אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גארי בארנט למחזיקי האג"ח: "השוק נראה בריא, אבל אני לא יכול להבטיח כלום" צילום: נמרוד גליקמן

גארי בארנט למחזיקי האג"ח: "השוק נראה בריא, אבל אני לא יכול להבטיח כלום"

בששת השבועות האחרונים רשמה אקסטל מכירות בהיקף של מעל 80 מיליון דולר במגדל One57 ומכירות של מעל 125 מיליון דולר במגדל One Manhattan Square

05.09.2016, 16:43 | אורן פרוינד

"השמועות על מותו של שוק הנדל"ן בו פועלת החברה היו מוגזמות במידה רבה". כך כתבה היום (ב') אקסטל במצגת שפרסמה למשקיעים בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

המצגת פורסמה לקראת האסיפה היום של מחזיקי האג"ח. אקסטל, שגייסה מכספי המוסדיים בישראל 1.65 מיליארד שקל והיתה במצוקת מזומנים קשה עד לאחרונה, פרסמה היום נתוני מכירות חיוביים בשני מגדלי היוקרה שלה בששת השבועות האחרונים.

יו"ר החברה, גארי בארנט, אמר היום באסיפה: "אנחנו די בטוחים שנשיג את המימון שדרוש לפרויקטים הנוספים שלנו בהמשך, אבל אנחנו לא יכולים להבטיח כלום. שוק הדיור להשכרה נראה די בריא. הייתי פה לפני כמה חודשים ואולי קצת הגזמתי עם התיאורים שלי לגבי שוק הדיור בניו יורק, כי באמת חשבתי שזה המצב. הייתי מודאג ורציתי שכולם ידעו את זה. אבל היום אני עומד פה ואני מרגיש הרבה יותר נוח. עצרנו את משבר הנזילות ואני חושב שאנחנו במצב טוב מאוד. אני לא רוצה לתת שום התחייבויות אבל אני בהחלט מרגיש טוב יותר היום". 

על פי המצגת, בששת השבועות האחרונים רשמה אקסטל מכירות בהיקף של מעל 80 מיליון דולר במגדל One57 ומכירות של מעל 125 מיליון דולר במגדל One Manhattan Square.

אקסטל היא אחת מיזמיות הנדל"ן הגדולות ביותר בניו יורק ובארה"ב. החברה הייתה מצוייה במשבר נזילות בשנתיים האחרונות על רקע החולשה של שוק דירות היוקרה בארה"ב לאחר הקריסה של מחיר הנפט שהדיר משקיעים אל עבר אפיקים אחרים.

אתמול הצליחה אקסטל לסגור חבילת מימון חשובה של 893 מיליון דולר לפרויקט OMS מקונסורציום בנקאי בראשות דויטשה בנק וחברת נדל"ן RXR. המהלך הזה מציב אותה במקום טוב יותר להמשך פיתוח הפרויקטים שלה.

גארי בארנט, צילום: בלומברג גארי בארנט | צילום: בלומברג גארי בארנט, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
שוב כותרת עקומה?… מה לעזאזל צריך לקרות שאתם
שוב כותרת עקומה?… מה לעזאזל צריך לקרות שאתם העיתונאים תשנו גישה?  חברה מצויינת אתם לא מסוגלים לפרגן?  אני מחזיק באג"ח ומכיר את החברה כנראה הרבה יותר טוב מכם… גם המוסדיים וגם העיתונאים חייבים לחפש את הרע?  זה פארי !!! חוץ מנזק אתם לא תורמים כלום… למה באסיפה כולכם שתקתם?  איפה כל הדעתנים?  למה כשהאיש עומד מולכם ומחכה שתשאלו אותו על כל השטויות שאתם כותבים אף אחד לא באמת שאל…  חוץ מליצן אחד שרוצה תחזית לחמש שנים קדימה…. באיזו חברה יש לו דבר כזה.  בקיצור כל מילה מיותרת האיש מנוסה ומוכר זה לא הנוכל מאורבנקורפ והאג"ח במחיר זול. 
Basketball  |  05.09.16