אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יותר מאלף זכאים המתינו שלושה חודשים להגרלת דירות במודיעין בגלל בעיה עם אחד הנרשמים צילום: גיא אסיאג

יותר מאלף זכאים המתינו שלושה חודשים להגרלת דירות במודיעין בגלל בעיה עם אחד הנרשמים

ל”כלכליסט” נודע שההגרלה התקיימה רק בימים האחרונים, וזאת בשל התעכבות בבדיקה אם אחד הנרשמים להגרלה אכן זכאי להשתתף בה

05.09.2016, 08:15 | אביב גוטר
1,045 זכאים שנרשמו למחיר למשתכן במודיעין — בגרסתה הקודמת של התוכנית — ממתינים כבר יותר משלושה חודשים לתוצאות ההגרלה, שההרשמה אליה נסגרה ב־31 במאי. ההגרלה זכתה לביקוש גבוה, משום שהפרויקט שבונה חברת פרץ בוני הנגב כולל 45 דירות של 3 חדרים במחיר של פחות מ־600 אלף שקל.

ל”כלכליסט” נודע שההגרלה התקיימה רק בימים האחרונים, וזאת בשל התעכבות בבדיקה אם אחד הנרשמים להגרלה אכן זכאי להשתתף בה. הפרויקט יצא לדרך עוד לפני כניסתו של משה כחלון למשרד האוצר. לפי המתכונת הקודמת של מחיר למשתכן, הנרשמים היו צריכים להוכיח שהם ממצים את כושר ההשתכרות שלהם והניקוד המצטבר היה תלוי גם במספר הילדים ובשירות צבאי, או אזרחי. את ודאות הנתונים של כל נרשם בודק משרד עורכי הדין של חברת הבנייה. משהתגלתה הבעיה בנתונים שמסר אחד הנרשמים, ההגרלה נאלצה להתעכב.

הגרלת מחיר למשתכן (ארכיון), צילום: קובי גדעון, לע"ם הגרלת מחיר למשתכן (ארכיון) | צילום: קובי גדעון, לע"ם הגרלת מחיר למשתכן (ארכיון), צילום: קובי גדעון, לע"ם

“בגלל הליכים בירוקרטיים, סחבת או סתם עצלות מטרטרים לחינם זוגות צעירים שממתינים לתוצאות שלושה חודשים”, אמר אייל בסון, בן 33 מתל אביב, שהתמודד במכרז. "המצב בשוק חמור והטרטור רק מקשה יותר".

ממשרד הבינוי והשיכון נמסר כי “בניגוד להליך הנוכחי שההרשמה וההגרלה בו מהירות, המתכונת הישנה מבוססת על מערכת רישום מורכבת. בשל בדיקה שהתארכה התעכבו התוצאות, אך הנושא מטופל והזוכים עתידים לקבל הודעה כבר השבוע”.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
לדעתי ודעת רבים אחרים, ההגרלה לפי המתכונת הישנה
לדעתי ודעת רבים אחרים, ההגרלה לפי המתכונת הישנה יותר נכונה וצודקת, כלומר לפי ניקוד. לא ייתכן שלזוג בני 40 פלוס עם שלושה ילדים לא יינתן עדיפות לזוג צעיר בני 20 פלוס ללא ילדים, או על פני רווק בן 35,  הסיכוי של זוג צעיר או רווק בן 35  לחסוך ולקנות דירה גבוהה יותר מאשר של זוג באמצע שנות הארבעים עם ילדים קטנים. חבל שמשרדי האוצר והשיכון לא חשבו על העיוות הקיים במסגרת תוכנית למשתכן במתכונת החדשה.
Wrench  |  06.09.16
7.
הזוי, מה הבעיה להתקשר לאותו בן אדם ולבקש
הזוי, מה הבעיה להתקשר לאותו בן אדם ולבקש ממנו את המסמכים? למה לחכות כלכך הרבה זמן? לא מבין למה אף אחד לא נותן על זה את הדין.  אבל אף אחד לא סופר את מחוסרי הדיור, הגיע הזמן שנפנים את זה ונתאגד כולנו. 30% מהאוכלוסיה זה יותר ממפלגת הליכוד, הגיע הזמן לקחת את העתיד שלנו בידיים.
Lamp  |  05.09.16
לכל התגובות