אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: תגידו ביי ביי לנקסוס ושלום לפיקסל צילום: גוגל

דיווח: תגידו ביי ביי לנקסוס ושלום לפיקסל

גוגל תערוך את אירוע החשיפה שלה בתחילת אוקטובר ותציג בו שני סמארטפונים חדשים תחת המותג Pixel, שיחליף את נקסוס הוותיק והמזוהה עמה. בנוסף יוצגו גרסה חדשה של הכרומקאסט, מערכת גוגל הום וכן התקן ה-VR שלה

04.09.2016, 18:07 | רפאל קאהאן

אירוע השקת מכשירי הנקסוס החדשים של גוגל שייערך ב-4 באוקטובר יסמן גם מיתוג מחדש של סדרת הסמארטפונים תחת השם פיקסל, כך על פי דיווח של אתר אנדרואיד פוליס. החברה צפויה להציג עוד מספר מוצרים שרמזים ושמועות אודותם כבר פורסמו בחודשים האחרונים. המוצר המשמעותי ביותר שיוצג יהיה פרויקט גוגל הום, מערכת ניהול בית חכם שתתבסס על רמקול חכם בדומה לאקו של אמזון, חיישנים של נסט ומוצרי אינטרנט הדברים נוספים שהוצגו בכנס המפתחים האחרון של החברה. 

קראו עוד בכלכליסט

עוד יוצגו גרסה חדשה של הכרומקאסט שתתמוך בהזרמת מדיה ברזולוציה של 4K וכן התקן - ככל הנראה משקפיים או קסדה - עבור  פרויקט המציאות המדומה של החברה, Daydream.

נקסוס 5x. לא ברור אם המותג יצא לגמלאות, צילום: יח"צ נקסוס 5x. לא ברור אם המותג יצא לגמלאות | צילום: יח"צ נקסוס 5x. לא ברור אם המותג יצא לגמלאות, צילום: יח"צ

אבל החדשה המרכזית היא שינוי מיתוג סמארטפוני הנקסוס, שיצטרפו לקו מחשבי הפיקסל שמריצים את מערכת הכרום OS. עדיין לא ברור מה משמעות שינוי המיתוג הזה. עד כה היוו מכשירי הנקסוס את פלפורמת תצוגת התכלית של אנדרואיד. זאת אומרת שגוגל השתמשה ביצרנים שונים כדי להציג את החזון שלה עבור סמארטפונים מבוססי מערכת ההפעלה שלה. ב-2013 השיקה החברה לראשונה מחשב כרומבוק שמותג תחת השם פיקסל, שמותג כמוצר פרימיום והציג את החזון של החברה עבור הכרום OS, כמו מוצרי הנקסוס לעולם המובייל. הוא זכה לעדכון בשנה שעברה אך מעולם לא הפך ללהיט מכירות בעיקר בגלל המחיר הגבוה שלו. 

בדצמבר האחרון גוגל השיקה גם טאבלט אנדרואיד תחת השם פיקסל C, ומספר חודשים מאוחר יותר ביטלה גם את שיווקו של טאבלט הנקסוס 9 שיוצר על ידי HTC מאז סוף 2014. כל המהלכים האלו מעידים שגוגל ככל הנראה מנסה לשנות את המיתוג של מוצרי החומרה שלה ולנסות ולאחד אותם תחת גג אחד.

פיקסל C, צילום: יוטיוב פיקסל C | צילום: יוטיוב פיקסל C, צילום: יוטיוב

הסמארטפונים החדשים שיוצגו הם מתוצרת HTC ועד כה זוהו כמכשירי הנקסוס הבאים. אולם, בהסתמך על הדיווחים האחרונים, אלה יהפכו למעשה לסמארטפון הפיקסל ופאבלט הפיקסל XL (לא להתבלבל עם מכשירי הלומיה 950 ו-950XL של מיקרוסופט). כך גוגל תציע סדרה מלאה של מוצרי פיקסל החל מהסמארטפון ועד למחשב הנייד.

השינוי האמור עשוי לגרום לעליית מחירי הסמארטפונים, מכיוון שכל מכשירי הפיקסל שהוצגו עד כה מותגו ותומחרו כמוצרי פרימיום - ההיפך הגמור ממה שאיפיין את מוצרי הנקסוס. לא ברור עדיין האם גוגל צפויה להשיק בנוסף גם מכשירי נקסוס. הנקסוס אמנם הוצגו במהלך אירועים של גוגל וזוהו עימה, אך הם היו ממותגים כמכשירים של היצרניות שמכרו אותם והיו עבורן מעין חותמת איכות שמציגה לראווה את יכולותיהן. זאת בניגוד למכשירי הפיקסל, שמותגו תחת גוגל בעוד שהיצרן נותר עלום.

ייתכן, אם כך, שגוגל תמשיך להציע את המותג נקסוס באמצעות יצרניות שייבחרו על ידה בכל שנה. מה שבטוח זה שהחברה מעוניינת למקד את הזיהוי המיתוגי של מוצריה, כך שאין מניעה שהיא תמשיך להציע מוצרי פיקסל במיתוג פרימיום ומוצרי נקסוס במיתוג עממי. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
הם יודעים טוב מאוד מה הם עושים, הם
הם יודעים טוב מאוד מה הם עושים, הם דואגים שמערכת הפרסום שלהם המבוססת על איסוף מידע תמשיך לפעול אצל כמה שיותר משתמשים ואת זה הם עושים ע"י שילוב של כל השירותים שלהם והוספת שירותים מבוססי מידע (כך שמי שמפסיק לספק להם מיידע מסויים, מה שניתן לבצע בהגדרות, חווה ירידה באיכות השירותים שמבוססים על המידע הזה). מערכת ההפעלה אנדרואיד נועדה להכניס את שירותי גוגל כברירת מחדל לכמה שיותר משתמשים אבל הם גם עושים הכל בכדי שגם משתמשי אפל (אייפון, אייפד, מאק וכו') ישתמשו בשירותים האלה. זו גם הסיבה למערכת הכרום ולדחיפת השימוש בענן שלהם. מכשיר הנקסוס נועדו, בסה"כ, לדחוף את המערכת שלהם קדימה. בהתחלה המטרה הייתה הוזלת עלויות של המכשירים עצמם תוך הצגת מכשירים זולים אך איכותיים וזה עבד נהדר שכן המבחר בתחום הזה כיום עצום ולכן הם שינו כיוון לחלק העליון של מכשירי היוקרה. את מוטורולה הם קנו בשביל הפיתוחים העתידיים והפטנטים, כשייצור החומרה היה התוספת שמהר מאוד הוחלט שהיא מיותרת ולכן מכרו אותה, ללא מחלקת הפיתוח וללא הפטנטים. שינוי מותג זה דבר מקובל בתחום ונועד לרעננן ולהתאים את המוצרים למשתמשים חדשים ואם הדיווח נכון זו המטרה.
BandAid  |  05.09.16
לכל התגובות