אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוצר משיב אש לליצמן: "נתקלנו באפס שיתוף פעולה בעניין שראל" צילום: עומר מסינגר

האוצר משיב אש לליצמן: "נתקלנו באפס שיתוף פעולה בעניין שראל"

שר הבריאות דרש את פיטורי החשכ"לית משום שהאריכה את הפטור ממכרז לשראל, החברה הרוכשת תרופות למערכת הבריאות, בשלושה חודשים בלבד, וטען שהדבר יפגע בחולים. האוצר: "כמה אפשר להשתמש בפארסה של בריאות הציבור"

04.09.2016, 20:49 | ספי קרופסקי

במשרד האוצר לא מתכוונים ככל הידוע להיענות לדרישתו של שר הבריאות יעקב ליצמן לפטר את החשכ"לית מיכל עבאדי־בויאנג'ו. ליצמן העלה את הדרישה בסוף השבוע משום שעבאדי־בויאנג'ו האריכה את הפטור ממכרז לשראל, החברה הרוכשת תרופות וציוד רפואי עבור מערכת הבריאות, בשלושה חודשים בלבד, ואף הציבה תנאים להמשכו. לדברי ליצמן, החשבת מתעלמת מהחלטות הממשלה בעניין, ופעולותיה "אינן נותנות מענה לצורכי המערכת, נעדרות התייחסות למורכבות הליכי הרכש לבתי החולים ולצורך להבטיח את איתנות האספקה". המתיחות בין השניים הגיעה בסוף השבוע לשיאים חדשים, לאחר שהשר הורה לאנשי משרדו לנתק מגע עם משרד החשכ"לית בשל הקשיים שעבאדי־בויאנג'ו מערימה, לדבריו, על עבודת חברת שראל.

קראו עוד בכלכליסט

באוצר הדגישו היום כי עד כה נתקלו באפס שיתוף פעולה מצד משרד הבריאות ושראל בבקשתם להעביר מידע על פרטי הרכש של החברה, והדפו את הטענות כי המידע יפגע בבריאות החולים ומסרו כי "כמה אפשר להשתמש בפארסה הזו של בריאות הציבור".

מימין: ליצמן ועבאדי־בויאנג מימין: ליצמן ועבאדי־בויאנג'ו. היסטוריה של חיכוכים | צילום: עומר מסינגר מימין: ליצמן ועבאדי־בויאנג

ליצמן שיגר מכתב תקיף בנושא לשר האוצר וקרא לו "להפסיק את טירוף המערכות שבא לידי ביטוי במהלכים חד־צדדיים שמקדמת החשכ"לית שאינם נעשים ממקום ענייני ומקצועי", ואף עירב בנושא את ראש הממשלה בנימין נתניהו.

עיקר הזעם של ליצמן על החשכ"לית יצא בעקבות RFI (בקשה לקבלת מידע מסחרי) שהגישה על שראל, דבר שלטענת אנשי משרד הבריאות ומנהלי בתי החולים הממשלתיים עלול לפגוע בחולים.

במכתב ששיגרו המנהלים בימים האחרונים לשרי הבריאות והאוצר הם ביקשו להקפיא את הבקשה והוסיפו כי "מערך הרכש והאספקה בבתי החולים איננו מגרש שניתן לשחק בו", ואף דרשו לספק לשראל פטור ארוך יותר ממכרז התקשרות.

לליצמן ועבאדי־בויאנג'ו היסטוריה של חיכוכים. לאחרונה התעמתו השניים על החלטת ליצמן להקפיא העברת כספי תמיכה לקופות החולים כדי לאלץ אותן לפרסם רשימות חריגות של רופאים שמחוץ לרשימות ההסדר של כל קופה במסגרת רפורמת הניתוחים החדשה.

החשכ"לית מנהלת זה זמן רב מאבק נגד שראל, שלדבריה מתנהלת בחוסר שקיפות. הפטור הנוכחי ממכרז ניתן לשלושה חודשים ובעלות של 429 מיליון שקל.

מהאוצר נמסר בתגובה: "אנו פועלים לשמירה על בריאות הציבור ועל מינהל תקין. משרד האוצר מאפשר לשראל להמשיך לספק תרופות עד סוף 2016. עם זאת, המשרד פועל להגברת התחרות ולהוזלת התרופות והציוד הרפואי. משרד האוצר נחוש לצמצם את המונופול שיצרה חברת שראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות