אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נדחתה ייצוגית נגד קופות החולים: גבו כדין השתתפות עצמית מנפגעי תאונות דרכים צילום: שאטרסטוק

נדחתה ייצוגית נגד קופות החולים: גבו כדין השתתפות עצמית מנפגעי תאונות דרכים

התובעים טענו כי לנפגעי תאונות מגיע פטור מתשלום על השירותים שבהם חויבו. השופטת: "הם לא הראו ולו מקרה אחד שבו נגבה כסף ממבוטח שהמציא אסמכתאות"

05.09.2016, 22:22 | שירות כלכליסט

שופטת בית הדין האזורי לעבודה, ד"ר אריאלה גילצר כץ, דחתה בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד קופות החולים, בטענה שגבו דמי השתתפות עצמית בגין שירותים רפואיים שונים ממבוטחים שעברו תאונת דרכים שלא כדין.

קופת חולים מאוחדת, צילום: צביקה טישלר קופת חולים מאוחדת | צילום: צביקה טישלר קופת חולים מאוחדת, צילום: צביקה טישלר

התובעים, מבוטחים של קופות החולים מכבי, לאומית ומאוחדת, טענו שנגבו מהם דמי השתתפות באופן אוטומטי בניגוד לדין, וזאת על אף שלנפגעי תאונות דרכים מגיע פטור מתשלום על השירותים שבהם חויבו. הקופות מצדן, למשל לאומית שיוצגה על ידי עוה"ד פז מוזר ורפאל פדר, טענו שהפטור ניתן רק בדיעבד, ולאחר הצגת אישורים שונים המבוטחים זכאים להחזרים והם אף קיבלו אותם.

כאמור השופטת דחתה את הבקשה. "המבקשים לא הראו ולו מקרה אחד בו מבוטח שנפגע בתאונת דרכים והמציא אסמכתאות המעידות על התאונה, גבו ממנו הקופות דמי השתתפות עצמית או שלא השיבו לו את דמי ההשתתפות העצמית ששילם. לא הוכח כי הקופות נהגו שלא כדין. על פי מבחן ההיגיון והסבירות, אין לדרוש מהן לשלם כספים לפני שביררו כי אכן הן חייבות לשלמן. הענקת הפטור, למי שאינו זכאי, תפגע בעיקרון השוויון ותוביל לפגיעה בשאר המבוטחים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות