", | צילום: איי פי  "אני מתכנן לקחת את זה צעד אחד קדימה, אני עובד כבר עם הארגונים שיהיו מעורבים, ומוודא שאני מעורב בקהילות הללו, מעבר לכך שאתרום את מיליון הדולר הראשונים שארוויח השנה לארגונים שונים שיעזרו לקהילות ולאנשים", , צילום: איי פי

קפרניק אמר שהרעיון לתרום את הכסף נועד לעזור לו לעשות יותר מלבד מחאה שקטה. "אני מתכנן לקחת את זה צעד אחד קדימה, אני עובד כבר עם הארגונים שיהיו מעורבים, ומוודא שאני מעורב בקהילות הללו, מעבר לכך שאתרום את הכסף", הסביר. "בורכתי להיות בעמדה הזו ולהרוויח את הכסף שאני מרוויח, ועליי לעזור לאנשים האלה. עליי לעזור לקהילות הללו. זה לא הוגן שהן לא מוצבות בעמדה שתאפשר להן להצליח, או שלא מוענקות להן ההזדמנויות להצליח".

קפרניק סיפר שהוא וריד ניהלו שיחה ארוכה לפני המשחק עם שחקן הפוטבול לשעבר וחייל בכומתות הירוקות של הצבא האמריקאי, נייט בויאר על "הדרכים שאנחנו יכולים להעביר את המסר, מבלי לפגוע בצבא ובלי לפגוע בגאווה של המדינה, אך כן לשמור על ההתמקדות על הנושאים". הוא הוסיף כי בזמן הפגישה עלה הרעיון של לכרוע ברך במקום להתיישב, כפי שעשה במשחקים קודמים.

גם לאחר המשחק התייחס קפרניק לסיבות למעשיו. "המסר הוא שיש לנו נושאים רבים במדינה שעלינו להתמודד איתם. יש דיכוי של לא מעט אנשים, והרבה אנשים שלא זוכים ליחס שוויוני, לא זוכים להזדמנויות שוות. הברוטאליות של השוטרים היא עניין גדול שצריך להתייחס אליו".

במקביל, איגוד השוטרים של סנטה קלרה מאיים להחרים את משחקי הבית של סן פרנסיסקו בעקבות המחאה של קפרניק. במכתב שהגיע לידי חדשות NBC, מציינים באיגוד כי "שוטרים עשויים להחליט לא לעבוד במתקנים שלכם", זאת אם הקבוצה לא תפעל נגד קפרניק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות