אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אתם כנראה קוראים את הכתבה הזו בסמארטפון צילום: שאטרסטוק

אתם כנראה קוראים את הכתבה הזו בסמארטפון

נתונים חדשים של חברת קומסקור מראים שמחצית מהזמן שגולשים אמריקאים מבלים ברשת נעשה באמצעות אפליקציות מובייל ורק שליש ממנו דרך המחשב האישי

05.09.2016, 12:08 | עומר כביר

תם עידן אפליקציות המובייל? כנראה שמישהו שכח לספר למשתמשים. לפי נתונים של חברת המחקר קומסקור, אפליקציות סמארטפונים אחראיות כבר למחצית זמן הגלישה של משתמשים בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

לפי נתונים שפרסמה החברה לקראת סוף השבוע, במהלך יולי האחרון 50% מהזמן שגולשים אמריקאים בילו ברשת נעשה באמצעות אפליקציות סמארטפונים. ביחד עם 7% זמן גלישה באתרי מובייל מהסמארטפון, מחזיק המכשיר ברוב מוחלט על זמן הגלישה ברשת.

האפליקציות בהחלט איתנו, צילום: בלומברג האפליקציות בהחלט איתנו | צילום: בלומברג האפליקציות בהחלט איתנו, צילום: בלומברג

למחשב האישי יש עדיין תפקיד מרכזי, ו-32% מזמן הגלישה נעשה באמצעות דפדפנים רגילים. הטאבלטים, לעומת זאת, אוחזים בינתיים בנתח קטן יחסית של 11% מזמן הגלישה – 7% באפליקציות ו-2% באתרי מובייל.

"אפליקציות סמארטפונים הן אמצעי הגישה החשוב ביותר לרשת כבר מזה זמן מה", כתבה החברה. "ואולם, כעת מגיעה חלקם לנקודה שבה הוא מעפיל על כל שאר הפלטפורמות גם יחד. הדבר לא מפתיע, כשחושבים על ההתנהגות המקוונת היומיומית שלנו. רוב הסיכויים הם שכאשר את רוצה לדעת מה קורה בעולם או בחיים של חברייך, את שולחת יד לכיס ופותחת אחת מכמה אפליקציות מדיה חברתית בסמארטפון. ואלא אם את נמצאת במקרה מול מחשב, אפליקציית סמארטפון היא הבחירה הראשונה להאנזה למוזיקה, קבלת הוראות הגעה, התעדכנות במזג האוויר או בדיקת אימייל.

"הנוחות של זה פשוט גדולה מדי. הסמארטפון נמצא אתנו כמעט תמיד, ואפליקציות מאפשרות גישה מידית לשירותים בלחיצה אחת על המסך. מסכי הסמארטפונים גדלו, ורשתות סלולר בדור רביעי מספקות גלישה מהירה יותר. כתוצאה, יש פחות סיבות להשתמש בפלטפורמות אחרות, כמו מחשבים או טאבלטים, למעט למשימות ספציפיות".

בחודשים האחרונים, כמה וכמה פרשנים טענו שעידן אפליקציות המובייל מתקרב לקיצו, בין השאר לאור דיווחים על ירידה בקצב ההורדה של אפליקציות חדשות, וחזו שפיתוחים דוגמת בוטים מבוססי בינה מלאכותית יחסלו את מודל האפליקציות המסורתי. ואולם, נראה שתחזיות אלו טרם הגיעו למשתמשי הקצה, שלפי הנתונים של קומסקור רק מגבירים את היקף השימוש שלהם באפליקציות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות