אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שהאבק ישקע: איך תשפיע הקריסה על המסעדות של רמת החייל

אחרי שהאבק ישקע: איך תשפיע הקריסה על המסעדות של רמת החייל

הלקוחות ברחו אתמול מהחנויות והמסעדות ברחוב הברזל. אבל מה צפוי לרחוב העמוס ביום שלאחר האסון?

06.09.2016, 07:48 | אורנה יפת

אזור רמת החייל, ובעיקר רחוב הברזל, מאופיין בריבוי עסקי מסעדנות שחלקם מתחלפים בתדירות גבוהה ומקצתם שורדים שם לאורך זמן. בעלי העסקים במקום משרתים את עובדי המשרדים בסביבה, שברובם משלמים בכרטיסי "תן ביס" ודומיהם, מה שאומר שהרווחיות לבעלי המסעדות עליהם אינה גבוהה במיוחד. מאידך, לבעלי העסקים אין ברירה והם חייבים לעבוד עם המשרדים במקום, כיוון שבשעות הערב המקום שומם והבליינים מעדיפים להגיע לאזורי בילוי אחרים בתל אביב.

כעת, עולה התהייה אם האירוע ברמת החייל יפגע בעסקים במקום, לאחר שאתמול לקוחות ברחו מחלק מהחנויות ברגעי האסון. רחלי חן, מנהלת השיווק של אופיס דיפו שמפעילה חנות ברמת החייל, מתארת: "מה שקרה היום טלטל את החנות. מי שהיה ברח, ובהמשך לא נכנסו לקוחות. אין ספק שיהיה זעזוע בימים הקרובים, אבל בטווח הרחוק נחזור לשגרה".

מרבית בעלי העסקים ברחוב סירבו להגיב או להתראיין בשמם, אך טענו כי אינם חוששים שאירוע כזה יפגע בעסקים ברחוב כי לא מדובר בפיגוע. לדברי יגב שחר, מנהל מתחם שוק צפון, "השוק עולה מחודש לחודש. דווקא היום בצהריים לא ידענו למה לצפות, כי האסון קרה לפני 'הפיק' של הצהריים, אבל לשמחתנו היה יום חזק יותר מיום רגיל. אולי זה בגלל הסקרנים שהגיעו לאכול. בסוף חוזרים לשגרה. זה לא היה פיגוע או משהו שבגללו אנשים חוששים להגיע. הרבה עובדים מגיעים לרמת החייל וצריכים לאכול צהריים. להערכתי, היה אתמול גידול של 15% ביחס ליום שני שעבר".

סמנכ"ל של רשת מזון אמר: "ממש אין שום חשש לפגיעה בעסקים. התקשרנו לסניף שלנו ברמת החייל לשאול לשלומם של עובדים ולקוחות, והם דיווחו שהכל בסדר, אין נפגעים, ושרק היה בלגן נוראי מסביב".

רחוב הברזל ברמת החייל (ארכיון), צילום: עמית שעל רחוב הברזל ברמת החייל (ארכיון) | צילום: עמית שעל רחוב הברזל ברמת החייל (ארכיון), צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות