אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
G-20: המשלחת הבריטית התבקשה להיזהר ממרגלים פתיינים צילום: אי פי איי

G-20: המשלחת הבריטית התבקשה להיזהר ממרגלים פתיינים

מפגש מנהיגים לוהט בהאנגז'ו: המשלחת הגיעה לפסגה בסין עם טלפונים חלופיים; הצרות האמיתיות של תרזה מיי - כתף קרה מאובמה ומיפן

04.09.2016, 20:46 | שירות כלכליסט

פסגת ה־G20 נפתחה היום (א') עם התצלום המסורתי של המנהיגים שהתאספו בעיר האנגז'ו בסין, כאשר ברקע הזהירו רשויות בריטניה את נציגי המשלחת להישמר מפני מרגלים סינים שינסו לסחוט מהם סודות מדינה באמצעות הזמנות למפגשים מיניים.

קראו עוד בכלכליסט

על פי ה"טלגרף" הבריטי, הנציגים המלווים את ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי התבקשו להשאיר בבית את מכשירי הטלפון הניידים ושאר גדג'טים ולהיזהר ממלכודות דבש. הרקע לאזהרה: תקרית ריגול שארעה במהלך ביקורו ב־2008 בסין של ראש הממשלה דאז גורדון בראון, אז דיווח בכיר במשלחת כי הטלפון הנייד שלו ומסמכים סודיים נגנבו ממנו, לאחר שפותה על ידי מקומית.

כדי שבכל זאת יוכלו לשמור על קשר עם העולם, קיבלו חברי המשלחת טלפונים חלופיים וכתובת מייל זמנית. יועצי האבטחה הזהירו את הנציגים להיפטר ממתנות שיקבלו ולהישמר במיוחד מכרטיסי זיכרון ומכרטיסי סים.

ברק אובמה ואנגלה מרקל, היום בסין. מסמך אזהרה על השלכות הברקזיט, צילום: אי פי איי ברק אובמה ואנגלה מרקל, היום בסין. מסמך אזהרה על השלכות הברקזיט | צילום: אי פי איי ברק אובמה ואנגלה מרקל, היום בסין. מסמך אזהרה על השלכות הברקזיט, צילום: אי פי איי

עם זאת, נראה כי ענייני אבטחה הם הקטנות בצרותיה של מיי, שנכנסה לתפקיד ביולי האחרון בעקבות התפטרותו של דיוויד קמרון על רקע משאל העם לפרישה מהאיחוד האירופי.

מיי קיוותה להציג את בריטניה כמנהיגה עולמית בתחום הסחר החופשי, אולם, כבר בפתיחת הפסגה הכריז הנשיא אובמה כי ארה"ב תתמקד במו"מ עם מדינות האיחוד האירופי ומדינות הפסיפיק, לפני שתשקול הסכם עם בריטניה. במקביל, פרסמה יפן מסמך אזהרה חסר תקדים על השלכות הברקזיט, בהיקף של 15 עמודים. "חברות יפניות שהמטה האירופי שלהן בבריטניה עלולות להעביר את פעולות המשרד הראשי למדינות אחרות באירופה, זאת אם חוקי האיחוד האירופי לא יהיו תקפים יותר בבריטניה", נכתב בדו"ח.

בתוך כך, נשיא סין שי ג'ינפינג המארח את הפסגה, קרא למנהיגים להימנע מ"דיבורים עקרים" ולפעול להאצת הצמיחה העולמית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות