אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליברטי מדיה בדרך להפוך לבעלת השליטה של תחרות מרוצי פורמולה 1 צילום: אימג'בנק, Gettyimages

ליברטי מדיה בדרך להפוך לבעלת השליטה של תחרות מרוצי פורמולה 1

מדובר בעסקה המוערכת בשווי 8.5 מיליארד דולר. על פי הדיווח, ליברטי מדיה שבבעלות ג'ון מלון, צפויה להעביר את הראשון מבין שני תשלומים כבר מחר

05.09.2016, 12:23 | שירות כלכליסט
ליברטי מדיה, הבעלים של וירג'ן מדיה, צפויה להפוך לבעלת השליטה של תחרות מרוצי המכוניות פורמולה 1, בעסקה המוערכת בשווי 8.5 מיליארד דולר.

על פי דיווח במגזין הגרמני אוטו מוטור אנד ספורט (auto motor und sport), ליברטי מדיה שבבעלות ג'ון מלון, צפויה להעביר את הראשון מבין שני תשלומים כבר מחר. מנכ"ל הפורמולה 1 ברני אקלסטון אישר את דבר המכירה.

פורמולה 1 מכונית מירוץ, צילום: איי אף פי פורמולה 1 מכונית מירוץ | צילום: איי אף פי פורמולה 1 מכונית מירוץ, צילום: איי אף פי

העסקה תאפשר לחברת הפרייבט אקוויטי האמריקאית CVC קפיטל פרטנרס, שמחזיקה ב-35% מהתחרות לסגת מהפורמולה 1. CVC רכשה את האחזקה לפני עשור, אך ב-2012 צמצמה אותה. שאר בעלי המניות הם חברת ניהול ההון האמריקאית וודל אנד ריד, שמחזיקה ב-20.9%, אקלסטון שמחזיק ב-5.3% וקרן במבינו שבבעלותו מחזיקה ב-5.8% נוספים.

הדיווחים על המכירה התקבלו בחיוביות בקרב הפורמולה 1. CVC ספגה ביקורת בטענה שהיא לוקחת לעצמה נתח גדול מדי מהרווחים, זאת בעוד הענף סובל בשנים האחרונות מירידה בשיעורי הצפייה. בנוסף, השליטה בשנים האחרונות של קבוצות רד בול ומרצדס הפכו את המרוצים לצפויים יותר. מרצדס זכתה ב-13 מבין 14 המרוצים שנערכו העונה.

"אם יש משקיע שרוצה לקנות את האחזקה, מדובר על חדשות טובות לפורמולה 1", הגיב מנהל קבוצת מרצדס טוטו וולף. "אלה כנראה חדשות טובות שחברת מדיה אמריקאית היא זו שקונה את הפורמולה 1. יש דברים שאפשר ללמוד מהאמריקאים, בייחוד בתחום הדיגיטלי".

הדיווח על המכירה התקבל לאחר שנים של שמועות על שינויים במבנה הבעלות. שמות נוספים שעלו כמועמדים לרכישה כוללים את קרן הספורט של קטאר, שבבעלותה גם קבוצת הכדורגל פריז סן ז'רמן וסטיבן רוס, הבעלים של קבוצת הפוטבול מיאמי דולפינס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות