אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אבי נאור מעמיד למכירה פנטהאוז ב־100 מיליון שקל צילום: עמית שעל

אבי נאור מעמיד למכירה פנטהאוז ב־100 מיליון שקל

לכלכליסט נודע כי מייסד אמדוקס ואור ירוק מבקש למכור את דירתו בבית ציפורן שבאחד העם בתל אביב, שקנה רק לפני שלוש שנים ב־80 מיליון שקל

05.09.2016, 06:49 | אביב גוטר

יו"ר חברת FST ביומטריקס ומייסד אמדוקס אבי נאור מעמיד למכירה את הפנטהאוז שבבעלותו תמורת 100 מיליון שקל. הדירה היא חלק מפרויקט המגורים לנוקס נחמני של חברת לנוקס השקעות, בפינת הרחובות נחמני ואחד העם בתל אביב בבניין לשימור בית ציפורן.

הדירה משתרעת על פני שלוש קומות בשטח של כ־500 מ"ר וכ־60 מ"ר מרפסות. על פי גורמים המעורים בפרויקט, נאור, שרכש את הדירה לפני כשלוש שנים תמורת 79.4 מיליון שקל, מתקשה למצוא שוכר ולכן מעמיד אותה כעת למכירה.

בית ציפורן בתל אביב , צילום: איל פישר בית ציפורן בתל אביב | צילום: איל פישר בית ציפורן בתל אביב , צילום: איל פישר

"עד לפני כשנה בשוק התל אביבי נעשו למעלה מ־100 עסקאות מעל 10 מיליון שקל בשנה", אומר מנהל תחום יוקרה בקבוצת רוזיו נורי רחמים. "השינוי במדיניות המיסוי, הן במס שבח והן במס רכישה, מאלצת את הצדדים בעסקה להתקשר בסכומים נמוכים יותר. עם זאת בנכסים של ה'מגה יוקרה', בהם הדירות הנמכרות הן ב־50 מיליון שקל ומעלה, ההשפעה של מדיניות המיסוי פחות דומיננטית".

על פי נתוני רשות המסים, בשלוש השנים האחרונות בוצעו ארבע עסקאות מעל 40 מיליון שקל בשדרות רוטשילד והרחובות הסמוכים. ביוני שעבר נמכרה היקרה ביותר: דירת שישה חדרים של כ־700 מ"ר בקומה ה־38 במגדל מאייר ב־58 מיליון שקל.

נאור ייסד בשנות ה־80 את ספקית שירותי התוכנה למערכות חיוב אמדוקס וכיהן כמנכ"ל שבע שנים. ב־2002 פרש מהחברה ומכר את מניותיו תמורת כ־250 מיליון דולר, וב־2010 מונה ליו"ר ספקית התוכנה ריטליקס. כיום נאור מכהן כיו"ר חברת הזיהוי הביומטרי FTS ביומטריקס.

ב־2014 הוענק לו פרס ישראל על הקמת עמותת אור ירוק למאבק בתאונות בדרכים, קידום כפרי נוער לנוער ממשפחות מצוקה, ועל פיתוח קהילות חינוכיות בפריפריה.

מאבי נאור נמסר בתגובה כי: "איני נוהג להתייחס לשאלות הנוגעות לחיי הפרטיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

68 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

66.
איפה בדיוק קראת שאמרתי שהוא צריך ל*חלק* דירות
איפה בדיוק קראת שאמרתי שהוא צריך ל*חלק* דירות לעזאזל? בנייה למגורים לשכירות לצעירים זה חשיבה על טובת הכלל בדיוק ההפך מהמשמעות של הביטוי שהזכרת (הדשא של השכן). והעובדה שאתה ואשתך לקחתם החלטה כזאת או אחרת בנוגע לחיים הפרטיים שלך ממש לא רלוונטית 
Wrench  |  06.09.16
לכל התגובות